CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX T~ 22 noodiging bracht om per expresse naar den Haag te gaan, daar de rechtspreker voor A.D.O.— Sparta te elfder ure verhinderd bleek. Maar ik voelde dat er op dezen jaardag wat in de lucht hing, ik voelde dat ik het cadeautje dat de Ajax-elf dezen dag de club zou aanbieden het aankijken meer dan waard zou zijn en dies toog ik „ter Meere" en liet A.D.O.Sparta gaarne aan een van mijn confraters over. O, Noordelijke vriend van de Sportkroniek, die anders de Haarlemsche dreven onveilig maakt, wat hebt ge onze mooie „Meer" in uwe pennevruchten miskend. De ,Meer" leelijk! Wij, die reeds vèr voor 1900 in de dagen van Guy Zweerts en Kampie naar Oud-Roosenburgh trok ken, die jaren later de snelle opkomst van A.F.C. bewonderden, die nog later Ajax hielpen pro- moveeren, die Ajax grooter en grooter zagen worden, die de Meer zag.en groeien en gedijen, onze mooie Meer zou leelijk zijn! De Meer moge dan voor outsiders weinig bekoring hebben (al thans nu na de groote uitbouw), voor ons zal de Meer ten allen tijde ons liefste „plekske" blijven. Nog liever wordt voor ons de Meer als wij er sport-, neen feestdagen meemaken als deze ge denkwaardige achttiende Maart. Als Ajax op haar sterkst is dan is alles mooi in de Meer! Alles glundert en is in feeststemming en je moet wel een driemaal overgehaalde pessimist zijn als je onze Meer dan leelijk vindt. Over den strijd zal ik weinig zeggen, dat laat ik over aan den meer gewonen medewerker van de courant, die met bloc nota en potlood gewa pend de verschillende trappen en mistrappen heeft genoteerd. Wat mij uit de pen moet is iets over de „techniek" van ons elftal. Daar moet ik een paar woorden over zeggen! Ik heb, ook al in den tijd dat ik zelf nog jong en blond achter den bal aanhuppelde, steeds be weerd dat de techniek van het voetbalspel het bijna altijd zal winnen van een robust en fel spe lende ploeg die „minder geschoold" en vooral minder „technisch" geschoold speelt. Vandaag ging dat voor de zooveelste maal weer op! Ajax den bal spelende en N.O.A.D. eerst d.en man en daarna den bal! Ajax heeft in d.en loop der jaren wel eens elf tallen gehad die meer op den man dan op den bal speelden, doch zeker niet dit elftal, dat thans bezig is een poging te doen om voor Ajax het derde kampioenschap van Nederland te winnen. Ik maak me sterk dat deze faire stijl van de laatste jaren onze club zoo populair heeft gemaakt. Vooral Van Kol, die zelden of nooit chargeert, is een voorbeeld van een fair en bril- lant voetbalspeler. Ajax heeft in dezen eersten wedstrijd laten zien dat het haar ernst is bij het spelen in de wedstrijden om het kampioenschap van Neder land. Dit waren in hoofdtrekken de indrukken die ik meenam van den eersten match. Als een sympathiek jongeling als Joop Smit je het voorstel doet om je met de Chrysler naar Tilburg te expedieeren en je weet je bij voorbaat in een gezellig milieu met Ajaxeling.en als de jonge Meurer, Bogaard, Kemp en de nog twintig jaar jongere „John" de Boer, met men- schen als F eenstra, de Vries en Broere, dan moet je al heel dom zijn als je niet gauw je rood-witte insigne opdoet, je scheepstrompet met rood-wit papier omstrengelt en „einsteigt" in de „Chrys ler-four". Het was vroeg dag, maar toch niet te vroeg voor Marius, die al krek met het hanen gekraai de file auto's op de gevoelige plaat nam bij de Nieuwe Amstelbrug. Eerlijk gezegd de trip zelf was gezelliger dan het eigenlijke doel van den match. Daarvoor heb ben de Zuidelijken teveel het „take the man" gedemonstreerd. Onze scheepsroepers en vlag gen hebben op het veld weinig dienst gedaan, be halve dat we half Nederland er onderweg konde mee hebben gedaan dat wij Ajacieden waren en naar Tilburg gingen om onze ploeg vuur in te blazen. Zonder stagnatie van beteekenis brachten de snelle wagens ons heen en terug en had het gezellige Jaarbeurs-restaurant in Utrecht ons niet tot een smakelijk diner en een alleraardigste Charleston gelokt, dan waren we nog net voor donker thuis geweest.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 4