CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX G. F. Schrama, Borssenburgstraat 16. A. v. d. Heyden, Zeeburgerdijk 63. A. Pardaan, H. Houttuinen 79. Simon van Dijk, Oetewalerstraat 38. A. Ellerbrak, Weidenessenstr. 63, Nieuwen- dam. H. v. Ankeren, 2e Jan Steenstraat 107. H. F. C. Reinewald, v. Ostadestraat 285. ADSPIRANT-LEDEN DIE OVERGAAN TOT WERKEND LID. De volgende adspiranten worden per 15 Sep tember a.s. overgeboekt naar de lijst der wer kende leden, mits voor 1 Juli a.s. geen bezwa ren zijn ingebracht: J. D. Belmer, A. v. d. Berg, J. H. A. v. d. Berg, O. F. Hoogstraate, A. J. N. Horstmeyer, A. M. M. Knyn, J. M. Kroese, H. Maassen, P. Paternotte, O. Schrama, F. Smit, J. H. Thiry, Ch v. d. Wateringen en H. Wyting. Tegen twee adspirant-leden, niet in deze op gave genoemd, zijn bezwaren ingebracht door de Adspirantencommissie. In de e.v. Bestuurs vergadering wordt hierover beslist. Onze adspiranten A. nemen deel aan de Seriewedstrijden van de Amsterdamsche Voet- balvereeniging „Jan Hanzen Kwartier". Ie Pinksterdag van 1011.15 uur D.W.S. A Ajax A; 2e Pinksterdag van 1011.15 even tueel tegen winnaar J.H.K.Meer Boys. M. J. KOOLHAAS, Secretaris. KRONIEK. De kogel is door de kerk! Feijenoord heeft na harden strijd het kampioenschap gewonnen. Het verloop is wel eigenaardig geweest. Ter wijl Feyenoord zoowel tegen Z.A.C. als tegen N.O.A.D. slechts eenmaal wist te winnen en zelfs eenmaal verloor, deed Ajax beter door tegen beide clubs drie punten te vergaren. Maar de twee achtereenvolgende nederlagen tegen Feyenoord zijn de oorzaak dat de kampioens- plak niet bij ons doch bij de Rotterdammers te recht is gekomen. Dat neemt niet weg dat wij nogmaals eerlijk verklaren dat Feyenoord het eerlijk verdiend heeft. De club is dit seizoen onbetwist iets beter dan Ajax en in dit rose orgaan past een woord van hulde aan de over winnaars. Onzen laatsten thuiswedstrijd om den titel speelden wij tegen Z.A.C. Onze voorhoede heeft het net niet gevonden en alleen door twee strafschoppen, op eminente wijze door v. Kol ingekanjerd, bevocht Ajax een gelijk spel. Toch heeft het geheele verloop een groot aantal kij kers bevrediging geschonken. Z.A.C. speelde een heele fiksche partij open spel en daar onze ploeg met gelijke munt betaalde werd het een vlotte ontmoeting, een waardig slot van het tournement om 's lands kampioenschap. Voor dat we goed en wel zaten had Z.A.C. al een doelpunt gemaakt, doch waar enkele Zwol lenaren erg veel met korfbal ophadden kregen we twee opgelegde strafschoppen. De vriende lijkheid tegenover het jubileerende korfbal-spel kostte Z.A.C. dus twee doelpunten. Het waren twee gevallen van opzettelijk hands, waarbij den rechtspreker niets overblijft dan het leder op de witte stip te leggen. Onze gasten speelden een stuk beter dan in Zwolle en bij ons haperde het in de buurt van het doel der tegenpartij. Eén flink kanon in onze voorhoede en wij waren op verbluffend gemakkelijke manier kampioen geworden. Vóór dezen wedstrijd hebben onze veteranen, w.o. wij zelfs Jan Dordt opmerkten, een wed strijd gespeeld tegen de Z.A.C.-ruïne. Couton, die in de verste verte zelfs niets met een vete raan gemeen heeft, veegde herhaaldelijk het achterveld schoon en onze voorhoede, waarin Delsen door zijn onvolprezen trucs de achter hoede tot wanhoop bracht, doelpuntte enkele keeren na een demonstratie van hoe het voet bal eigenlijk gespeeld dient te worden. Een dergelijke demonstratie vertoonde Ajax I in Groningen in zijn laatsten wedstrijd tegen Velocitas, dien wij met 4—1 wonnen. Jurriaans (2), Twelker en Andriesen Jr. waren de makers van onze doelpunten. Niet onvermeld mag worden dat wij onze twee internationals Jan de Boer en van Kol 60

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 2