Ir CLUBNIEUWS M DER A. F. C. AJAX 47 Van blijdschap liep ik te rijmen, vandaar bovenstaand „gerstenlied". De Voorzitter van den Bond, de Heer Blessing, reikte Joop den Beker met eenige hartelijke woorden uit, waarop Joop dezen weer overgaf aan Koolhaas, die nu eenmaal dol is op Bekers. Even later liep het publiek met de kraag op het veld ai naar huis en brulden de honkballers onder de warme douche het beruchte lied: „We hebben den Beker", enz. Reporter Bartelsman, mijn hartelijken dank en dies zij gewenscht te vermelden, dat ik me aanbevolen houd. Hans Schoevaart eveneens bedankt voor de schitterende wijze, waarop jij het scoringbord in orde hebt gehouden. Den volgenden keer, dan zit er een koek voor je aan, Hans. Het competitieprogram voor April luidt als volgt: Zaterdag, 21 April. Ajax IQuick I. 28 April. Ajax 1Haarlem I. T.O.S. II—Ajax II. JACK. WAT DOET AJAX II? 't Tweede wordt geheid kampioen! Je kan Joop niet tegen komen, of dat gezegde hoor je van hem. Ik weet het nog niet. Een prachtkans hebben we zeker. Hebben we niet, met 6 jongens van het tweede, Quick I met 165 verslagen? Wie had dat gedacht? Deze overwin ning, voor 60 pCt. toch zeker door ons bevochten tegen een op Rijke na volledig Quick-team, geeft wel hoop. „Onze havermouters", schreef Joop in 't Honkbalnieuws. Deze „beleediging" mogen wij ons niet laten welgeval len. Maar de „Pukken" met wapperende haren, hebben toch laten zien dat ze tegen lui van het Ned. Honkbal- Negental op kunnen. De lange Vrij huilde toch maar van woede toen hij door een paar van die Havermouters was ingesloten en uitgetikt werd. Als wij zoo doorgaan, ja, dan worden we zeker kampioen. Onze afdeeling, waar slechts 5 negentallen uitkomen, i.w. Z.R.C. II, T.O.S. I, V.V.G.A. II, Concordia III en Ajax II, is zeker niet een van de zwaarste. Maar!!! We mogen niet zoo doen als verleden jaar. Kans hebben we alleen als we steeds volledig opkomen. We mogen er wel aan denken, dat met de nieuwe regels van den N. H. B. een niet opkomende partij den wedstrijd verloren heeft. Lui, knoop dit goed in je ooren. Joop heeft beloofd voor eiken gewonnen wedstrijd een extra rondje (havermout) te geven! En alleen daarom al komen we allemaal steeds geregeld op. Hef materiaal voor Honkbal is nu piekfijn in orde. Nieuwe handschoenen etc. Voor Westerloo hebben we nu neusbeschermers, voor Blomvliet op de werpplaat een kompas om de richting te zoeken, terwijl Bakker als achtervanger een magneet in zijn handschoenen krijgt. En wat zal Pa weer boos kijken als hij thuis komt en de Pukken zijn met zijn wandelstok aan het oefenen. Jongens, tegen wind en regen in ons zonnig landje, daar kunnen jullie toch wel tegen? Welnu, kom dan in 't vervolg ook geregeld. En kankerpitten kunnen we ook niet meer gebruiken. HONKIE. AJAX 0-0-1-0-2-0-3-1 7. QUICK 0-0-3-3-3-1-0-0 10. Na zonneschijn, een regenbui. Het spreekwoordelijk gezegde is eenigszins anders, maar het zou ook zoo kun nen. Quick verscheen met hetzelfde team van 3 weken geleden, versterkt met Houtkooper. Wij kwamen met een negental, waarbij Bogaard, Castle en Baars ontbra ken. Zoo te zeggen moesten wij natuurlijk winnen. Het negental van den vorigen keer kon niet vergeleken wor den met het team wat we nu hadden en toch kregen we klop. Jan, die de 2 wedstrijden te voren zoo enorm ge bowld had, was er hopeloos uit. Hij klaagde over pijn in zijn schouder. Best mogelijk hoor, maar ik voor mij ge loof dat de wedstrijd E.D.O.Ajax, waarvoor hij moest spelen, de oorzaak van zijn lijden was. Nu hoop ik maar, dat ik me vergist heb en hij werkelijk last van zijn schou der gehad heeft. Maar dan iets anders. Als het zoo is dat hij door eventueele pijn in den schouder, onmogelijk over een zuiveren worp kan beschikken, laat hij dan in hemelsnaam niet gaan lachen als hij wijdballen gooit, maar de pin krijgen. Dit is wel zoo gezellig voor zijn medespelenden, die hun best doen den wedstrijd in een overwinning om te zetten. Ik kan me trouwens niet goed voorstellen hoe iemand, die fouten maakt, nog kan staan lachen. Was Bogaard er geweest, dan had Quick nog niet gewonnen, maar helaas. De 3 eerste innings keepte Joop en op algemeen verzoek ging Bakker de 4e innings achter het thuishonk zitten. Joop liet verscheidene ballen vallen, maar volgens hem enkel en alleen door het beroerde bowlen. Wat dan ook wel uitkwam, want Bak ker moest ook duiken en springen om de ballen te hou den. En toch keept Bakker beter dan Joop. Maar zijn gooien en slaan moet anders worden. Wat zijn gooien betreft, wil ik hem wel een tip geven. Bij iederen bal die onder de knie geworpen wordt, bukt hij en steunt met zijn knie op den grond. Nu is het zeker waar, dat hij volgens deze methode weinig kans van doorgeschoten ballen heeft, maar eer hij gereed is om te werpen, is hij 2 a 3 seconden verspeeld. En die kan hij niet missen. Dus Bakker, probeer ook de grond- en lage ballen die je krijgt, met de voeten op den grond, te vangen, je zult zien, dan gaat het veel vlugger. In de 5e innings ging Gé bowlen en in de 6e en 7e de oudste Blomvliet. Ook dat was niet voldoende en de laatste innings stond Jan weer op de plaat. Nu ging het veel beter als in 't begin, maar het was te. laat. Ook het slagwerk der geheele ploeg was min. Uitge zonderd een prachtslag van Elzinga in de 5e innings is er haast niet geslagen. De jongste Blomvliet en Elzinga waren de ëenigen die sloegen, wat natuurlijk niet vol doende was. Het slagwerk van Quick was beter als van ons. De kracht van Quick zit evenwel in hun schitterend spel op de honken. Van het thuishonk naar het tweede

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 9