\r 70 CLUBNIEUWS A. F. C. AJAX 4/. HONKBAL. De zomertijd is wederom ingegaan; en de lange avon den zullen door den sportsman benut worden voor zijn training, zijn body. Zoo hebben wij honkballers onzen vasten Donderdagavond. En daar wij op dezen avond niet alleen voor onze body, maar ook voor onze goede kan sen te zorgen hebben, zoo verwacht ik, dat het gedrang in de kleedkamers verschrikkelijk zal zijn. De heeren honkballers weten dat ik deze keer niet overdrijf als ik het over de goede kansen heb. Het tweede, om mee te beginnen, wordt, volgens mij, zon der tegenstand afdeelingskampioen. En voor de wed strijden van het geheele 2e klas-kampioenschap zullen de spelers van afdeeling A. het lang niet gemakkelijk krijgen. Want zooals in ons tweede onze honken en vangplaats bezet zijn, zoo zullen niet alle tweede klassers het hebben. Het 1ste heeft eveneens een prachtige kans. Het heeft 1 wedstrijd verloren en 3 gewonnen. Zaterdag a.s. is het onze „bigmatch", daar wij dan onze oude vrien den en sterke tegenstanders, de Blauw Witters op bezoek krijgen. Wel geloof ik dat we ze kunnen hebben, maar met de traditioneele AjaxBlauw Wit-wedstrijden, voetbal zoowel als honkbal, is dit even anders. Het lijkt wel of in deze wedstrijden de ploegen zich altijd extra geven. En een uitslag voorspellen van zoo'n ontmoeting lijkt me dan ook een puzzle. Door de oefenavonden worden we in de gelegenheid gesteld dat onze illusies bewaarheid worden. Dirk zal op de warme avonden als brandweerman opgesteld worden en de spelers met de tuinslang van repliek die nen. Hendrik wordt met „Prins", de wachthond, bij den ingang geplaatst om nieuwsgierige dames te weren, terwijl „Sid" met de grasmachine of punktroller het overtollige vet zal trachten te verwijderen. En daar we steeds vroeg aanwezig zijn, zoo zullen na afloop de handdoeken op het veld uitgespreid worden voor de zonnebaders, daar er tijd plenty over is. Alles is dus weer tip top in orde. Het ligt hem enkel en alleen nog maar aan de opkomst der leden. En hier ben ik ook niet bang voor. Verscheidene nieuwe spelers hebben zich bfj Joop aangemeld, maar deze verwacht nog meer luidjes om voor het volgend seizoen een goed 3e negental te maken, welke menschen dit jaar nog de spelregels en handelingen zullen bijgebracht worden. De geest en animo is dit jaar buitengewoon, maar dit kan altijd nog beter worden. Dus Donderdagavond honkballen! Gelieve met eventueele afspraakjes hiermede rekening te houden. WE WINNEN VAN BLAUW WIT MET 12—10. Hetgeen ik hierboven geschreven heb is uitgekomen. De Blauw Witters waren sterke tegenstanders en we V -- r V hebben gewonnen. En zooals ik beweerde dat bij de AjaxBlauw Wit-wedstrijden de spelers zich meer dan anders geven is ook uitgekomen. Het is een mooie, spannende wedstrijd geworden en toen we aan het be gin der 8e innings dan ook achter stonden met 2 runs, hadden we direct niet kunnen droomen dat we nog zouden winnen met 2 runs en innings. Maar Drilling die den geheelen wedstrijd schitterend geworpen had, raakte eenigszins de richting kwijt. Zijn worp werd iets minder snel, waardoor we in de gelegen heid gesteld werden er in de 8e innings 4 runs bij te slaan en den wedstrijd te winnen. Als we gereed zijn den strijd aan te binden, blijkt het dat Gerard nog niet aanwezig is. En daar Bogaard had afgeschreven, waren Doon en Blomvliet de invallers. Blauw Wit gaat aan slag en maakt 1 punt door Sitters. Als le man voor ons komt dan Gé aan slag en krijgt 4 wijd. Piet als tweede gaat uit, maar Elzinga geeft een slag waar Gé op binnen komt. Blomvliet en Jan gaan dan achter elkaar uit, waarop het wisselen is. 1I. In de 2e innings maakt Blauw Wit weer 1 run, nu door Damman. Doon gaat dan voor ons het eerst aan slag en het eerst uit is. Joop krijgt 4 wijd en wandelt, terwijl Baars even later uit. Wim mag dan ook wandelen en Gé geeft een tik waar Joop op binnen komt. Even later is Wim uit waarop de stand gelijk is gebleven. 22. De 3e innings geeft iets eigenaardigs. Sitters is direct uit. Gast vind dit niet in den haak en slaat van nijd een homerun. Drilling dan aan slag geeft een tik, waarop de bal voor de voeten van Jan terecht komt, deze loopt naar Drilling en tikt hem. Drilling evenwel loopt door, raakt het eerste honk aan en vraagt den scheidsrechter wat of het is, daar hij niet gevoeld heeft dat hij geraakt is. Het gebeurde plm. 2 meter voor het honk. Bakker, als scheidsrechter geeft Drilling daarop in, omdat hij van zijn plaats af niet heeft kunnen zien dat Drilling werkelijk geraakt werd. Dit is een beslissing nemen waar alle eind van zoek is. Ik voor me zelf vond het flauw van Drilling om te vragen wat of er was, daar je een speler als Jan, die toch niet voor het eerst speelt, gerust kunt toe ver trouwen iemand uit te tikken die vlak voor hem staaf. Maar welke umpire, als hij alleen is en bij het thuishonx staat, kan werkelijk constateeren dat er iemand bij het le of 2e honk getikt wordt als die speler in kwestie be weert dat hij niets gevoeld heeft. Nooit en te nimmer kan er met zoo'n beslissing iemand in het veld uitgemaakt worden, als je maar niets voelt. Eigenaardig is ook dat de umpire, die dan niets zag, wel geloofde wat Drilling zei, maar niet wat Jan beweerde, n.l. dat hij positief Drilling getikt had. Het werd dan ook met recht een gevoelskwestie. Te begrijpen is het dan dat er enkele lui de smoor in hebben. Tau, Blauw Wit's beste slag, geeft dan een tik waar Drilling op binnen komt. Damman en Ferwerda gaan dan uit, en Blauw Wit heeft 2 punten. Dit scheelde ons een kostbaar puntje. Gé gaat voor ons weer aan slag en komt op het le honk. Piet mag wande len terwijl Elzinga een paar geweldige foutslagen geeft

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 12