CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Na in 5 dagen 3 wedstrijden gespeeld te heb ben trok Wim hals over kop naar Denemarken om daar natuurlijk niet zóó te kunnen spelen als onder normale omstandigheden mogelijk zou geweest zijn. Toch was Wim's spel althans volgens de persverslagen zeker niet onvol doende geweest en we hebben er ons steeds meer over verbaasd dat onze spil niet nog eens 'n kans kreeg om z'n werkelijke capaciteiten te laten zien. Temeer waar men over den hui- digen bezetter van de spil plaats in het Ned. Elftal, wedstrijd op wedstrijd minder te spre ken is. Hoe gaarne zouden we aan 't slot van dit artikel willen wenschen dat Wim nog tal van jaren onze kleuren zou verdedigen! Och, laten we het toch maar wenschen, wie weet, als de nood 't hoogst is, is de redding nabij en zou er toch nog 'n oplossing mogelijk zijn! Adé. J5 65 Eindstand Kampioenscompetitie. Feijenoord 8 6 0 2 12 17—9 Ajax 8 4 2 2 10 18—9 N.O.A.D. 8 3 2 3 8 15—15 Z.A.C. 8 3 2 3 8 20—21 Velocitas 8 1 0 7 2 9—25 I j KAMPIOENSPUREE. j Het zal wel de laatste maal zijn van dit seizoen dat ik den lezers de kampioenspuree serveer. Zij raakt op en zal ditmaal vermengd moeten worden met wat Olympische sauswaarvan we de eerst volgende maanden misschien meer krijgen dan voor onzen geldbuidel goed is! Het restje uit de pan van de kampioenspuree blijft voor Feijenoorddat welverdiend met het kampioenschap is gaan strijken. Alleen de twee geheide overwinningen op ons elftal zijn feitelijk het eeremetaal al waard en ik sluit me bescheiden aan in de rij van hen, die door woord of geschrift Zandvliet c.s. geluk wenschen. De afspraak is uitgekomen: Het Westen heeft de provincie stuk ken achter zich gelaten en ik ben erg verheugd dat Ajax een belangrijken steen aandroeg om tot dit resultaat te komen Met dit laatste zal iedere Rotterdammer het wel S roerend eens zijnZonder onze tweemaal drie pun ten op N.O.A.D. en Z.A.C. was Feijenoord zeker in de provinciale klem blijven zitten, zoodat een flink brok van de eer aan onze club toekomt. Maar behalve dit: de Ajax schoorsteen heeft van de vier matches weer flink gerookt en dat het publiek meer dan wind-eieren in ons laad je legde, daar ben ik heilig van overtuigd, gezien de overvolle tribunes bij alle vier de kampioenswedstrijden. Het slottafereel, de match in Groningen, moet zoo iets van een exhibition geweest zijn, zoo n match, die de Engelsche beroepsvoetballers na het sluiten van het seizoen op het vasteland spelen. In dergelijke ontmoetingen is ons elftal op zijn best en de Groningers werden door ons elftal met over tuigende cijfers geslagen. Met de vier goals in dezen wedstrijd gemaakt worden onze doelcijfers nog beter dan die van Feijenoord, n.l. 18 voor en 9 tegen, terwijl de Rot terdammers op de eerste plaats eindigen met 17 voor en 9 goals tegen. U zult het dus niet vreemd vinden als ik mijn lichtgrijze Stetson afzet en on zen spelers nog eens hulde breng voor het prach tige succes in de kampioenschap-wedstrijden! De vuren worden gedoofd en de zaak staat nu definitief stil tot medio Augustus. Ik geloof dat het welletjes is. Het is een bijzonder hard en zwaar seizoen geweest. De cijfers heb ik niet voor mij liggen, maar ons elftal is zoo dikwijls en vaak in zulke zware wedstrijden in het veld geweest, dat de paar maanden absolute voetbal-rust welver diend zijn. Nog altijd gaat Ajax in de eerste ge lederen, hetgeen te danken is aan hard werken van ons team, dat de rust, die voor den boeg staat, ten volle moet uitnutten om het a,s. seizoen weer fit aan den start te komen. Ik zei al dat dit artikeltje met een Olympische saus gekruid zal worden en bedoel daarmede dat ik iets over ons nieuwe Stadion ga schrijven. Wij voetballers, hebben iets voor, waar het geldt een critische beschouwing te geven over het fraaie bouwwerk, dat hier in zoo korten tijd tot stand werd gebracht. De Ajax-schare heeft n.l. al zoo vele Stadia gezien, dat ik een vergelijking kan

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 7