\r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX =S1 tv. J 23 Het laatste was echter oorzaak dat we, om met Johnnie de Boer te praten, ver na „kinder bedtijd" door Joop Smit werden afgeleverd en opnieuw een gedenkwaardigen voetbaldag met een schat van herinneringen konden boeken. GROOTJAN. BRIEVEN UIT DE MEIJERIJ. In de Meer! AjaxNoad 40. Zondag 18 Maart 1928. Ik sta bij de W. P. En loer op 'n taxi. 'n Paar minachtend-gebaren- makende chauffeurs doen me vernietigend verstaan, dat ze me niet noodig hebben! Ik ben al ver in de Ooster parkstraat, als 't me eindelijk lukt. Zonder iets te zeg gen stap ik in het meest erbarmelijk vehikel van dezen taxi-rijken tijd. En ook zonder iets te zeggen geeft de man achter 't stuurrad vol gas in de richtingAjax! Ouderwetsch in orde, denk ik. Files petten en hoeden, maar vooral petten deinen in dezelfde directie. Van verwachting gespannen facies spoeden zich, dringenHet is tegen twee! En als ik rustig zit in mijn pover wagentje, links de volgepropte, puffende „Gooische", de donder-hondsche moordenaar van het Gein en de Weesper contarijen, rechts de jachtende voetbal-drommen, op „ter Ajax", danja dan leeft weer voor me de tijd van jaren terug, toen Ajax voor heel Nederland het „summum" van voetbal-genot beteekende. Toen „Verdomme" zegt mijn chauffeur! Het is tegen 'n dikbuikigen Jordaner, die vindt, dat de Middenweg voor nog iets anders goed is, dan benzine-vretende machines. „Maak je niet dik Jaap", zeg ik. Chauffeur grijnst! Hij heette dus niet Jaap. Koolhaas loodst me door de controle! Ik voel me glad thqis in Ajax's veste. En hoe lang is het al, dat ik de laatste maal de controle passeerde? Daar zitten de oude getrouwen. Egeman! De eeuwige jeugd. De Schoevaarts! Onwrikbaar in Ajax-trouw. Frans eiken schop regeerend met zijn tenorgeweld, Jan wat kalmer doch even overtuigend. Op Oudheusden's gezicht lees je nog altijd kas- staaten. Dirk, de terreinknecht is nog altijd op het appèl. Hoven is deftiger geworden, omhoog toegenomen. Daar zit waarachtig ook Geert Nijland. Is ie nu nog geen Minister van Sport en nog altijd „slechts" sport journalist. De Natris, Couton, Smitfilmen langs me! Ja, ja, dat zijn noten uit de vroegere „symphonie"! Tegenwoordig is het saxophoon, nietwaar Schetters en v. Kol? Ach, ach, ik ben er toch aan ontgroeid, aan al die nieuwe gezichten, 'n Beetje „er uit" voel ik me toch. Maar Daan Roodenburgh heeft het contact met me gehouden. Hij is de gezellige causeur van vroeger. Als je niet kijkt naar het spel, geen nood, Roodenburgh expliceert, redeneert, manifesteert Het isaprès toutnog alles hetzelfde in de Meer En de wedstrijd? Eerlijk gezegd, wel wat tegengevallen! Het is mis schien waar, dat wij „nog altijd" verwend zijn, echter in een kampioenswedstrijd verwacht je iets bizonders. En er was niets bizonders. Behalve het harde schot van d. Meer. Dat vond ik bjzonder. Om me heen is hard geschreeuwd over v. d. Meer, dat hij geen voetballer is. In de couranten lees ik ook wel eens, dat deze blonde Gooische jongeling toch eigenlijk niet de ideale mid-voor is! Ik vind dat larie-koek! En daarmede basta! Destijds maakte de dikke de Groot, de„Hüü", voor Sparta de goals bij series. De speler v. d. Meer zal er nog dozijnen maken, ten minste als hij volhoudt. Een man die mij opgevallen is, is de kleine Schetters 01 moet ik schrijven de „groote" Schetters? Hij trekt 'n lcelijk gezicht onder 't voetballen, maar overigens! Bravo! Het heele Ajax-elftal, in één greep genomen, is me nief mee en niet tegengevallen. Er zijn speldemonstraties van de goede soort, afwisselend met stukken „spel", die je anders zoudt moeten qualificeeren. Neen, die constante suprematie van vroeger, toen je voelde dat Ajax mathe matisch zeker boven zou liggen onverschillig wie tegenpartij was die geweldige bedwingerij van alle verzet, dat Herculische spelbeste, brave Ajax-vrien- dendat heb ik toch wél gemist. De nog ouderwetsche gezelligheid, met oude bekenden en veel nieuwe gezichten, heb ik echter, goddank, terug gevonden Evenals het enthousiasme! Jan Publiek roert zich nog ducht. Vriend Koolhaas zag ik tribunes versterken, onder den wedstrijd door. Dat wijst op enthousiasme. Op de officieele tribune zijn we wat kalmer geworden. Egeman durft nog altijd niet te kijken, als de bal voor de Ajax-goal zweeft, doch de dames gillen als vanouds hooge C's, als Joopie of Wimpie of Jantje aan bod zijn voor vinnige voetbal-staaltjes. En de wedstrijd, vroeg Maarten Smit me? Laat ik de score- en wedstrijd-details maar gerust over slaan Ieder Ajacied, die dit krantje leest, kent immers het wedstrijd-verslag al van buiten. En ik heb een hekel aan opgewarmde na-spijzen, evenals U!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 5