\r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX GROOTJAN, j I LANGS DE LIJNEN. j Onze voorwedstrijden Ajax-adsp.Bl.Wit- adsp. en Ajax jun.A.V.V. jun. hebben ons vooral de laatste niet bevredigd. Onze jongelui moeten begrijpen dat derge lijke wedstrijden niet tot de doodgewone friendly games gerekend mógen werden. Wan neer het bestuur een dergelijken voorwedstrijd arrangeert, doet het dat met de bedoeling, het Ajax-publiek eens te laten zien hoe goed het s voetbal der jongeren bij ons verzorgd is. Doch als er zoo zonder élan gespeeld wordt als door de adspiranten vóór half time tegen Blauw-Wit en door de Juniores vrifwel den heelen wed strijd, dan komt er van de goede bedoeling van het bestuur weinig terecht! Natuurlijk geldt dit verwijt niet allen. D(e adspiranten zagen in de rust hun fout in en tapten daarna uit 'n geheel ander vaatje. Blau!w-Wit werd met 2-1 geslagen. Vooral Stam en Koedijk, de twee pukken speelden uit stekend en Tric-Trac stond met 'n gezicht, dat zwom van extase, z'n manchet vol te krabbelen, welke krabbels den lezer vermoedelijk wel verderop in dit clubblad zal vinden. [V 53 Een groote teleurstelling was de wedstrijd onzer Juniores. Was dat de uitstekende linker- wing Brons-Reitz? We konden onze oogen niet geloven. Blomvliet was in de voorhoede de eenige wiens spel ons bekoren kon. Achterhoede en middenlinie brachten het er beter af. Vooral Scholten verdient een pluim. We zullen onze vulpen verder het zwijgen in deze opleggen, imiaar alleen onder voorwaarde, dat wanneer het bestuur je nog eens aan het groote publiek presenteert, dat jullie dan ook spelen zooals jullie 't kunnen. Afgesproken? ADé. jj ONZE SPELERS I. I Een woord ter inleiding. Het ligt in onze bedoeling in de volgende en om te beginnen in dit clubblad over de ver schillende spelers welke ons het vijfde kam pioenschap bezorgden, eens „een boekje open te doen". Wel verscheen zoo hier en daar eens een biografie van een onzer „sterren", doch een systematische bespreking van alle spelers troffen we nog nergens aan. Om te beginnen kozen we Jan de Boer. Die keuze heeft verschillende redenen. Ten eerste is Jan de Boer de oudste (in dienstjaren!) speler van ons elftal en ten twee de hebben we Jan's voetballoopbaan het beste kunnen volgen. Met Jan de Boer arriveerde ondergeteekende na eerst ettelijke jongensclubjes in de Haarlemr merpleinbuurt opgericht en later vermoord te hebben, in Ajax; dat was in het seizoen 1910/11. Jan was geboren in 1898, mijn persoontje in 1895, dus beiden Anno 1911 nog adspirant. Adspirant te zijn beteekende in die jaren adspirant elftallen of afdeelingen bestonden toen nog niet dat je als 't ware een vast- losse betrekking had. Dat je mee mocht spelen toen de heeren elkaar in Tilburg in de haren vlogen met het gevolg dat N. O. A. D. gen dikke overwinning boekte. Ik had het vermoed! Ook ons elftal heeft in Tilburg aan den lijve on dervonden dat N. O. A. D. geen katje is om zonder handschoenen aan te pakken. Hij gaat prachtig zoo! Z. A. C. klopt Feijenoord! N. O. A. D. klopt Z. A. C.! Ze maken elkaar fijntjes af en het ligt alles prachtig in onze lijn. Als N. O. A. D. zich nu in Zwolle laat kloppen en daarover zóó gebelgd is dat ze Feijenoord in Rotterdam een kopje kleiner maakt en wij tus- schen de bedrijven door Velocitas en Z. A. C. de knock out geven komt de kampioensmedaille nog net in onze prijzenkast. Maardan moet ons elftal beter spelen dan tegen Velocitas op ons veld en dat wij daartoe in staat zijn betwij fel ik wel allerminst. Laat ik er maar het beste van hopen!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 5