v {r "Al 42 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX wel weet ik dat we in den laatsten tijd over het algemeen vrij sof behandeld worden. Kijkt U b.v. maar eens wat in doorsnede over den wedstrijd Z.A.C.Ajax geschreven werd. De Maandag courant was zoo vriendelijk een leelijke streep door ons geheele team te halen. Het blad vertelt niet meer of minder dan dat de lijn: keepermid- denhalf en middenvoor niet heeft voldaanwat naar mijn meening hetzelfde is alsof een school meester een streep door je heele werk geeft. Toen ik het las ben ik mijn licht op gaan steken bij en kele insiders. Er zijn altijd in ons milieu nog wel een paar kenners, die je zonder opschroeverij en met kennis van zaken voorlichten. Ik ben dan tot de conclusie gekomen, dat de Maandag-courant hoogstens een paar foutjes had kunnen onder- streepen, doch dat de kras door ons werk heel onverdiend is geweest. Dat mijn zegslieden gelijk hadden blijkt ook uit het resultaat van den match FeyenoordZ.A.C. Zet U de uitslagen maar naast elkaar: Z.A.C.Ajax: 26; FeyenoordZ.A.C.: 14. Een elftal, dat in staat is tot dergelijke presta ties verdient meer dan een blauwe streep door het heele werk Dan heb ik nog een paar regeltjes te schrijven aan Interviewerden driemaal overgehaalden Spar taan, die na onze nederlagen tegen Feyenoord de kans schoon zag weer een paar mooie dinge tjes over Ajax aan zijn typiste te dicteeren. Inter viewer, of meer waarschijnlijk de blonde typiste schrijft: „Daarmee is het nationale kampioenschap voor Amsterdam verkeken", (door de uitslagen tegen Feyenoord)Verderop heet het: „Ik heb reeds vroeger uiteengezet, dat de periode van Ajax kracht te kort heeft geduurd, en a/s geheel ook te weinig imposant was, om de club op één lijn te stellen met de groote elftallen uit het ver leden, zooals R.A.P.H.V.V. en Sparta Nog grappiger wordt de typiste, (ik denk wel, dat ze er zelf een beetje om gelachen heeft toen 't op papier stond), als ze moet schrijven: „Na de dagen van R.A.P. is het Amsterdamsche voetbal er trouwens nooit meer in geslaagd be paald de leiding te nemen." Een Paasch-drama noemt Interviewer de mat ches tegen Feyenoord en 't zal mij benieuwen, (ik ben er eigenlijk zeker van), of na den wedstrijd FeyenoordZ.A.C., Interviewer een mooie gooi gaat doen om Feyenoord in elkaar te patsen om opnieuw een hulde-betooging op touw te gaan zetten voor R.A.P., H.V.V. en Sparta. Luistert U eens waarde Interviewer. Ik weet zoo langzamerhand waar Abraham de mosterd haalt. Men zal van mij héél moeilijk hunnen zeg gen: „Weet hij veel!", omdat ook ik al in de ne gentiger jaren met een blos op de wangen op R.A P.'s grond de komst wachtte vin manner. als Stok, Immink, Jan v. d. Berg, Max Offers, Kees Becker, Eetje Sol en andere groote mannen, die met hun trawanten doorgaans, ('t zij hier nog eens ge zegd), tegen Amsterdam aan het kortste eind trokken. In zooverre ben ik au fait en ik zeg met U dat Sparta en H.V.V. en ook R.A.P. natuurlijk in dien tijd de primussen waren. Doch dit mag nooit een reden zijn om clubs uit laten jaren met een „mir nichts dir nichts" op zij te schuiven! Dat zal trouwens aan de hand van de geschiedenis heel moeilijk gaan. Misschien zijn Uw besognes te tijdroovend om nog eens na te gaan wat Ajax in de laatste 15 jaren tot stand bracht en ik ben van mijn kant te bescheiden, (en weet maar al te goed dat eigen roem verdacht ruikt), om U met een overzichtelijke statistiek lastig te vallen. Alléén dit: ('t zijn zoo maar een paar zaken die het be luisteren waard zijn): Sparta leverde in 40 jaren 88 maal een speler voor het Nederlandsch elftal. Ajax leverde in 26 jaren 88 maal, dus ook acht en tachtig maal), een speler voor het Neder landsch elftal. Dat zijn cijfers die toch wel iets zeggen. Nog een paar gloeiende dingen, die boekdeeten spreken: In 19161917 won Ajax als tweede-klasser een reeks van wedstrijden die haar weerga niet heeft in de N ederlandsche voetbal-beweging. Onze zegentocht strekte zich uit van Noord tot Zuid; van Oost tot West. Als tweede klasser sloegen wij op overtuigende wijze de Nederlandsche kam pioenen. Alles moest onze meerderheid erkennen. Holdert-beker. Gouden Meer-beker. alles werd ons

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 4