CLUBNÏEUWS DER A. F. C. AJAX 51 werking van onze mede-candidaten, die elkaar hopeloos ten val brengen. Feyenoord is tusschen de bedrijven door al 4 punten kwijt en behoudt de beste kansen. Als echter N.O.A.D. in Rotterdam Feyenoord de das omdoet enals Ajax dan de twee res- teerende matches wint, schieten we een heel eind op. Tegen Velocitas op ons veld heeft ons elftal er niet veel van getmaakt. Misschien dat de grond iets te hard was, waardoor de bal veel eigenaardige caprioles maakte, misschien was het ditmaal een echte off-day, we weten het niet. De prestaties bleven echter juist onder het middelmatige. Van de Groningers kunnen wij al even wei nig goeds vertellen; ook hun spel leek niet op dat van een candidate voor het kampioenschap. De ploegen hadden al heel lang doorgetoodderd en de tweede helft was al lang ingegaan, toen Jurriaans zich plotseling den weg naar het doel der tegenpartij herinnerde. Hij stapte kor daat langs de lange verdedigers van Velo en scoorde met een beetje zonderlinge roller in het hoekje. Niet lang daarna legde Twelker den bal opnieuw voor Jurriaans voet, die nu met zijn linkerbeen den bal in eens, schuin langs den keeper, in het net pangde. Hiermede is het eenige belangrijke van den wedstrijd verteld en won Ajax dus, niettemin verdiend, met 2-0. Dan dient hier herinnerd aan het feit, dat Ajax 'weer twee vertegenwoordigers af heeft gestaan aan 't Nederlandsch elftal, dat j.l. Zon dag in Basel met 2-1 verloor. Van Kol fungeer de als links-back en de Boer maakte de reis als reserve-keeper mede. Wij hebben ons de laatste Weken verbaasd over de mededeelingen dat een Hollandsch elftal door de weersgesteld heid moeilijk in Zwitserland kan spelen, doch moeten toch even opmerken, dat Ajax op haar 14-daagsche toer daarvan wel eenige, doch be trekkelijk toch weinig last had. We speelden enkele jaren terug in St. Gallen, Bern en Zürich drie pittige wedstrijden, waarbij wij ongesla gen en imiet één fraaie overwinning op Young Boys uit het strijdperk traden. Dat men in Basel van die z.g. verhoogde luchtdruk al last heeft, is een verhaaltje dat ze ons niet wijs hoeven te maken. Na de wedstrijden tegen België en Denemar ken, was het een uitgemaakte zaak, dat de middenlinie en voorhoede niet deugt. Dit elftal drijft op de prestaties van keeper en backs en de rest dient terdege herzien. Massy bijv. is een speler die in Ajax heele- maal niet op z'n plaats zou zijn en dat Hamel niet zoo goed is als de Alkmaarsche rechts buiten, geloove wie het wil, maar wij niet. De man die o.i. het groote struikelblok in de voor hoede is, is Tap, iwelke ongetwijfeld het zwakke punt is. Hij dribbelt niet onaardig, maar speelt zoo peuterig dat een vergelijking met Theo Brokmann of een van Dordt, die wij vroeger hadden, ongetwijfeld in het nadeel van den Hagenaar zou uitvallen. Tap heeft slechts één manier om het spel te openen, n.l. naar links, maar doet dat dan zoo onbeholpen, dat Weber weinig of niets met den bal kan uitrichten. Ook v. Boxtel en Schreurs zijn zwakjes en dat deze menschen onze beste halfs zijn, we gelooven er niets van. Erg veel hoop op succes in de komende zware wedstrijden hebben wij niet. Het is weer hetzelfde als voor 8 jaar geleden in Antwerpen, toen het succes voor Nederland al zeer matig was. Tijd voor ingrijpende veranderingen heyeft de Techn. Commissie niet meer, zoodat wij met deze middelmatige ploeg niet veel zullen be reiken. Of de duizenden in het nieuwe Stadion moeten door een oorverdoovend gehuil het team inspireeren tot groote daden! J. J. G. 2 2&L \r KAMPIOENSPU Al zet ik de laatste weken getrouw het woordje Kampioenspuree hoven deze pennevruchtjes, moet ik eerlijk bekennen dat ik over de wed strijden zelf al heel weinig heb geschreven. Zoo gaat het als iedere veertien dagen belangrijke zaken de aandacht van ons vragen. Deze week is het weer net zoo. Ik had me voorgenomen om J

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 3