66 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX vl/ VERRE VRIENDEN. - vj/ z LV. Deze lijst zal binnen enkele weken wederom met twee vermeerderd worden, door het ver trek van Stam en van den Heuvel naar Indië. G. Stam, behoorende tot de kern der Ajax- familie gaat binnen enkele weken naar Indië. Stam, met weemoed laten we je naar het land der Palmboomen vertrekken, omdat' ge als Adspirant in onze vereeniging begonnen, spoedig waart opgeklommen tot het 3e elftal, en steeds getoond hebt, dat Rood-Wit U lief was. J. v. d. Heuvel. Hoewel nog slechts kort lid van Ajax, zien we je niet gaarne vertrekken. Je spel, zoowel wat voetbal als honkbal betreft, hield een belofte in. Luidjes namens heel Ajax wensch ik jullie een goede reis toe en hoop, dat je daar een werkkring zult vinden, die je met veel ambitie zult verrichten. Vergeten jullie je oude Club niet??? M. J. KOOLHAAS. LAAT U KEUREN BIJ HET „MEDISCH SPORTKEURINGSBUREAU" Formulieren verkrijgbaar Amsterd. Voetbal bond Amsteldijk 37. maken. In zooverre heb ik, zoowel in Stockholm als in Copenhagenin Londen en in Parijsin Ant werpen en in Budapestin Frankfurt en in Weenen steeds goed uit mijn doppen gekeken. Mijn indruk is, dat uit architectonisch oogpunt dit Stadion het mooiste van Europa is! Dat is wel de beste hulde, die ik den heer Wils kan brengen. Het is een zoo mooie staal van sierkunst, een staal van zooveel smaak, dat ik, eerlijk gezegd, ditmaal trotsch op het feit ben Hollander te zijn. Bij vorige gelegenheden, ik herinner mij o.m. Antwerpen in 1920, werd de zaak half-af geopend; hier echter niets van dat al. Alles is tot in de puntjes af, tot in de details gesoigneerd en ik adviseer een ieder met klem eens rustig het geheel in oogenschouw te nemen. U moet dat doen op een rustigen hockey-avond, zoo in den loop dezer week en niet op een rumoe- rigen voetbal-avond, en U zult U verbazen en ver heugen, precies zooals ik dat heb gedaan. Natuurlijk valt er iets aan- of op te merken! Al lereerst moet het verschrikkelijke monster „Jan met het Handje" dat nota bene als specimen van een sportsman en als hulde aan wijlen Baron v.Tuyl voor het Stadion is geplaatst, met bekwamen spoed opgeborgen worden bij de restanten, die men des tijds uit het Panopticum op zolder zette. De twee gebouwen voor het Stadion ten dienste van kracht en schermsport belemmeren m. i. verder het over zicht over het complex. Ik heb het Stadion al enkele avonden en van alle kanten bekeken en ik moet U eerlijk zeggen, dat ik niet snap, dat Wils niet van zijn geloof af ging, eerder dan goed te vinden, dat men deze twee loodsen zoo grofweg voor zijn bouwwerk zette LI moet verder niet denken, dat wij nu voor goed af zijn van het geharrewar om zitplaatsen. Ik meende, dat de bedoeling ook al heeft voor gezeten om door een ruimen bouw beduidend meer plaatsen te krijgen, maar het blijkt, dat ik me daarin leelijk heb vergist Een van de officieele menschen van het N.O.C. wist me vandaag te ver tellen, dat alleen al 150.000 aanvragen binnen zijn geloopen voor Holland-Uruguay en als ik U dan vertel, dat de menschen maar 27.000 plaatsen te verdeelen hebben, dan ben ik erg blij, dat ik mijn kaartje tenminste al in mijn zak heb. Het zal wel weer dien kant uitgaan, dat ver vóór de officieele verkoopdagen voor Jan Publiek alles grif aan den man gebracht is. De zoogenaamde vaste bezoe kers zullen het ditmaal wel weer uit de courant moeten hooren en dat het aantal teleur ge stelden de honderdduizend verre overtreffen zal, is zoo vast als tweemaal twee vier is. Geen schrale troost intusschen, dat matches als Amerika-Argentinië, Duitschland-Zwitserland, enz. voor fijnproevers, voor de echte voetballief hebbers meen ik, van minstens zooveel interesse zijn als de wedstrijd Uruguay-Holland, dien ons land wint, let U eens op! GROOTJAN. l 'J

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 8