CLUBNIEUWS Deze wensch is vervuld geworden. Jan bleef en blijft! de eenvoudige trouwe clubman, altijd klaar staande voor z'n club. lederen wedstrijd verdedigt Jan met onver zwakte aandacht voor het spel waar de bal ook moge zijn z'n doel. Alras trok de Boer de aandacht der Technische commissie van den N.V.B. en in Februari 1923 begon de proloog tot z'n internationale loopbaan, in den vorm van verkiezing in het Zwaluwen elftal. De Ajax-dichter van alle tijden, Tric-Trac, greep naar z'n lier en dichtte het volgende: Ode aan Jan de Boer. A. F. C. AJAX 55 De „Ranja Trui" kwam spoedig. 28 April 1923 debuteerde Jan tegen België in het Sta dion. Vijf maal verdedigde de Boer het natio nale doel, om daarna tot groote verbazing van velen, gepasseerd te worden. Oude liefde roest niet, en thans, nu we vóór de grootste sportgebeurtenis staan welke ooit in ons land heeft plaats gehad, behoort Jan tot de uitverkorenen, welke zullen probeeren Hol land aan de spits der voetballende landen te brengen. 't Zal aan Jan niet liggen; wat onze doelman dit seizoen gepresteerd heeft, behoort tot het allerbeste werk wiat ooit onder de lat gele verd is. ARM V. O. C. V. O. C., de club van van Prooye, van de Horburgers gedegradeerd Nia afloop van den wedstrijd Tottenham Olympisch Elftal was mijn eerste werk in het dichtstbijzijnd sigarenmagazijn te informeeren naar den uitslag V.S.V.V.O.C. en vernam spoedig de treurige tijding, dat V.O.C. door een 3-2 nederlaag uit de eerste klas gewipt was. Na de mooie overwinning op Velox, had ik nog f ,yBoer, die n ovatie kreeg, heeft zijn plaats voor goed in Ajax I ingenomen. Van harte hopen wij dat hij bewijzen zal die plaats waardig te blijven. Zoo licht dreigt overmoed de zaak bij jonge spelers te bederven. En Boertje is nog 'n jonge knaap. Doch zorge hij er voor, op het paard te blijven en late er zich s.v.p. niet over heen wip pen." Een waakhond is Safe, Een Yale-slot nog safery Een brandkast geeft een nóg safer gevoel, Maar safer dan 9n waakhond, een Yale-slot (of brandkast, Is Jan de Boer in het Rood-Witte doel. Net als een vink, Of parkiet in z'n kooitje, Wipt hij dan hoog, Dan laag heen en weer, Alles belandt in z'n veilige armen, 't Zij een schuiver, een dropkick, Een knoert of een peer. Z'n springen, z'n duiken, Z'n klemvaste vangen, Al knallen de ballen ook nog zoo hard, Z'n lenige body, Net als een panter Stemmen hem tot een klasse apart. Als je zóó door gaat, Tien tegen een maat, Wat ik bedoel, begrijp je best, Bezweer er nog jaren, Alle gevaren, Van de benarde „Ajax-Vest9'. Deze regelen waren al in druk, toen ik van je „Zwaluw-promotie" hoorde, en ik haast me dit „Complot" er aan toe te voegen. Net hoor ik, jandosie Je „Zwaluw-promotie", Jan, nu maar spoedig in de „rui" Zonder mankeeren, Je volgende veer en, Die van de Hollandsche „Ranja-trui". TRIC-TRAC. ADé.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 7