IT CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX I 17 =iS) LANGS DE LIJNEN. Ajax 2—A. F. C. 2 3—1. 'n Vlotte interessante wedstrijd waarbij de Bois c.s. vrijwel den geheelen wedstrijd het spel in handen had den. Al viel het spel ons, na al wat we gehoord hadden over Ajax 2R.C.H. 2, niet mee, in ieder geval konden we ons weer eens overtuigen voor zoover dat nog noodig was! dat onze club over zeer goede reserves beschikt. Van het backstel viel ons het massieve beheerschte spel van Wiegel op, welke met Windt, wiens wegtrap pen ons krachtiger leek als voor eenigen tijd in het eerste, een sölied achterduo vormde. Van den Heuvel toonde ondanks veel verdienstelijk werk, een te groot verschil met Jan de Boer. Opstellen en vooral snelheid in wegwerken liet te wenschen over. Twee factoren waar Jan II ernstige aandacht aan zal moeten schenken wil hij tezijnertijd Jan I kunnen ver vangen! Van de halflinie HangardP. VunderinkP. v. Deyck, viel vooral het werken van l.g. te prijzen. In de voorhoede blonken de vleugelspelers ten Have en Iseger uit, wier spel zonder eenige reserve prima genoemd kan worden. Wil 'n binnentrio tegen zulk brillant spel niet afste ken, dan moet het meer in z'n mars hebben als de drie Wimmen ons hedenmiddag lieten zien. Wat niet weg neemt dat hun hard en vooral onzelfzuchtig werken ook 'n woord van waardeering verdient. Over den wedstrijd zelf het volgende: Na 'n zwakke poging van A.F.C. om ons doel te na deren volgt 'n goed opgezette aanval van Addicks- Iseger. L.g. drijft den bal langs de cornerlijn naar binnen en zet voor, doch de fraaie kans wordt gemist. Ajax blijft in de meerderheid, 'n Hoekschop goed door Iseger genomen wordt weer tot corner verwerkt, welke ten Have neemt en naast gekopt wordt. v. Deyck onderbreekt n' A.F.C.-aanval, maakt zich vrij en plaatst het leder met 'n langen trap naar ten Have, welke samen met de Bois goed combineerend op 't A. F.C.-doel afgaat. Hier weet echter de A.F.C.-verdediging in de laatste instantie het gevaar te keeren. Ook 'n heftige scrimmage na 'n corner van Iseger door staan de roodhemden met succes, v. Deyck lost van verre 'n mooi schot hetwelk ook gestopt wordt. Zooals 't meer gaat, na al deze goede aanvallen en schoten die geen goals opleverden, komen de doelpuntjes onverwacht op minder fraaie wijze. Twee gedeeltelijk gestopte schoten van Wim Smit wor den kort voor de rust in 't net geioopen, resp. door de Bois en Addicks. Direct na de hervatting ontwikkeld Ajax 'n vlot sa menspel. De eerste goede kans komt als de A.F.C.-keeper vóór z'n doel staande 'n schot hoog wegstompt. Ten Have vangt op en plaatst den bal langs den doelman, doch ook langs het doel. 'n Mooie bal van Smit op den rechtervleugel wordt door Iseger benut om in razend snel tempo door de A.F.C.- verdediging te snorren, 'n voorzet volgt, Wim Smit schiet in, de A.F.C.-doelman slaat den bal vallende weg. 'n Mooi spelmoment volgt hierop als Wiegel 'n A.F.C.-aanval stuit en de bal via v. DeyckVunderinkHangard naar voren gaat en l.g. fraai op doel schiet en wederom de roodgehemde doelman den bal keurig stopt. Iseger laat het fraaiste staaltje voetbal van den middag zien als hij overrompelend snel de A.F.C.-verdediging passeert en in vollen ren 'n geweldige kei in den bene denhoek van A.F.C.'s doel lost. A.F.C.'s doelman repli- seert op waardige wijze door met 'n schitterenden uitval het leder corner te werken. De derde goal komt eindelijk als ten Have keurig door breekt en 'n harde schuiver den A.F.C.-doelman passeert. Bij 'n A.F.C.-aanval valt v. d. Heuvel bij 'n schot uit, de bal springt van de paal achter hem om voor doel, waar 'n. vrijstaande A.F.C.'er geen moeite heeft om het eenige tegenpunt te scoren. Ajax b adsp.Blauw Wit b adsp. 12. Bravo jongens 'n Nederlaag met 'n bravo te beloonen moge ietwat on gewoon zijn, doch Paternotte en z'n jongens hebben zoo enthousiast en verdienstelijk gewert, dat om met „Tric Trac" te psreken, m'n vulpen kwispelstaart van vreugde. Zeker van den wedstrijd waren onze pukken in de meerderheid doch het verloop van den strijd was voor roodwit zóó onfortuinlijk, dat tenslotte met de „odd goal" verloren werd. Van den eersten trap af demonstreeren onze jongens duidelijk den wil om te winnen. Ongeveer na 10 minuten spelens maakte Aukema 't leder mooi vrij, 'n pass naar linksbuiten v. d. Berg volgt, en met 'n scherpe schuiver gaat de bal in het net der Zebra'tjes (10). Eenige goede aanvallen volgen, echter zonder succes. Het groote overwicht wordt ons nood lottig. Bij een van de Blauw Witte aanvallen krijgt de linksbuiten 'n vrij veld, zet voor en de rechtsbinnen scoort den gelijkmaker. Fel komen de Ajaciedjes dan opzetten, v. Wateringen loopt na 'n schot verrassend snel in op den Zebra-doelman welke den bal daardoor kwijt raakt. Op 't nippertje weet een der backs hierbij te redden. Na de thee krijgt Ajax 'n prachtkans als een der BI. Witters penalty veroorzaakt. Tot groote teleurstelling van Rood Wit en even groote geestdrift van BI. Wit wordt de strafschop gestopt. De Blauw Witters krijgen door dit feit nieuwe energie en doen 'n serie goede aanvallen, waarbij 't goede ver dedigen van Wyting opvalt. Ook Middendorp weert zich kranig en zeer jammer was het voor hem dat z'n eenige gemaakte fout juist 'n goal moest kosten. Onze doelman mist voor z'n doel staande en 'n BI.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 3