2S CLUBNIEUWS j Van ons Tweede* Prachtig voorjaarsweer en het vooruitzicht op een spannenden wedstrijd had diverse Ajax- leden verleid om ons tweede op zijn reis naar Zaandam te vergezellen en aan te moedigen. Spijt zullen zij niet gehad hebben, want een fijn boottochtje met een pittigen wedstrijd in Zaandam is de belooning geweest voor hun clubliefde. Gezellig was het op de boot, de koffie pittig, de gevulde koeken vuurvast of te wel steenhard, wat wil je nog meer. Wiegel deed zelfs nog eeno nee, dat mag ik niet ver raden. En nu op het Z.F.C.-terrein. Het veld was in uitstekende conditie, en een viertal schapen doen dienst om den grond te onderhouden, wat uitstekend moet zijn. Ajax moet zich ook maar wat van deze beesten aanschaffen, ze verhoogen de gemoede lijkheid en tevens kennen wij dan met onderlinge wedstrijden eens als prijs een lammetje uitloven met conditie dat de winnaar hem aan een touw mee naar huis moet nemen. Als wij om halfdrie binnen de lijnen komen, is een zeer talrijk publiek aanwezig, dat Ajax II zich als volgt ziet opstellen: v. d. Heuvel Windt Wiegel Hengard Vunderinck v. Dijk Ingenbleek, Addicks,*) W. Smit, de Bois, t. Have Addicks na 10 minuten vervangen door Bieshaar. Onmiddellijk na den aftrap blijkt dat Z.F.C. er alles opzet om ons te kloppen. Fanatiek en luide aangemoedigd weet zij ons eenigszins te overrompelen. Het zijn allen sterke gezonde jon gens, de Zaandammers en voetballen doen zij ook goed. Het eerste kwartier zijn zij dan ook de sterksten en wisten hun meerderheid in een vrij gelukkig doelpunt uit te drukken. Aan een weifelend optreden van onze verdediging toe te schrijven. Wij zitten inmiddels ook niet stil en het is onze linksbinnen die de partijen op gelijken voet brengt. Van nu af gaat de strijd vrijwel gelijk op, maar toch zijn de Zaankanters iets doortas A. F. C. AJAX tender. Snel en hard wordt er gespeeld, beide partijen geven zich geheel en Z.F.C. speelt of haar leven er van afhangt en weer neemt zij de leiding als een cornerbal (wat namen ze de cor ners schitterend) niet voldoende wordt wegge werkt en in ons net verdwijnt. Wij krijgen ook nog eenige kansen, maar het wil niet en de Z.F.C.-verdediging is in goede conditie. Na een cornerbal voor ons is het rusten. U begrijpt tijdens de thee werd er nogal ge zwamd, maar ten goede en wij besloten te strij den tot het laatste signaal. Direct in de tweede drie kwartier pakken de Heeren de zaak zoo aan dat wij nu de meer deren zijn, wat wij dan ook vrij geregeld zijn gebleven. Maar, zooals meer gebeurt, het succes komt aan den anderen kant. Een op rechts door Z.F.C. geplaatste bal komt bij den rechtsbuiten, deze staat gedecideerd off-side, onze spelers appelleeren en blijven staan wat verkeerd is. De eerste zet vanaf de lijn goed voor en de mid- voor deponeert deze gemakkelijke kans ongehin derd in het net, we staan met 31 achter. Even zijn we beduusd, maar de tanden op elkaar. In genbleek binnen, Bieshaar buiten en daar gaat ie weer. Aanval na aanval volgt, goede en slechte schoten wisselen elkaar af en ja hoor, een kansje van Piet Vunderink, we denken goal, maar he iaar, onddrkant lat verhindert een doelpunt. Weer tijgen we ten aanval, de bal wordt van links vorgezet, een gewirwar van spelers, maar eindelijk belandt de bal in het Z F.C.-net. Wie de fabrikant was, ik weet het niet, maar hij zat. Thans geprobeerd gelijk te maken. Wat zit er spanning in. Z.F.C. verdedigt hardnekkig maar steeds komen wij terug. Weer een knal van Vun derink, maar weer pech, maar ja hoor, een goede aanval volgt, stevig doorgezet, als kegels rollen diverse spelers over den grond en juist als ik op mijn kop sta, zie ik de bal van de bovenlat terugkaatsen en door Wim Smit of ten Have in het net loopen. Groot gejuich van onze kleine schare supporters, het is gelijk. Thans om de leiding, maar dat mocht niet wezen; kort is er nog te spelen, een paar kleine kansen komen nog, maar als de scheidsrechter tijd fluit is een gelijk spel het resultaat. Een kleine overwinning hadden wij verdiend, maar het mocht niet zijn.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 10