fT CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX AJACIEDEN KOOPT ALLEN EEN CLUB INSIGNE, WEEST TROTSCH OP DE A.IAXKLEUREN. J 58 V regels te leeren, want zooals zij het spel spelen, is het „knudde met de bijl" volgens Cor. Het schreeuwen en appeleeren maakte ook een zeer onsympathieke indruk op ons. En boven hun kleedkamers hangt de schoone spreuk: „De beslissingen van den scheids rechter zijn tijdens het spel bindend." Na de eerste innings, welke met 63 in ons voordeel eindigde, zijn we steeds regelmatig uitgeloopen. De steeds terugkeerende automatische nullen echter breken je letterlijk en figuurlijk den nek. Dat T.O.S. dit voor deel niet heeft uitgebuit, is mij nog een raadsel. Na de zevende innings maken wij ons geen drukte meer. Blomvliet raakt vermoeid. Daar ook Daan op het appèl ontbrak, moest hij wel doorgooien. Bijna werd ons dit in de achtste innings noodlottig, toen T.O.S. het na een achterstand van 12—20 ophaalde tot 1920. Wij kregen, daar de tijd nog niet was verstreken, nog één slagbeurt, en konden er nog net één run, voor de zekerheid, uitslaan. Wat het slaan betreft, we konden ze vanmiddag nog al raken. Niet één keer zijn we op 3 slag uitgegooid. Alles was raak en in de sloot. Vooral die sloot had het hem gedaan. Wie van de heeren heeft er zin, om, zoolang Bakker er niet is, te keepen? Joop, jij hebt je verslagje, bezorg ons nu een goede keeper. Je kan ze immers zoo uit je mouw schudden? HONKIE. HAARLEM. Ook de uitwedstrijd tegen Haarlem is door ons gt- wonnen. Deze wedstrijd is Zondag j.l. gespeeld en daa- de meeste onzer graag de voetbalmatch Tottenham Olympisch B. wilden zien, zoo werd besloten evenals verleden jaar er met auto en motor naar toe te gaan. We spelen altijd in Haarlem van 1012, dus konden we makkelijk om 2 uur weer in de Meer zijn. Zoo ver zamelden we dan om half negen voor het hoofdgebouw der Gem. Tram bij de Overtoom. Daan, die natuurlijk meeging, had 3 spelers en 1 supporter, den heer Mon- ker, in den wagen, Joop 3 spelers en Mevr. v. d. Heuvel, terwijl per motor gingen, Gé en Elzinga, Wim Smit en Piet Vunderink en echtgenoote. Maar liefst 4 supporters. Precies half negen is er natuurlijk niemand en zoo kwam het dat wij om kwart voor negen startten. Alles ging goed. De Indianmotor-ploeg voorop, daarachte Joop en daarachterJa, eigenlijk Daan, maar nie+s er van. In Halfweg hebben we toen maar op hem ge wacht. Hij reed een zeldzame soepele gang, plm. 45 K.M. En nu het mooiste van al, terwij! we allemaal denken dat hij het leuk zal vinden dat er op hem ge wacht is, blijft hij niet bij ons, neen, met een gangetje van 6065 gaat hij aan de haal, zoodat we vol gas moeten geven om hem bij te houden. Het is me een grappemaker die Daniël. Om kwart over negenen komen we op het veld, zoo dat we nog een zee van tijd hebben. We strijken dan ook op het gras neer en zetten over alles en nog wat een boom op om den tijd te verdrijven. Wim de Bois haalt voor de variatie een heerlijk sinaasappeltje voor den dag en begint zich te oefenen in het gooien. Het appeltje gaat van den een naar den ander, totdat het bij Piet terecht komt. En terwijl Wim zijn hand reeds ophoudt om het weer te vangen, begint Piet het lekkers te pellen en mag de verblufte Wim blij zijn dat hij ook nog 1 mootje krijgt. We wachten dan nog even op sinaasappeltje no. 2, maar daar er niets komt gaan we ons verkleeden. We zijn geheel volledig. Jan begint te werpen en hoewel hij nog wat last met zijn arm heeft, gooit hij weer hard genoeg. Maar niet geregeld even zuiver. Voor zijn doen nog te veel wijdballen, maar dat wordt wel weer beter. Hij gooit dan 3 innings en dan gooit Bogaard er 2. We nemen vanaf het begin den kop en daar er niet veel wind stond, hebben we den kop maar gehouden. Het slaan was heel goed en over het veldwerk hadden we geen klagen. De Haarlemmers misten daarentegen te veel kansen, terwijl hun bowler niet krachtig genoeg was om ons zenuwachtig te krijgen. Na 5 innings zijn de 2 uur om en zijn we weer 2 punten rijker. De volledige scores waren: Haarlem1-1-0—4—1 7 Ajax6—3—2—8—1 20 Na afloop deelde Joop den heer Kuling mede, dat wij met ons sterkste 2de negental zullen trachten, den Zilveren Bal in te pikken. Deze wedstrijden hebben plm. half Juni plaats. Als we gekleed zijn wordt even ge wacht op Wim, die begonnen was een paling te ont leden. Een slang van plm. 50 c.M. Als er iemana verwend wordt is het Wim hoor. Wanneer de kop dan overgeschoten is, zegt ie „klaar" en terwijl wij allemaal ons lippen ook even aflikken en beweren dat het lekker gesmaakt heeft, stappen we op. Zoo was dit ook weer achter den rug. De competitie-stand der le klasse is momenteel: gesp. gew. gel. verl. punt. gem. Blauw Wit 2 2 0 0 4 2.— Quick4 3 0 1 6 1.50 Ajax 4 3 0 1 6 1.50 Concordia3 0 0 3 0 0. Haarlem3 0 0 3 0 0.— Z.R.C0 0 0 0 0 0.— Het programma voor Mei luidt: Zaterdag 12 Mei: Z.R.C. 2Ajav 2. 19 Ajax 1Blauw Wit 1. 26 Ajax 2Concordia 3. JACK.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 10