{r~ CLUBNIEUWS DER A. F, C. AJAX 25 waar beter speelden, doch vooral voor de rust lang niet zoo enthousiast waren. De Tilburgers troffen het niet, dat zoowel de Boer als van Kol en Anderiesen Sr. in topvorm waren, terwijl er echter eveneens op gewezen dient te worden, dat, hoe goed de Tilburgsche voorhoede ook samen speelde, de „finishing touch" ten eenenmale ontbrak, en men daarin \yel de oorzaak moet zoeken voor het feit, dat de voorhoede der gasten niet eenmaal wisten te doelpunten Toch hebben wij in dezen spannenden wed strijd zeer zeker twee der sterkste elftallen uit het land en twee der ernstigste pretendenten voor de eereplaats aan het werk gezien. Als Ajax zoo speelt als hedenmiddag, zal het elftal ook in de competitie om het landskampioenschap nog heel wat overwinningen behalen. In de middenlinie was Schetters het beste, terwijl de voorhoede, weder versterkt door v. d. Meer, een zeer goeden indruk maakte, en zeker fn de komende wedstrijden nog wel meer doel punten zal maken. Bij N.O.A.D. waren de uitblinkers Van Pelt, die zeer trapvast was; in de tweede helft Wage- makers (spil) en Jongen (rechtshalf), en verder de linkervleugel der voorhoede: Franken Schellekens. Van Tilburg in het doel heeft veel te doen ge kregen en alles naar behoor en verwerkt; aan de eerste twee doelpunten had hij geen schuld; van de twee na de rust gemaakte goals had hij er echter toch zeker één behooren te houden. Scheidsrechter Boekman voldeed vrij goed, al nam hij zoo nu en dan wel eens zonderlinge beslissingen. Vermakelijk is de opmerking dat de Tilburgers het niet troffen dat zoowel de Boer als v. Kol en Anderie sen in topvorm waren. Misschien kunnen we den ver slaggever troosten met de verzekering dat met die 3 hee ren méér tegenstanders gesukkeld hebben. Niet onaardig is verder de opmerking dat v. Tilburg van de twee goals na de rust er zeker een had hoorer. te stoppen. Welke, dat laat de verslaggever blijkbaar aan van Tilburg zélf over. Intusschen hebben Martens c.s. op schitterende wijze de kampioenscompetitie ingezet en heeft het pu bliek kunnen genieten van 'n enthousiaste partij voetbal met als hoogte punten 4 fraaie goals. We zullen waar we den volgenden wedstrijd uitspelen de kolommen van de Ajax-courant nu maar sparen, onze lezers zul len trouwens wel bijna allen ooggetuige geweest zijn. N.O.A.D.—AJAX 0—0. 'n Wedstrijd om met 'n sensatie-titel te sieren, bij voorbeeld: Kegelen of Voetballen? O.i. leek het meer op kegelen. Ook de titel „V/2 uur in de voetbalmiddeleeuwen" zou niet onpasselijk zijn. Intusschen willen we hiermede niets hatelijks zeggen van N.O.A.D. Het schijnt ons toe dat de ontwikkelings gang in het westen meer leidt in de richting van tech niek en het Zuiden meer en meer de richting kracht en snelheid uitgaat. Ook de terreinsomstandigheden zijn hieraan niet vreemd. Op onze velden kan men van 'n schuin neerkomenden bal verwachten dat hij tegenover gesteld onder denzelfden hoek weer opspringt. Op 'n ter rein als dat van N.O.A.D. is dat niet te bepalen, groote en kleine oneffenheden zorgen voor de meest verras sende resultaten. Daarom prefereerden de Tilburgers dan ook waar schijnlijk het spelen van den bal vóór dat deze den grond raakte wat het tempo bevordert, doch aan de techniek afbreuk doet. Waren de terreinomstandigheden •n ons nadeel, ook de zuidelijke speelwijze waarbij men elk oogenblik al of niet in 't bezit zijnde van den oal kans liep „gevlakt" te worden was 'n geduchte handicap. Het wederom benoemen van 'n Amsterdamschen scheidsrechter waartegen het Ajax-bestuur dadelijk na het bekend worden telegrafisch bij het N.V.B.- bestuur bezwaar heeft gemaakt bevorderde de ver standhouding niet. Meer dan ergerlijk was de wijze waarop onze spelers gehoond en gescholden zijn. De wijze waarop de scheidsrechter behandeld werd was navenant. Onder escorte van 3 veldwachters cn gevolgd door 'n joelende massa kon deze na z'n aan gename taak beëndigd te hebben, huiswaarts keeren. Waarbij hij vóór het veld verlaten kon worden nog door spelers beschermd moest worden. „Gemoedelijk" Zui den! Na onze voorhoedespelers Hamel en Jurriaans dient wel de geheele achterhoede gehuldigd te worden. Bij 'n steeds fanatiek doorloopen als van de Zuidelijke kam pioenen, mocht geen een bal gemist worden en dat is dan ook niet gebeurd. J. de Boer verdedigde op de hem eigen betrouwbare wijze. v. Kol zette met z'n weer- galooze techniek z'n tegenstanders schaakmat en Henk Anderiesen zette waar 't noodig was kracht tegenover kracht en speelde eveneens 'n sublieme partij. Ook de halflinie dient niet vergeten te worden. Fel hebben zij mee verdedigd en heel wat aanvallen in de kiem ge smoord. Over het spelverloop het volgende: N.O.A.D. trapt af en al spoedig wordt de bal na

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 7