\r~ dere jonge veelbelovende voetballers trok hij in 1922 naar 't Gooi en speelde daar aanvanke lijk spil in het 2e elftal. In 1923 debuteerde Wim in de eerste klasse, bezette nog 2 seizoenen de linkshalf plaats om daarna het geel zwarte shirt voor 't rood witte te wisselen. Wim's eerste wedstrijd voor Ajax was tegen H.F.C. in Haarlem (vriendschappelijk.) Er wa ren niet veel Ajacieden bij tegenwoordig, doch die er waren wisten meteen dat Ajax den lang gezochten spil gevonden had. We wonnen naar ik meen met 83 en reeds dit eerste resultaat was voor 'n groot deel aan Wim te danken, die met keurig aangegeven ballen Iseger en de Natris tot het maken van verschillende goals in staat stelde. We gelooven met alle respect voor de prestaties van z'n medespelers niet dat er 'n tweede speler in Ajax te vinden is die in de laatste drie seizoenen zoo'n enorme hoeveelheid energie ten bate van Ajax aangewend heeft. Wim's sterkste eigenschappen zijn z'n spor tiviteit en lankmoedigheid. Hij is 'n zeldzaam correcte speler en 'n sieraad van onze club. Meermalen hebben we er verbaasd van ge staan dat hij de eene na de andere opstopper van minder faire tegenstanders incasseerde zonder ooit te pogen revanche te nemen. We hebben wedstrijden gezien waar zelfs wijlen Job's geduld zou hebben gefaald, doch Anderie- sen's geduld bleek onuitputtelijk. De schitterendste wedstrijd welke we van Wim gezien hebben was die in 1926/'27 tegen de Stormvogels op ons terrein. 't Blauwe binnentrio v.d. VeldeHoutkamp Blinkhof werd totaal overspeeld door onzen spil en 'n fraaie 41 zege was 't resultaat. Dat Wim niet met Dolf v. Kol en Jan de Boer Holland op de Olympiade vertegenwoor digd is ons 'n raadsel. De eenige kans welke Wim kreeg was in 1926 te Kopenhagen tegen de Denen. Deze kans is niet ten volle benut gewordendoor Wim's clubliefde. Ajax ging even vóór voor noemde internationale, op tour naar Zuid- Duitschland en Frankrijk en Anderiesen wilde z'n toch reeds gehavend elftal niet in den steek laten. Doch die proef moest na 'n halven wedstrijd gestaakt worden. Frans Couton kreeg het weer met z'n knie te kwaad en Dolf verhuisde weer naar de linksback plaats. We kwamen pas uit de misère toen voor het WIM ANDERIESEN seizoen 1925/'26 Wim Anderiesen, toen 21 jaar oud geboren 27 Nov. 1903 zich bij Ajax aanmeldde. Wim had 'n weinig varieerend voetballeven achter zich. Z'n jeugdliéfde was de A.V.V.B. „Romein", waarin hij meest center-voor speelde, ook nu nog z'n lievelingsplaats. Evenals vele an- 64 Onze kranige spil.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 6