CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 2 0 2 0 0 0 2 2 0 o' 4 0 0 2 0 0 0 0 0 0 0 71 ,*m even later natuurlijk uit is. Piet wordt op de honken uitgemaakt en .als Gé het er op waagt, komt hij binnen. Blonfvliet is dan onze 3e nul. 4—3 voor Blauw Wit. Blauw Wit maakt in de 4e innings 1 punt en Ajax 2 punten, waarop'de Stand wederom gelijk' is. In aeze innings kwam er eeïr soortgelijk geval voor als boven beschreven, met'dit verschil dat Jan nu een tik gaf, waar de Blauw Witter bijna van op zijn hoofd.stond^ (Als jelui soms een sparring partner noodig hebben? Red.) Dat krijg je er natuurlijk* van. 55. Dan gaat Jan het iri de"5e innings anders doen en de 3 beste slaglui van' Blauw Wit, Drilling, Gast en Tau gaan achterelkaar voor- 3 slag uit. Wij zijn aan slag iets gelukkiger en maken.door Elzïnga en Stam, die intusschen gekomen is, 2 runs, waardoor wij dus weer voorstaan. 7—5. Blauw U'ir geeft 'échter niet toe en maakt door Damman en Ferwerda 2 rums en terwijl wij dan, weer aan slag, denken om er ook weer een paar te maken, zitten we daar leelijk naast, daar Drilling niet voor Jan wil onder doen en Joop, Baars en de Bois met ieder 3 slag naar den kant stuurt. 7—7. In de volgende innings 'gaat Drilling direct uit, maar de anderen maken wéér 2 runs, waarop Heeswijk en Ferwerda door een „double play" van de Smitten de sigaar raken. - We maken door Gé slechts l run, waarop Blauw Wit weer voor staat met l punt. 9—8. Blauw Wit maakt in de 8e innings wederom l punt waardoor de spanning steeds grooter wordt en diverse Ajacieden het aardig warm krijgen. Flink het hout er over, dat is onze eepigste redding. Doon komt dan.op het Ie en Joop krijgt 4 wijd, maar Eddy wordt uitgevangen, wat niet zoo was. Wim geeft dan gelukkig een tik waar je van rilt en Doon en Joop krijgen-daardoor gelegenheid om binnen te komen. Ge geeft dan een slag waar Wim op binnenkomt en Piet even later één waar Gé. op thuiskomt. Elzinga geeft dan een goeden slag, maar Piet wordt tusschen de honken uitgemaakt en even later is Eizinga eenzelfde lot be- schoren. - We staan dan vóór met 2 runs. 12—10. De laatste innings is nu aan de beurt. Wanneer we de Blauw Witters voor 0 uit krijgen, hebben we gewonnen Jan begrijpt dat heel goed en gooit razend hard. Tau het eerst aan slag en krijgt een slagbal, maar te dicht bij zijn handen en de bal kan niet verder komen dan bij Doon, die zich dankbaar over het ronde ding ontfermt. Damman krijgt 3 harde ballen en is uit. We voelen thans dat we Op rozen konten te staan. Nog 1 man. Maar zoo lang er nog 1 man is kan er van alles gebeuren en dat denken we dan ook als Ferwerda een geweldigen tik geeft. De bal gaat evenwel te hoog en reddend spreidt Doon wederom zijn klavieren ten hemel/ om Ajax de overwinning Jo bezorgen. Met dat al hebben we momenteel de leiding. De standen op het oogenblik zijn: - T{ Gesp. gew. gel. verl. punt. Ajax 1 5 4 0 1 8 Quick 1 4 3 0 1 6 Blauw Wit 1 3 2 0 1 4 Concordia 1 4 1 0 3 Haarlem 1 4 1 3 Z.R.C. 1 2 2 Gesp. gew. gel. verl. punt. Ajax 2 V.V.G.A. 2 1 1 2 Z.R.C. 2 3 1 4 Concordia 2 1 1 T.O.S. 1 3 3 Nu iets tot de Ajax Olympiade tribune spelers. Er werd Zaterdag j.l. gezegd dat het eerste voor de volgende week maar uitstel moest vragen, omdat de spelers liever naar de hockey-finale gingen kijken. Nu komt het dezen keer juist goed, daar het eerste niet speelt. Maar het is onmogelijk om voor deze reden uit stel te gaan vragen. De spelers moeten er zich van bewust zijn dat zooiets niet gaat. Toen het speelseizoen begon, wisten zij dat de Olympische spelen dit jaar plaats zouden hebben, we mogen tenminste veronderstellen dat ze het wisten, en hebben daardoor de consequentie aan vaard, iederen wedstrijd uit te komen. En nu op het oogenblik, terwijl we er goed voorstaan maar door het weggaan van Jan en Gerard harder zullen moeten werken als anders het geval zou zijn, verwacht ik dan ook dat alle spelers des Zaterdags als het noodig is, eerst aan hun club en dan aan de Olympische spelen zullen denken. JACK. AJAX II—Z.R.C. II. Deze wedstrijd, welke we met 433 wonnen, liet geen twijfel, wie van de twee het sterkst was. De uit slag zegt al genoeg. Zooals gewoonlijk was ook nu het weer niet erg geschikt voor zomersport. De menschen in het verre veld hebben niets te doen gehad en stonden te blauwbekken; Een paar straalkachels zou hier geen Overbodige luxe zijn. Het schijnt dat men met honkbal, hoe onverschilliger ie speelt, des te betere resultaten bereikt. In de 3e en 4e innings b.v. moesten we zoo gauw mogelijk voor drie nullen het veld weer in, daar we anders tijd te kort kwa men. En degeen, die anders geen bal raakt, tikte nu bijna een home-run. In de le innings werden er al drie van die dingetjes bij elkaar geslagen. En verder nog twee. De eerste innings eindigde met 120 in ons voordeel. In de daarop volgende maakte Z.R.C, er ook eentje, maar wij weer vijf. Na de derde eri vierde innings, welke, gelukkig maar, in twee brillen eindigden, leek 't wel weer het bekende mitrailleurvuur van het tweede. Elke bal was raak. Z.R.C., dat zag dat er nu niets meer aan te doen was, ging nu nog lauwer spelen, waardoor de aardig heid er gauw af was. De zesde innings was het best voor ons en voor de tegenpartij. Het leverde ons een totaal van 14 op en Z.R.C. 2.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 13