f^= CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX "^1 v!' VARIA. v?' Dat ons cricket-wereldje nog wel eens met moeilijkheden te kampen heeft, moge uit de vol gende annecdote, die we op de vergadering van den A.C.B. hoorden, blijken: Men wilde gaarne op een van de gemeente terreinen een cricketkooi plaatsen en vroeg daarvoor de benoodigde vergunning. Als ant woord kwam de vraag of deze kooi bestemd was om beesten in te houden. Na eenig heen en weer geschrijf kwam einde lijk de vergunning af onder conditie „dat de kooi gebouwd zou worden onder toezicht van Bouw- en Woningtoezicht en onder goedkeuring van de Schoonheidscommissie. Sic! 2!- Medische Keuring Bij het bestuur van den N.V.B. is het verzoek ingekomen om de nu sinds een jaar in Nederland ingevoerde medische sportkeuring verplicht te stellen voor zijn leden, althans voor zijn leden beneden 18 jaren. Hoezeer ook doordrongen van het nut van een dergelijke keuring, meent het bestuur toch aan dit verzoek geen gevolg te moeten noch kunnen geven. Een van de kenmerken van de sport toch is haar vrijheid, maar wel wil het bestuur deze gelegenheid aangrijpen om de besturen zijner vereenigingen te wijzen op het groote nut, dat een dergelijke keuring kan heb ben, zoowel voor de beoefenaren als voor de sport zelf. Het kan niet ontkend worden, dat de voet balsport behoort tot de inspannendste takken en dat er velen, voor al jongeren, zullen zijn voor wie een dergelijke inspanning te groot is. Deze moeten beschermd worden tegen den na- deeligen invloed, dien te groote inspanning kan meebrengen. E11 de besturen van vereenigingen, welke zulke jonge leden tot spelen toelaten, laden, naar onze meening, daarmede een groote verantwoordelijkheid' op zich. Zij zijn, ons in ziens, moreel verplicht een medische verklaring van een sportkeuringsbureau te eischen bij toe treding van nieuwe leden en hun leden te wijzen op het groote belang van zoo'n keuring. Staat niet in Art. 1 van ons reglement, dat de N.V.B. de lichamelijke opvoeding van het Nederland- sche volk wil ondersteunen? Hij zou dit op slechte wijze doen, wanneer door het voetballen schade werd toegebracht. Maar ook de sport zelf is er mede gebaat. Want de schade aan een speler toegebracht, zal door het publiek niet worden geweten aan diens lichamelijken toestand, maar aan de sport als zoodanig. En dat kan onze organisatie nooit ten goede komen. Evenzoo bestaat de kans, dat een speler, die Uw vereeniging moet vertegenwoordigen, op een oogenblik blijkt lichamelijk daartoe niet in staat te zijn, waardoor dus op een slecht oogen blik Uw vereeniging in ongelegenheid zou kun nen worden gebracht. Daar nu op vele plaatsen in Nederland der gelijke bureaux bestaan, en de kosten van zoo'n keuring zeer gering zijn, meent het bestuur U met aandrang te moeten aanraden, in deze richting te willen werken. Ook wekt het U op, om daar, waar nog geen bureau bestaat, elke poging om tot oprichting te komen, krachtig te ondersteunen, waarmede gij tevens de indeëele zijde van onze zaak be vordert. APPELLEER NOOIT. J 48 honk ging prachtig, waardoor het zeer moeilijk was dit honk te bereiken, terwijl ook van het le naar het 3e goed werd geworpen. Ook het spel van Vrij op de honken was goed. De volgende wedstrijd een beetje beter dan deze, en er is nog niets verloren. Speelden we een competitie van 20 wedstrijden, dan gaf een verloren wedstrijd niets, doch het zijn er maar 10, dus kunnen we niet veel mis sen. Haarlem moet dus Zaterdag maar het kind van de rekening worden. Het tweede negental komt dan voor de eerste maal in het veld en hopen we maar, dat het zijn best doet. Hoe het spel van zijn tegenstanders is weet ik niet, zoodat ik geen uitslag durf te voorspellen. JACK. de M.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 10