J CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 46 V altijd nog een slagbeurt in petto hebt, en bij voorstaan precies weet, hoeveel runs je tegenpartij in de laatste slagbeurt maken mag. Zoo koos Ajax „fielden" met het volgende team: Keeper Smit, bowler v. d. Heuvel, le, 2e en 3e honk G. Smit, Elzinga en de Bois, korte stop Bakker, veld Vunderink, Baars en Blomvliet. Onze Castle zit eigenlijk ook in de ploeg, maar voelt er nooit veel voor om mee te doen, als er reserves gekleed staan; dus stond Sid te wachten op eventueelen achterstand, welke gelukkig niet kwam. Natuurlijk bedoel ik dit heel goed, hoor Sid! Tevens deden voor het eerst mede Smit en Elzinga, die juist deze week aangenomen waren als werkende leden en voor ons honkbalteam een geweldige steun zullen zijn. Bogaard was afwezig door ziekte. Volgens mijn reporter maakte Concordia in de eerste innings 1 punt. Een fout van den keeper, die den bal had moeten vangen, maar liet vallen, waardoor een Con- cordiaan binnen rende. Er zijn momenten, die ik mij nog wel herinneren kan en waarmede ik het aan zal vullen. Dit moment herinner ik mij tenminste heel goed. Ajax gaat aan slag. Als eerste man G. Smit. Daar er nog een Smit in deze ploeg zit, en ik geen van beiden dunne of dikke Smit kan noemen, daar er haast geen verschil in die beide knapen is (met z'n tweeën onge veer 360 pond), zal ik G. Smit „Gé" noemen en den an deren „Joop". „Gé" krijgt dan 3 rare ballen en is uit. Baars dito, dito. Nu was de bowler van Concordia een „lefthander" en moeilijk om op te slaan, totdat hij „wijd" ging gooien, want toen sloegen we heelemaal niet meer. De Bois krijgt een dooden bal en tippelt naar het 1ste honk, tenminste Gé tippelt, want Wim kreeg den bal hard op zijn ribben, waardoor hij slecht kon loopen. Zooiets heet een „doode bal". Van den Heuvel is ook nog al lang en kreeg ook zoo'n bal, nogal hoog, ik meen op zijn derde rib. Bakker komt dan aan slag; Gé komt binnen en v. d. Heuvel, oftewel Jan, vindt dat zoo fijn, dat hij zich uit laat tikken. Ajax 1 punt. 11. 2e Innings. Concordia maakt nu 2 punten. Bakker, wederom aan slag, krijgt 3 slag, uit. Joop krijgt 4 wijd, Elzinga dito, maar Piet Vunderink heeft even zijn jas uitgetrokken en geeft een tik, waar Joop en Elzinga op binnen komen. „Gé" krijgt 4 wijd, Baars dito, Vunderink binnen. Wim de Bois heeft zeker een goed figuur, want hij krijgt weer een dooden bal, iets hooger dan de vorige. „Gé" komt binnen. Jan wordt uitgeraakt en Baars komt binnen en even later W. de Bois. Blomvliet 4 wijd en Bakker 3 slag. Ajax 6 punten. 73. In de 3e innings maakt C. geen punten, maar door een foutieve noteering van den scheidsrechter krijgen ze toch 1 punt. Joop krijgt 4 wijd, Elzinga 3 slag. Piet geeft dan een tik, waar Joop op binnen komt en Piet evenzoo op een tik van „Gé", die evenwel niet binnen komt, daar Eddy en Wim ieder voor 3 slag verdwijnen kunnen. Ajax 2 punten. 94. 4e Innings. Concordia uit voor 0 punten. Jan geeft een honkslag, maar wordt dan door den bowler naar het le honk uitgegooid, als hij wil stelen. Had hij zijn beenen ook maar thuis moeten houden. Blom vliet geeft ook een honkslag, Bakker 4 wijd en Joop dito, maar wordt ook bij het le honk uitgetikt door den honk- man. Bakker steelt dan schitterend het 2e honk, waar door hij Blomvliet gelegenheid geeft binnen te komen. Elzinga geeft dan een goeden slag, waar Bakker op binnen kan komen. Piet is dan onze derde 0. Ajax 2 punten. 114. 5e Innings. Concordia aan slag, weer voor 0 uit. „Gé" begint met een flinken slag, Eddy krijgt 4 wijd; Wim en Jan tikken er ook op los, waarop „Gé" en Eddy binnen komen. Wim is dan uit, als Jan zoo enthousiast is op 2 honken tegelijk te nemen en bij Wim op hetzelde honk terecht te komen. Door een fout van Jan is dus Wim uit. Het is nu eenmaal honkbal en geen water sport, dat je net als kikkers op een kluit kan gaan zitten. Bakker aan slag gaat uit en Joop krijgt 4 wijd. Intus- schen zijn Blomvliet en Jan weer binnen; Elzinga geeft een slag en Piet is een pracht van een derde nul. Ajax 4 punten. 154. 6e Innings. Concordia weer voor 0 uit. „Gé" krijgt 4 wijd, Eddy geeft een tik en Wim krijgt 3 slag. Dan komen „Gé" en Eddy door wild aangooien der Concordianen binnen. Jan krijgt 3 slag en is uit. Blomvliet geeft een slag en kan nog binnen komen... net op tijd, want Bakker is de 3e nul. Ajax 3 punten. 18—4. 7e Innings. Concordia maakt 3 runs. k Joop mag wandelen en is even later toch uit als hij uitgetikt wordt door den lsten honkman die den bal in zijn zak heeft, wat heel jammer was, want Elzinga gaf een prachtslag over de sloot in de staantribune. Zijn eerste homerun. Piet geeft dan een slag, „Gé" ook een waar Piet op binnen komt. Je moet elkaar nu eenmaal een beetje helpen, want anders kom je er niet. Eddy wordt dan weer geholpen door Wim en Wimpie weer door Jan. Blomvliet geeft een slag, maar wordt uitge- vangen en Bakker is onze derde nul. Ajax 5 punten. 237. Aan het einde van deze innings zijn de 2 uren speel tijd verstreken en hebben we den beker ingepikt. Na tuurlijk voor één jaar. „Je kunt hem wel laten vullen, Joop", riepen ze. Ja natuurlijk, gelijk hadden ze, maar Oudheusden was er niet en Castle was er wel, dus U begrijpt dat er toch niets van gekomen was, want: Een beker hoort gevuld met bier, Met heerlijk, schuimend bier, Maar zag je soms ons buideldier? Of gunt hij ons geen klein plezier? Eén honkballer, die slaat voor vier, Beloof Olympiade-bier, Maar niet op 't veld, dat geeft geen zier, Want Sid brult dan: „Hello boys here!!! En ranja krijg je,inplaats van bier.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 8