CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX V Als die Uruqueezen spelen, Is ons Stadion te klein, Wat dat team hier zal presteeren, Moet wel iets bizonders zijn, Heeft U dat recept gelezen, Sakkerju, da's trainen hoor, Al hun tegenstanders krijgen, Zeker een paar punten voor. Vast, die bruine Zuiderlingen, Die zijn Meesters in hun vak. 'k Hoor ze dragen centimeters, In hun voetbal-achterzak, Zoowordt alles afgemeten, Ze hebben bovendien een schot, Maak de deklat maar van ijzer, Anders gaat de boel kapot. Ja die Amateurs die spelen, Zooals U en ik Biljart, En ze trekken en piqueeren, Heusch dat is.een klas-apart, 't Moet gewoonweg „kasueel" zijn, Wat ze met zoo'n voetbal doen, Dat de bal maar niet zal „ketsen", Krijten ze hun voetbalschoen. Uruguay lijkt me 't Walhalla, Of het „Voetbal-Paradijs", Want die Zuid-Amerikanen, Zijn zoo'n maand-of-wat op reis, Nee die arme tobbers krijgen, Hun salaris niet cadeau, Ach de „Staatsruif" is er goed voor, ,,'t Is een weet", zegt Buziau. 'k Ben maar een Profeet die brood-eet, Maardat team wordt kampioen, Grootsche intocht... ridderorde, En een heel hoog Staats-pensioen, Rrrreuze Nationale feesten, Zijn daar dan in land en stad, Endan krijgen ze vacantie, Amateurs, hé zei U wat??? TRIC-TRAC. J !r= 41 techniek, waarbij tevens de fouten der spelers worden behandeld. Derde tijdperk: duur één maand. In dit tijdperk worden de spelers in eenzelfde huis ondergebracht waar zij ook gezamenlijk hun maaltijden gebruiken. Een dagprogramma wordt met groote nauw keurigheid gevolgd. Voor het rusten is 8 uur uitgetrok ken. Zwaardere voetbaloefeningen in de buitenlucht. Voortzetting technische en tactische voetbalcursus. Vierde tijdperk: duur 14 dagen (voor het ver trek naar Europa). De discipline wordt strenger; het dagprogramma uiterst nauwkeurig gevolgd. Geen enkele uitzondering op den leefregel wordt meer toegestaan. Wedstrijden tegen goede elftallen, waarbij de grootste energie aan den dag gelegd moet worden. Voor afleiding, opvoering van films voorts muziekuitvoeringen, tevens nog een cursus in goede omgangsvormen is gezorgd. De speciale oefeningen voor de spelers omvatten o.m.: Voor doelverdedigers: hoogspringen en punching ball oefeningen. Voor achterspelers: hoog- en vèrspringen; hordenloop, sprints, loopoefeningen, baltrappen (ook met ovalen bal). Voor de middenspelers: hoog- en vèrspringen, sprints, loopoefeningen, spelen met ovalen bal, koppen tegen op gehangen bal en vrije kop-oefeningen. Voor de voorhoedespelers: Sprints, hardloopen over grooteren afstand, een hordenloop, hardloopen met den bal in rechte lijn, met bochten en zig-zag, kop-oefenin gen voor het doel. Als reserves voor den doelverdediger gaan twee spe lers mede, die tevens een vleugel-half of buitenspeler kunnen vervangen. Twee spelers krijgen een zeer spe ciale opleiding in het nemen van strafschoppen. Vleugel- halfs en buitenspelers volgen speciale oefeningen in het ingooien van den bal. De buitenspelers beoefenen vooral het nemen van hoekschoppen met wind mee en met tegenwind. De voorhoede krijgt zoodanige team-oefe ningen, dat bijv. bij een gecombineerden aanval elke speler slechts eenmaal den bal mag aanraken. Wij vragen ons af, welke amateur-voetballers in Euro pa voor een dergelijk trainingssysteem tijd en gelegen heid zouden kunnen vinden. Het is gecompliceerder zelfs dan dat der Engelsche voetbalprofs. Daar men bijna eiken gekozen speler als staatsambte naar heeft aangesteld, waardoor hem tevens het voort gaan van de uitbetaling van zijn salaris is gewaarborgd, is het mogelijk, dat deze „amateurs" zonder schroom den Olympischen eed kunnen afleggen. K AMPIOENSPU REE. Ik moet deze reis dè puree beginnen met een paar regeltjes over de critici: de sportjournalisten, die het me in den laatsten tijd een beetje te bont maken. Waar het in zit. ik en weet het niet. maar

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 3