56 CLUBNIEUWS hoop, dat het verjongde Rood-Zwarte elftal het tegen V.S.V. zou kunnen bolwerken, helaas het heeft niet zoo mogen zijn. Het behoeft geen betoog, dat Ajax hare be vriende vereeniging uit Rotterdam eene spoe dige terugkeer in de Eerste Klasse toewenscht. Moge de spelers van de sympathieke combi natie van Volharding en Olympia een voorbeeld nemen aan de good Old H.F.C., dan twijfel ik er niet aan of V.O.C. zal wederom spoedig aan de spits van de Nederlandsche Voetbalbeweging staan. Good luck V.O.C. M. J. KOOLHAAS. CRICKET. A. F. C. AJAX 7 Nog enkele dagen, en we staan wederom op of om de mat; alle voorbereidingen daartoe zijn reeds getrof fen, het materiaal is, dank zij Castle, in puike conditie, de mat, die zooals aan het einde van het vorig seizoen bleek, nogal door het natte weer geleden had, is weder dank zij Wim de B., op juiste lengte gebracht. Eerste elftal ingedeeld 2e klasse Noord N.C.B. met, Albion, Haarlem II, R.C.H., R. W. II, Vleermuizen, V.R.A. II en V.V.V. II. Gedurende Mei voor den A.C.B. uitgesloten spelers gaf ik op W. de Bois, H. J. ten Have, J. Martens, J. Oudheusden, J. Pelser, F. Schoevaart, J. Schoevaart en ondergeteekende. Tweede elftal. De heer J. F. Cramer zal dit jaar het captainschap waarnemen, en zal tevens voor de wed strijdsverslagen van dit elftal zorgdragen. Oefenavonden. In overleg met het bestuur, zullen deze weder als verleden jaar op Dinsdag- en Vrijdagavond worden gehouden. Zaterdagmiddag-competitie; aanmeldingen hiervoor kwamen niet in voldoende aantal binnen (zegge één), zoodat wij daaraan geen deel nemen. Aan de spelers en o.m. die van het eerste elftal, een vriendelijk verzoek, n.l. zorg te dragen steeds tijdig aan wezig te zijn, opdat de wedstrijden uiterlijk om elf uu«* een aanvang kunnen nemen. Dit in verband met hetgeen de afgevaardigde van Albion op de N.C.B.-vergadering te vertellen had over het dikwijls te laat beginnen. Albion toch neemt genoegen met een papieren over winning, indien een tegenpartij niet op het daartoe door den bond vastgestelde uur, zijnde 10.30 doch uiterlijk 11 uur, tot spelen gereed is. Wie weet, misschien wordt Albion ongeslagen kampioen. Overwinningen of nederlagen met daaraan verbonden boeten, zooals hierboven aangegeven behooren niet bij den naam Ajax, dus in 't vervolg op tijd present en daar door ook tijdig naar huis. Verder maak ik bekend dat dit jaar voor het eerst de kleinere speelbal in gebruik wordt genomen. Ik vrees dat juist die kleinere afmetingen weieens fnuikend voor sommige leg-stumps zullen zijn. Gaf zich op: W. L. Th. Hangard. CRICKET -VARIA. Wij lezen in de Corinthian betreffende de onlangs overleden Roy Kilner: Nog vele jaren had Yorkshire plezier van dezen all-round cricketer kunnen hebben. Kilner was geweldig populair en meer dan 100.000 per sonen waren aanwezig om hem de laatste eer te bewij zen. Lancashire, sinds vele eeuwen de groote tegen stander van Yorkshire, zond een deputatie, en in dit verband wil ik hier even een verhaal inlasschen, dat een kijk geeft op de felheid waarmede de „Battle of the Roses" nog steeds gestreden wordt, terwijl het tevens doet zien, dat Kilner veel aanleg voor humor had. Een verslaggever vroeg eens aan Kilner, of de cricketers dei- beide counties nogal vriendschappelijk met elkaar om gingen. Kilner antwoordde hierop: „Wel, als we op het veld komen, zeggen we „goeden morgen" en daarna alleen nog maar „How's that". In den A.C.B. werden ingedeeld: Albion II, A.C.C. Ill, Ajax II, Vleermuizen II, VJR.A. III en K.N.S.M. en Inc. Bank comb. WEDSTRIJDPROGRAMMA. Zondag 13 Mei, Rood en Wit IIAjax I op het terrein van het Lyceum te Haarlem. J. M. EXMANN. CRICKET-VARIA. In het officieel orgaan vergast J. W. B. de lezers op de volgende aardigheden: Batten. „Ja ik kan niet alles doen," bromde de blokker, toen hij in een paar uur enkele runs bij elkaar ge scharreld had. En hij gaf 'n gemakkelijken vang. Bowler. Wat is de wereld toch groot, dacht de bowler, die in één over zijn vijfde „wide" gooide. Wicket keeper. „Aanpakken is het werk," oordeelde de wicket keeper en hij had de bails al tegen den grond, voor ie den bal nog in zijn handen had. Fielden. Zou ik een ander niets gunnen? vroeg een fielder zich af en hij liet zijn mede-fielders naar de ballen loopen. 10 CRICKETGEBODEN. 1. Laat je nagels extra lang groeien, dat vangt beter. 2. Doe wat ringen aan je vingers, resultaat zie boven. 3. Kom om twaalf uur op het veld; de anderen doen het ook. 4. Weiger steeds om te umpiren of te scoren, want daar zijn 2 of 3 gesalarieerde menschen voor. 5. Laat nooit je broek wasschen of je schoenen wit maken, anders zouden ze je misschien voor een dandy verslijten.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 8