(r 82 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX =^l 'C i Met een 3 punten nederlaag moesten wij voor Haarlem het veld ruimen. 3 JUNI: R. W. 2—AJAX I. Door Ajax verloren met innings en 181 runs. Deze wedstrijd was een copie van die tegen Haarlem. Weer moesten wij met 8 spelers, waarvan 5 uit het tweede elftal, den strijd aanbinden tegen een overmacht. Laten wij hopen dat de beproevingen nu afgeloopen zijn. Ajax scoorde in 2 innings resp. 45 en 31 runs, waar tegenover R. W. 257 huns stelde, v. d. Bosch bowlde 3 voor 105 Chr. v. Dam 3 voor 16 Gehrels 1 voor 70 terwijl 3 batsmen den run-out dood stierven. VAN EN VOOR HET TWEEDE. 28 MEI. A. C. C. Ill—AJAX II. Verloren door Ajax 2 met 3 wickets en 3 runs. Gelukkig kan de toon van dit relaas blijmoediger zijn, want hoewel wij verloren, hebben wij, begunstigd door schitterend zomerweer, een zeer amicalen wedstrijd ge speeld. De toss werd gewonnen en onze aanvoerder verkoos het eerst te gaan batten. Het resultaat was niet zoo gunstig, voor 36 runs zaten wij weer allen in de gemakkelijke stoelen. Gehrels was met 12 topscover. De A.C.C. gnuifde al, men had echter buiten den waard, in casu onze bowlery gerekend en voor 40 runs, waar onder helaas 6 extra's, waren alle wickets geveld. Chr. v. Dam met 3 ovor 16 Gehrels met 6 voor 18 knapten het zaakje op. Met 4 runs achterstand werd aan de tweede innings begonnen. Ditmaal brachten wij het tot 37 runs, zoodat de A.C.C.'ers 34 runs moesten maken om te winnen. Hier voor hebben zij echter nog moeten vechten want er waren reeds 7 wickets neer voor 29 runs. De op de mat zijnde staart roerde zich echter zeer verdienstelijk, zoodat wij, hoewel met eere, de vlag moesten strijken. Bowlingcijfers in de 2e innings: Gehrels 4 voor 22 van Dam 1 voor 7 Cramer 2 voor 3 Indien het batten en fielden nog wat opgevoerd wordt dan zullen wij zeker niet in de onderste regionen blijven huizen. In de Corinthian vertelt Jhr. Mr. C. Feith, naar aan leiding van een vraag om een aardig voorval uit zijn cricketloopbaan het volgende: „Ik heb eens moeten lachen bij een cricketmatch op Clingendaal, waar freule van Brienen ieder jaar een aantal Engelschen inviteerde, die dan tegen ons cricketten. Eens waren ze niet voltallig en een oud, deftig Hagenaar, die in jaren niet gecricket had, maakte het elftal vol. Hij ging laatst in en hield zelfs eenige ballen uit zijn wicket. Voor de beleefdheid zeiden wij, toen hij gebowld was, dat hij nog zoo aardig met een recht bat gespeeld had. „Och", antwoordde de speler, „dat heb ik heusch niet expres gedaan, ik heb het eerste het beste bat mee genomen, dat ik in het paviljen zag liggen. Tableau!" „HOW IS THAT." De kronieker in de Corinthian verwondert zich over den wisselvalligen vorm van Ajax I, hetwelk inningsneder lagen afwisselt met een overwinning op V.V.V. II. Zou het misschien de Olympiade kunnen zijn? SHORTLEG. HONKBAL. 'h V.V.G.A. Ajax II: II: 5—1—2—4—9- 3x 5 -10xx 22 De twee ongeslagen tweede klassers der klasse B. zijn Zaterdag j.l. flink slaags geraakt en het 2de de G. A. heeft slaag gekregen. Ons tweede is geheel vplledig op Doon na, die verhinderd was op tijd te komen. Moet niet meer voorkomen Gerard, deze keer mag je nu nog mee doen voor de Zilveren Bal, maar de volgende keer ga je op dieët. De G. A.'ers gaan.aan slag en de Ie man krijgt 4 wijd om mee te beginnen. De 2e man komt ook op het le, even later op het 2e. En als no. 3 een goede slag geeft, wordt hij knap door Oosterman gevangen, deze gooit meteen naar het 2e honk en de 2e slag der G. A. die onder tusschen van het 2e naar het 3e was gerend, heeft geen tijd meer om terug te keeren en is ook uit. De eerste man is evenwel binnengekomen. Lammers maakt ook nog een run en Challa is hun 3e nul, waardoor zij 2 runs in deze innings gemaakt heb ben. Bij ons gaat Henkie Blomvliet het eerst aan slag. De le bal die hij krijgt maait hij onderdoor, de 2e slag zwaait hij overheen, maar de 3e geeft hij een tik, zoo dat de bal ver over de verblufte links velder heen vliegt en in de modder van de sloot blijft zitten. Een home-run. Westerloo geeft warempel geen vang- bal, maar Scholten wel. Red-Peter, met een keurige lange witte cricketpantalon aan, komt op het le en Blomvliet Sr. en Bakker komen er ook. Kuipers gaat uit op het le en even later wordt v. Galen uitgevangen, waardoor wij 5 runs rijk zijn geworden- en het wisselen iS. Daar de rest van den wedstrijd eigenlijk een inmaak partij was, wil ik er niet veel meer van zeggen en liever iets vertellen over het slaan van diverse lui. Van Galen moet, zooals ik hem al eens meer gezegd heb, niet zoo in elkaar staan als hij aan slag is. Hij is al klein en nu gaat hij nog zoo staan, dat zijn hoofd op momenten tusschen zijn beenen zit. Wanneer hij tegen over een bowler staat die zijn hersens gebruikt,, zal hij nooit een slag kans krijgen om de eenvoudige reden, daar deze man dan geregeld de ballen op schouder hoogte gooit en Cor natuurlijk altijd onder deze ballen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 10