7" CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX V 45 UITGEBEKERD! E.D.O.—AJAX 3 -2. Twee arbitrale fouten bezorgen ons een nederlaag. Laat ik den lezer eerst even de opstelling van ons elf tal vermelden: J. v. d. Heuvel Windt Wiegel Hangard Vunderink v. Deijck Iseger Jurriaans Ingenbleek de Bois Twelker Zeven invallers dus, of m. a. w. nagenoeg het tweede elftal. Als men dan in aanmerking neemt, dat E.D.O. slechts 3 reserves in haar gelederen telde, dan zult U ongetwijfeld er mee instemmen, als ik roep: Bravo reserves! Inderdaad, onze jongens hebben zich kranig geweerd. E.D.O. verkreeg de leiding uit een goal, die dubbel en dwars wegens offside geannuleerd had moeten worden. 3 Spelers stonden, toen de bal hun toegespeeld werd, buitenspel en bij het opbrengen liep een van de drie nog maals buitenspel, door iets sneller door te loopen dan de speler die den bal opdreef. Desondanks keurde de arbiter toch de goal goed, ondanks Arnsterdamsch pro test en Haarlemsche verbazing. Na de rust kwam spoedig de gelijkmaker, na goed opbrengen van Ingenbleek en de Bois, door Jurriaans keurig gescoord. Kort hierop nam Ajax de leiding. Iseger plaatste na snel opbrengen den bal voor Ingenbleek's voeten en onze midvoor zond den bal in het Haarlemsche net. Fel kwam E.D.O. toen opzetten, doch in deze periode ontplooide onze halflinie haar volle kracht en het was een lust onze zwoegende middenspelers, Hangard, Vun derink en v. Deijck, in actie te zien. Ongeveer 15 min. voor tijd werd de druk toch te groot en na een der vele corners, welke E.D.O. op ons doel nam, kwam uit een hoog schot, onhoudbaar voor v. d. Heuvel, de gelijkmaker. Rood-Wit legde toen nog een tikje meer energie in haar spel en eenige malen ontsnapte het E.D.O.-doel, na snelle rennen van Twelker en Iseger, ternauwernood aan een doorboring. Een tweede fout van den scheidsrechter bezorgde ons de nederlaag. Vunderink deelde een doodgewone huis-, tuin- of keukenbig uit, het fluitje klonk en de rechtspreker wees naar de fatale witte plek. De penalty werdIngekogeld en Ajax was „gewipt". Wat v. d. Heuvel dezen middag te zien gaf, was een bevestiging van wat ik na Z.A.C.Ajax over hem schreef. N.l. dat gebrek aan klemvastheid uitsluitend aan ner vositeit te wijten is geweest. Tegen E.D.O. was v. d. Heuvel's vangen uitstekend en ook in ander opzicht heeft onze reserve-doelman zich keurig van z'n taak gekweten. Voor de rust voorkwam hij door uitloopen een zeker schijnend doelpunt en even vóór tijd hield hij met een snellen uitval een bal uit z'n doel, toen de E.D.O.- supporters reeds goal riepen. Van het bockstel speelde Wiegel een constant goede partij; stevig en kalm waar noodig, was hij meermalen een struikelblok voor den E.D.O.-aanval. v. d. Windt overtrof hem soms, maar bleef ook iri sommige gevallen z'n mindere, voornamelijk door z'n kalmte eenige malen tot voorbij het toelaatbare te drijven. Onze voorhoede heeft in haar geheel een verdienste lijken wedstrijd gespeeld, doch viel waarschijnlijk niet zoo op, daar zij het slechtste deel van E.D.O., het back- stel Kuyl-Boeree, tegenover zich had. Bovendien moes ten de binnenspelers in periodes van al te groot Haar- lemsch overwicht de verdediging een „voetje" helpen. Dat onze halflienie voortreffelijk speelde, vertelde ik U reeds. Vooral Hangard, die den handigen Perucal tegenover zich had, viel hier op. Summa summarum hebben onze reserves en ook de „werkelijk" eerste elftallers! hun plicht ten volle ge daan en een compliment voor de moreele overwinning ten volle verdiend. Adé. HONKBAL. i We winnen voor de tweede maal den Beker. Concordia geklopt met 237. Bij ideaal wintersport-weer werd de finale der Cup gespeeld. Het warme zomersche zonnetje, hetwelk bij onze sport behoort, was verre tenminste, daar April met kracht zijn wispelturige aard ontplooide. Een straffe koude wind joeg over het veld en door onze 4 truien, en alleen de gedachte aan den beker en de 2 winstpunten der competitie deden ons de koude niet gevoelen. Onder zulk heerlijk weder wonnen we dus den beker. Dit eindresultaat is voor een groot deel te danken aan het spel onzer 2e negentallers tegen Quick, want zij hebben hiermede het knapste werk verricht. Het was te recht, zooals de heer „BI." in Honkbalnieuws schrijft: „een versterkt 2e negental, waartegenover stond een op Rijke na volledig Quick-team". Een woord van hulde is hier dus zeer zeker op zijn plaats en we hopen maar, dat ze hun competitie-wedstrijden met hetzelfe enthousiasme zullen spelen, daar ze dan zeer zeker een heel goede kans op de eerste plaats zullen hebben. De tweede wedstrijd en ook de finale waren minder zwaar dan de eerste, daar onze tegenstanders minder sterk waren dan Quick en wij zelf met een sterker ploeg speelden. Toch was het met den laatsten wedstrijd op passen, daar hij tevens gold als competitie-wedstrijd. Zoo vingen wij dus met deze overwinning twee vliegen in één klap. Nu was het mijn bedoeling geweest om van dezen wed strijd een duidelijk overzicht van de verschillende innings te geven, maar mijn reporter heeft mij schijnbaar ver keerd begrepen. Zoo heeft hij van de Ajax-innings alles in de puntjes genoteerd en van de Concordia-innings al léén de eindcijfers. Dus moeten we ons maar tevreden stellen met het werk dat hij gedaan heeft. Als Smit den toss gewonnen heeft, laat hij Concordia aan slag gaan. Wind heeft bij ons zoo goed als geen voordeel, daar er geregeld te vlug gewisseld wordt, maar wanneer de captain den toss wint, zal hij 9 van de 10 keer „fielden" kiezen, daar je bij eventueelen achterstand

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 7