CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX "SI V J r~ 52 me nu eens tot het onderwerp te bepalennl. tot de kampioenswedstrijden, doch ik betwijfel voor hands of ik er toe kom. Allereerst toch is de voorname beslissing ge vallen inzake de samenstelling der elftallen die Nederland zullen vertegenwoordigen in de wed strijden der Olympische Spelen. Of juister, de Technische Commissie heeft de 22 namen der spelers gepubliceerddie deze elftallen zullen uitmaken. Reeds ettelijke maanden geleden werd in ons lijfblad er op gewezen dat onze spelers door intens oefenen zorg moesten dragen dat Ajax met eere in deze lijst zou worden ge noemd. Het is een lijst van namen die iedere vier jaar aan de vergetelheid ontrukt zal worden, en waar de wedstrijden dit jaar in eigen land, in onze hoofdstad gespeeld worden, durf ik deze lijst ditmaal een extra „e e r e-l ij s t" noe men. Dat Ajax op deze „eerelijst" met twee namen voorkomt dient hier met vreugde en dank baarheid gememoreerd. Met vreugde omdat de naam Ajax nu terecht over de geheele voetbalwereldvan Amerika tot Turkije, genoemd zal worden, en met dankbaar heid omdat twee onzer, n.l. Dolf van Kol en Jan de Boer, door er voor te zorgen in een vorm te zijn, die beter is dan ooit te voren bij de 22 uitverkorenen uitgeroepen wer den. Ik begrijp zeer goed dat beide spelers veel tijd hebben beschikbaar gemaakt en zich heel veel opofferingen hebben getroost om het zoover te brengenf en gaarne sluit ik mij in deze kam pioensmelange bij diegenen aan, die ongetwijfeld de hand zullen leggen in de handen van Dolf Van Kol en Jan de Boer om hen van harte te complimenteeren. Heel Ajax juicht en ik stel me in gedachten aan den kop van de groote schare rood-witten, die beide spelers een denk beeldig défilé brengt. Het rood-witte vaandel aan de spits! Heel „Ajax'1: „Om te defileeren: Voorwaarts Hoofd rechts1'. Voor onze kloeke twee spelers de Boer en Van Kol! laat was om het geheele adspiranten-gedoe mee te maken van onze pukken tegen de pukken van Blauw Wit. Ik wist het niet dat we een derge lijke ouverture zouden hebben, daar ik me an ders vroeger Meerwaarts zou hebben begeven. Nu moest ik mij met een tweede helft tevreden stellen, welke tweede helft me echter de over tuiging gaf dat wij nog steeds puike jonge krach ten in de reserve hebben. Ze spelen weer net zoo pittig als een 15, 10 of 5 jaar geleden toen de huidige mannen met baarden (buiten of binnen hun keel) hun dure schoenen stuk trap ten en uit welke spelers later heel wat krachtige spelers zijn gegroeid. Die jongen op de rechtervleugel van Blauw- Wit leert het zeker; de manier waarop hij het tegenpunt in ons net trapte was al in de stijl van Van Diemen, waarvan hij trouwens erg veel weg had door z'n] armgezwaai en geba- lanceer met z'n schouders. Bij ons waren ze er zoo uit te pikken, die later bij leven en wel zijn de tegenpartij van streek zullen brengen. Het binnentrio van de voorhoede en de ach terhoede verdiende minstens met een kwatta beloond en mijn naam is geen Grootjanals daar geen duplicaten van de Boer of Martens, geen Van Kolletjes of Jurriaantjes uit groeien. Het hoofdbestanddeel van de Puree schonk mij ditmaal geen bevrediging. In afwijking van een gevleugeld woord van een groot man, zeg ik ditmaal: „Men rekene d'uitslag wel'' doordat we de Greuningers met 2O klopten, doch de Puree was me ditmaal niet pittig genoeg. Een beetje flauw, en ik heb wel eens een smake lijker kampioensschoteltje voor mijn neus ge had. De voorhoede kon lang niet iedereen en ook mij niet bekoren, doch het feit van den dag blijft dat wij nog in de running zijn en dat onze concurrenten elkaar de veeren nog uit het lijf moeten plukken om binnen te komen. Aan staande Zondag geeft het weer brokken tus- schen N. O. A. D. en Z. A. C. Als de heeren eens gelijk speelden. Het speet me Zondag voor een week, dat ik te De zetter had de brokken juist in elkaar gezet

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 4