CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 69 AJACIEDEN KOOPT ALLEN EEN CLUB INSIGNE, WEEST TROTSCH OP DE A.IAXKLEUREN. ten antwoord krijgt: „O cricket, is dat niet dat spel voor oude heeren?" of: „ja, wij speelden dat vroege.- op vier putten in de straat" en een ootmoedig zwijgen is dan feitelijk geboden. Maar dat willen wij niet. Van deze plaats zij geconstateerd, dat in Ajax geen plaats is voor „oude heeren", in de beteekenis, die men aan de beoefenaars dezer sport wenscht te geven, dus nog veel minder voor een oude heeren-sport. Cricket wordt heusch niet voor niets „the King of sports" genoemd en de belangstelling o.a. in Engeland en Australia, waar zeker tienduizenden elke groote match bijwonen, be wijst toch zeker wel de belangrijkheid en groote beko ring, die van het spel uitgaat. Kijkers verlangen wij echter niet in de eerste plaats, wij willen spelers, opdat Ajax, hetwelk ons de gelegenheid biedt door materiaal en terrein beschikbaar te stellen, uitgroeie tot een all round sportvereeniging, waarvoor onze Oostelijke buren ons zoo mooi tot voorbeeld zijn. Daarom leden van Ajax, gaat eens bij u zelf te rade of gij een zomeroefening behoeft en geeft, indien gij van het nut eener zomersport overtuigd zijt, u op aan onzen cricket-leider, den heer J. M. Exmann. Eens geprobeerd, altijd gedaan. 17 Mei Ajax I—R.C.H. Gewonnen door R.C.H. met innings van 81 runs. Om elf uur begon R.C.H. te batten en sloeg in ruim drie uur 111 runs bij elkaar met 16 extras, een totaal vormende van 127 runs, een resultaat waaraan het min der goede fielden van enkele onzer spelers niet geheel vreemd was. Dat niettemin R. v. d. Bosch zeven wickets nam voor 35 runs, bewijst dat deze speler een aanwinst is voor onze gelederen. De rest is gauw verteld. Wij maakten in twee innings resp. 21 en 22 runs, waarbij het eenige lichtpunt was, dat onze Praeses, Wim Dubois en v. d. Bosch het bewijs leverden, dat wij ook in staat waren de boundary te raken. 20 Mei Ajax I—V.V.V. II. Gewonnen door Ajax met 8 wickets en 2 runs. Op fraaie wijze werd wraak genomen voor de met 7 spelers geleden nederlaag op Hemelvaartsdag. Ajax wint den toss en stuurt V.V.V. het eerst naar de wickets. Ten Have, die met v aanval vormt, heeft in zijn tweede over reeds succes door met twee achtereenvolgende ballen twee wickets te ver overen. Ook de andere spelers zijn vlug uit, zoodat in 1V2 uur allen een beurt hebben gehad voor een totaal van 32 runs, waaronder slechts 3 extra's. v. d. Bosch 3 voor 13 ten Have 6 9 Èxmann 1 7 Een buitje voor de stof, gaf ons gelegenheid om de door de resp. liefhebbende echtgenooten medegegeven versnaperingen, krentenbrood, eitjes en dergelijke naar binnen te werken. Om half twee opent Wim het batten voor Ajax. Hij toont dadelijk er zin in te hebben en hij draagt dan ook zijn bat door de innings. Eerst als laatste man wordt hij gebowld na een keurige 29 runs gescoord te hebben. Van de overige batslui gaf Joop Pelser de scores nog werk, door een nuttige 16 runs aan het totaal toe te voegen. Nog dient vermeld te worden, dat onze free- hitter Joop Martens de eerste zes voor Ajax in dit seizoen sloeg, waarbij het helaas bleef. Ons totaal inclu sief 8 extra's bedroeg 61, zoodat V.V.V. nog een kansje wil wagen. Zij brengt het nu tot 53 runs, waarbij een schitterende aangooi van Stanley Castle, waardoor een goed bat van V.V.V. n.l. Maas kon vertrekken, aan de vergetelheid onttrokken moet worden. Exmann nam nu 4 wickets voor 8 v. d. Bosch 4 voor 28 ten Have 1 14 Wij hadden nog 3 batsmen noodig om de ontbrekende 14 runs te maken, doch smaakten niettemin het genoe gen om 2 punten rijker huiswaarts te kunnen keeren. Als wij nu in de komende wedstrijden steeds voltallig zijn en van 't begin af flink aanpakken zal het niet bij deze twee punten blijven. VAN EN VOOR HET TWEEDE. Vleermuizen IIAjax II, verloren door Ajax met in nings en 6 runs. Het tweede moest buiten de stad spelen, hetgeen op zichzelf reeds een gebeurtenis is. De ouverture was al goed want op het station Muiderpoort bestond er geen gelegenheid meer om in den trein te komen, dus kropen wij met zijn tienen, waaronder 2 dames, in een goede renwagon. Aangezien de liefde listig is, had Chris van Dam met aanhang spoedig een plaatsje gevonden in het bureau van den conducteur. Honni soit qui mal y pense. Om 1 uur gingen wij batten en brachten het met zijn achten niet verder dan 21 runs, waarvan Eiserman met 13 not out het leeuwenaandeel had. Wij hadden niet veel moed. Onze bowlers dachten er echter anders over en voor 35 runs had heel Vleermuizen een beurt gehad. Chris van Dam met 2 voor 21 en Jan Cramer met 6 wickets voor 10, zorgden voor de verrassing, waarbij het keurige fielden van Blomvliet nog gememoreerd' moet worden. Met 14 runs achterstand zagen wij de toekomst weer rooskleurig in, doch wij hadden buiten den waard, in casu de grillige pitch in Bussum gerekend en in de tweede innings zaten wij voor acht, zegge acht runs aan den kant. Evengoed hebben wij een alcoholvrije borrel gevat, nietwaar Fritz, en waren om half zes weer in good old Mokum terug. SHORT-LEG. iv VI

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 11