CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX V r~~ 26 eenig heen en weer getrap in 't middenveld, door Hamel snel langs de lijn opgebracht. Onze rechtsbuiten loopt nog eenige meters langs de N.O.A.D.-verdedigingslijn door en plaatst dan naar den vrij voor doel staanden v. d. Meer, welke echter tot groote teleurstelling van rood wit naast trapt. N.O.A.D. doet 'n paar felle aanvallen waarbij v. Kol en Schetters op 't juiste moment het gevaar keeren. Het eerste gevaarlijke moment voor ons doel ontstaat als de Boer uitloopend wegstompt en de bal opgevangen en weer op doel geschoten wordt. Onze doelman weet echter nog juist achteruitvallend over te stompen. Nadat de Boer nog eenige goede schoten gestopt heeft, gaat Twelker snel langs de lijn, doch zet den bal achter. De niets kwaad vermoedende v. d. Meer, in het strafschopgebied staande, werd desniettegenstaande maar vast tegen de vlakte gesmeten. Mooi opbrengen van Hamel en Jurriaans brengt den bal weer voor 't N.O.A.D.- doel, doch ook deze kans weet v. d. Meer niet te benut ten. 'n Voorzet van Twelker gaat ongebruikt langs het doel. komt bij Hamel welken den bal weer voorzet doch deze wordt dan door Jurriaans naastgeschoten. De N.O.A.D.-vleugel SchellekensFranken doet 'n mooien aanval welke door 'n kopbal van v. Kol onder broken wordt. 'n Tactisch staaltje van Hamel levert door verkeerd begrijpen van Jurriaans en v. d. Meer geen resultaat op. 'n Vrije schop tegen ons op den rand van 't strafschop gebied wordt door 'n doelworsteling gevolgd, waarbij de N.O.A.D.-midvoor met de handen den bal in ons doel werkt. v. Gessel heeft echter de overtreding geconstateerd en gaf 'n vrije schop. v. Kol en Martens breken eenige attaques van den rechtervleugel. 'n Vrije schop vanaf 't midden van 't veld wordt door H. Anderiesen hard in de richting van 't N.Ö.A.D.-doel geschoten, v. Tilburg loopt eenige stappen uit, de bal stuit tegen den grond en springt over 't hoofd van N.O.A.D.'s keepertegen den paal. Nog 'n zekere kans op 'n goal gaat voor ons verloren als Volkers na 'n fraaie dribble den bal langs den uitloopenden doelman plaatst, v. d. Meer wil het leder met de knie in het doel plaatsen, doch 't onhebbelijke bruine geval springt juist over de lat! De tweede helft brengt eerst 'n sterk overwicht van N.O.A.D., doch de Ajax-verdediging geeft geen krimp. Het hechte verdedigen van Rood wit schijnt de zuide- lingen dan eenigszins te ontmoedigen, hun tempo zakt dan ten minste even en 'n Ajax-overwicht volgt, 't Blijkt echter maar van korten duur want weldra vinden de Tilburgers hun oude enthousiasme terug. De Boer kan bij 'n aanval nog juist corner stompen vóór hij in doel wordt geloopen. Bij 'n Ajax aanval raakt Tilburg den bal kwijt, doch weet hem nog juist vóór Jurriaans voe ten weer weg te grabbelen. Twelker verlaat even hierna 't veld en wordt vervan gen door Iseger. Ook de Tilburgers hadden reeds 'n speler vervangen. Eenige corners op ons doel leveren gevaarlijke mo menten. v. Kol en de Boer zuiveren het doelgebied. Wim Anderiesen blijft eens tegenover 2 Tilburgers fraai meester van 't veld. De Boer moet nog eens z'n handen uit de mouwen steken en 'n Ajax aanval wordt met 'n schot over de lat besloten en dan klinkt het laatste fluitsignaal van den kegelwedstrijd N.O.A.D.— Ajax, waarbij de Tilburgers vergeefsch geprobeerd hebben „Alle negen" te gooien AJAX 5—S. C. A. Z 4—1. Na 'n veelbelovend begin met 'n fraaie goal in de eerste minuten stelde deze wedstrijd te leur ten minste in vergelijking met wat wij de vorige malen van Ajax 5 le aanschouwen kregen. Uitstekend spel zagen wij alleen van het backstel v. RooyKlaver, dat als 't ware 'n ondoordringbare muur vormde voor de tegenpartij. Zóó ondoordringbaar dat keeper v. Zoelen haast niets te doen kreeg en over wiens capaciteiten we dan ook geen oordeel kunnen vellen. De halflinie leek ons te zelfbewust van haar kracht, waardoor Drukker de bal te lang bij zich hield en Doon 't spel onnoodg ophield door steeds weer door samenspel met Klaver z'n tegenstanders van 't kastje naar den muur liet loopen. Als demonstraties van technische vaardigheid is zoo iets heel aardig, doch aan de pro ductiviteit van het elftal doen dergelijke dingen afbreuk. De voorhoede had meer goals kunnen maken als Kermer en Graafland minder zelfzuchtig waren geweest. Ondanks het groote overwicht in de eerste helft ging de rust met 'n magere 10 in. Daarna beterde vooral onze center-voor z'n leven, gaf behoorlijk op tijd af en echoot op 't juiste moment zoodat toch nog met 'n fiksche 41 overwinning 't einde kwam. Zooals reeds gezegd, begon Ajax 5 uitstekend. Dukker onderbrak 'n S.C.A.-aanval, gaf het leder aan Kant, welke in snel samenspel met Graafland op doel afging, 'n Fraaie voorzet volgde en voor S.C.A. eigenlijk wist dat de wedstrijd begonnen was, had Kermer den voorzet opge vangen en met 'n hard schot Ajax' eerste goal gescoord. Direct hierop volgde 'n snelle ren en een voorzet van Mohrman welke ongebruikt werd gelaten. S.C.A. doet dan 'n poging om los te komen. v. Gelder onderbreekt 2 x achtereen koppend 'n aanval. Klaver redt eens snel ingrijpend bij 'n gevaarlijken uitval. Hierna is het woord weer aan Ajax. Dukker goochelt met den bal door de S.C.A.-verde- diging en schiet tegen de lat. Na 'n goeden aanval van Kant en Graafland schiet e.g. op doel, doch de keeper stopt. Het spelpeil zakt intusschen meer en meer, steeds

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 8