CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 21 en daar dit aantal drie bedroeg, kregen wij drie doelpunten van zijn schoen. Het vierde doelpunt was een beauty van Jurriaans, die plotseling van verre het leder hard langs v. Tilburg schoot. Ons geheele team heeft zeer goed gespeeld. Ik zag onze spelers in geruimen tijd niet in het veld en kon tot mijn genoegen constateeren dat Mar tens en Schetters stukken beter spelen dan het vorige seizoen. Ook Volkers speelde krachtiger. Van de overige heeren niets dan goeds. Men heeft de tegenpartij getoond dat er nog iets an ders noodig is dan „spirit". Als de capaciteiten ontbreken zal de techniek tenslotte de overhand behouden. Dat deze stelregel juist is bewees de return match in Tilburg. De Zuidelijken speelden des noods nog een. tikje vuriger dan op ons veld. De heeren beukten er af en toe wel een beetje te hard op, doch door de techniek van v. Kol en Jan de Boer liepen alle aanvallen op niets uit. Ondanks dat N.O.A.D. in het veld sterker was, kreeg Ajax meer kansen om te scoren en het is dubbel jammer dat onze goalgetters ditmaal hun kruit droog hielden. Met een beetje geluk had den we voor rust drie goals gehad daar we drie opgelegde kansen om zeep brachten. Na de rust brachten onze aanvallers zoo weinig opluchting dat het een geregeld beleg voor ons doel werd. Doch het krachtige verdedigen van onze achter hoede en het goede werk van onze middenlinie belette N.O.A.D. te doelpunten. Tegen het einde kwam Ajax weer opzetten. Geen haar scheelde het of Volkers had ons de winnende goal be zorgd, doch we eindigden zooals we waren be gonnen, n.l. met een blanken stand. Ik heb res pect voor het werk dat Van Kol en Jan de Boer hebben verzet. Vooral eerstgenoemde heeft ons getoond dat hij op het oogenblik de beste ver dediger is, dien ik in de laatste tien jaren heb gezien. Niet alleen dat zijn opstellen, zijn ingrij pen, afnemen en trappen onverbeterlijk was, daarnaast wist hij den bal steeds zóó te trappen of te koppen dat iemand van onze partij den bal verder kon expedieeren. In een dergelijken vorm is Van Kol niet te overtreffen. Ik heb hem ette lijke malen tegen drie, vier tegenstanders zien staan, waarbij v. Kol telkenmale overwinnaar bleek. Het is in deze rubriek mijn gewoonte om slechts bij uitstek den loftrompet te blazen over ,onze spelers. Doch in dit geval is het mijn plicht. Van Kol, je was Zondag een reus! Ook z'n partner, Henk Anderiesen, heeft krachtig en uit stekend gespeeld, terwijl de middenlinie voor haar verdedigende taak volkomen berekend bleek. Men moge niet onverdeeld tevreden zijn over het werk van Anderiesen Jr.; ik heb hem zooveel nuttig werk zien doen dat ik hem zon der eenige aarzeling moet rangschikken onder onze goede spelers van dezen middag. De voor hoede, ietwat aarzelend door de „go to it" stijl van de Zuidelijke Heeren, bleek de zaak al spoe dig bekeken te hebben. Volkers en Jurriaans gooiden hun corpus er nog wel eens voor, doch het andere trio dacht „beter blooie man dan dooie man" en gelijk hadden ze! We krijgen nog 6 (zegge zes) kampioenswedstrijden, waarin we geen hinkende mannetjes kunnen gebruiken en van dit standpunt bezien lijkt mij de voorzich tigheid van onze voorhoede heel juist. Enkele honderden Amsterdammers hebben ons naar Tilburg vergezeld. Ze kregen geen waar voor hun geld, doch hebben tegelijk kun nen constateeren dat het kwaad kersen eten is met deze N.O.A.D.-menschen. Feyenoord en de Oostelijke broeders wacht een warme ont vangst! Onze ploeg krijgt a.s. Zondag gelegen heid om weer op haar verhaal te komen en we wachten geduldig af of Velocitas er a.s. Zondag in slaagt haar eerste winstpunt in dit belangrijke tournooi te boeken. J. J. G. 7K vV; r~- Y?' KAMPIOENSPU REE. Dat was weer eens een ouderwetsche dag in het gemoedelijke houten Stadion van je eigen club. Als het zonnetje warmpjes schijnt en de duizenden die rood-wit zien, die rood-wit voe len, aan wie feitelijk alles rood-wit is, ons mooie groene veld in enthusiaste stemming omringen. El et had anders maar een haar gescheeld of ik had dezen 28sten verjaardag van onze club (18 Maart) niet kunnen bijwonen. Ik was me juist aan het inzeepen, m.a.whet was zoo tegen lunchtijd, toen een ijlbode mij de vereerende uit- J\

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 3