CLUBNIEUWS 'DER A. F. C. AJAX IV 6, Bowl altijd met losse mouwen, daar maak je den batsman zoo lekker mee in de war. 7. Apelleer altijd, je weet nooit hoe een koe een haas vangt. 8 Ga nooit long stop staan, want daar komt geen enkele vangkans. 9. Vertroetel je „average", speel dus alleen voor je zelf. 10. Luister nooit naar je captain, want die kan er toen altijd nog minder van dan jij. Enfin wees consequent in de contramine. CRICKET. Zoodra de kalender Mei aangeeft ontwaken de cricketers uit hun winterslaap. Spoedig schalt het „How is that!" weer over de vel den en viert de Gentlemen-sport allerwege hoogtij. Nu is ook de tijd gekomen voor de spelers van het roemrijke Ajax 2 om de witte broek uit de kamfer re halen, de schoenen onder het krijt te zetten en de body fit te maken met Punktroller en Sloan Liniment. Er staat voor onze spelers weer veel op het spel, want de traditie van Ajax gebiedt om op elk gebied een goed figuur te slaan. Laten wij ons daarom voornemen om het geheele seizoen volledig uit te komen. Bedank jes wegens verjaardag, het meisje, of corvee-diensten accepteeren wij niet. Als onze aanval de tegenpartij dan weer op weten schappelijk gebowlde ballen tracteert en wij allen min stens éénmaal de boundary raken, dan ben ik ervan over tuigd dat wij aan het einde van het seizoen zoo niet DE eereplaats, in ieder geval EEN eereplaats zullen innemen. I i HONKBAL. l 'h E Ajax IHaarlem I: 347. T.O.S. 1—Ajax II: 19—21. Het eerste en tweede negental hebben beiden gewon nen. Dit is nu op zich zelf niet zoo verschrikkelijk, maar hét wordt belangrijker als ik U vertel, dat Quick klop gehad heeft van Blauw Wit en het tweede, door de schoolwedstrijden, met 7 man speelde. Onze Bakker is, ondanks dat zijn school in de finale kwam, niet gelukkig geweest. Hij kwam in dezen wedstrijd zoodanig te val len op zijn linkerarm, dat deze uit 't lid geraakte, waar door hij in het gasthuis moest geholpen worden. Natuur lijk zal hij de eerste weken nu niet kunnen spelen, het welk voor het tweede een handicap is. Wij wenschen Bakker dan ook een spoedig herstel toe en hopen hem weldra als actief speler weer op het veld te kunnen zien. Wat ik nu eigenlijk van het eerste moet vertellen weet ik niet. Ten eerste speelden de Haarlemmers met 7 men- schen, waardoor het van te voren reeds vast stond dat ze moesten verliezen. Want door de geregeld terug- 57 keerende nullen was het voor die lui onbegonnen werk er iets van te maken. Jan had nog armpijn, waardoor Bogaard en Gé op de werpplaat stonden. Onze „ouwe Daan" (hij is natuurlijk nog erg jong, maar oud honk baller) deed ook weer eens mede, en tikte er op los als in zijn jeugdjaren. Zelfs tusschen de honken was hij niet „uit" te krijgen, zijn sprinten en sliden was eens jongelings. Gerard Stam was ook weer van de partij, en doordat hij binnenkort naar Indië gaat, zal dit. wel het laatste seizoen zijn dat hij voor Ajax honkbalt. We kunnen hem anders best gebruiken. Over het algemeen werd er weer goed geslagen. Nu was het slechte werpen der Haarlem-bowlers wel de hoofdoorzaak hiervan. Smit, hun bowler, was afwezig waardoor geregeld ge probeerd en gewisseld werd en wij plenty gelegenheid kregen runs te maken. Gé gaf op een moment een tik, suizend over de „U" van „Turmac", boven de over dekte tribune. Dat was volgens de berekening van enkele vluggers een tik van 3.25, maar mis. Castle rook even aan een andere bal en binnen 5 minuten had hij het weggeslagen ronde ding gevonden. Diverse malen werd er ver geslagen, en menig tweede honk werd ineens genomen. Tusschen de bedrijven door kwam onze motorordonnans, Siem, ons verblijden met den stand van het 2e, hetwelk, volgens hem, wel zou win nen, hetgeen ook is uitgekomen. En even later werden wij nog blijder toen we hoorden dat Quick verloren had. Nu heb ik niets tegen Quick, maar toch vind ik het wel leuk dat ze verloren hebben, daar we nu tenminste weer gelijk staan. Wel staat Blauw Wit nu aan den kop, maar die moeten we nog twee keer krijgen en ze heeft één wedstrijd minder gespeeld dan wij. Alles bij elkaar genomen was het een pracht van een dag. JACK. T.O.S. I—AJAX II. Wat in het vorig clubnieuws was geschreven, is de eerste de beste wedstrijd reeds gebeurd. In plaats van met een volledig negental, speelden we met 7 man, waarvan nog 2 invallers. Een mooi begin voor een team, welk kampioen wil worden. Niettegenstaande dit heb ben we nog met 2119 gewonnen. Bakker misten we als keeper, en zal voorloopig ook wel niet meer mee doen, doordat hij zijn arm met voetballen ontwricht heeft. Op zijn plaats stond Tonny Meijer, die, in aan merking genomen, dat hij nog nooit zoo'n vestje gedra gen heeft, zich uitstekend op zijn plaats gevoelde en zonder „Put him down" een heel goede wedstrijd heeft gespeeld. Oosterman en Kuipers fungeerden als debu tanten en zullen het met honkbal nog ver brengen. De eerste kan flink tikken en de tweede vangt in de moeilijkste standen alle ballen. Reeds direct bij 't begin begon de scheidrechter fouten te maken, en, natuurlijk, steeds in ons voordeel. Tenminste, volgens onze tegenpartij. Echter zij opge merkt, dat de Ned. Honkb. Bond wel eens een paar menschen naar T.O.S. mag zenden om hun de spel-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 9