CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX zij het veld en stuwden keer op keer de aanval op, die keurig samenspeelde en slecht schoot. Het eerste doel punt kwam vrij spoedig. Twelker wilde het leder naar 2 voor doel vrij staande medespelers plaatsen en Rennes, de rechtsback der Hilversummers gaf er toen de voorkeur aan dan zelf maar te scoren. Meinders kreeg handen vol werk hierna, doch alle schoten waren houdbaar en dus bleef het 10. Na de thee zette Ajax direct weer 'n krachtig offensief in. Goed combineerend gaat de rechterwing op Meinders af. Huizinga onderbreekt door hands in het strafschop gebied! Bisselick's fluitje klinkt onverbiddelijk en de bal wordt op de witte stip gedeponeerd. De penalty-machine van Kol gaat naar voren, 'n knal, 20 voor Ajax. Direct hierop komt het aardigste moment van den strijd. Fanatiek brengt Joop Martens den bal op. De Hil versummers bepalen zich tot dekken van de voorhoede, doch verzuimen aan te vallen. Joop ziet 'n gat in de ver dediging, loopt nog even door en met 'n fel schot in den hoek gaat nr. 3 langs Meinders! Bravo Joop. Hoe populair je bent onder je medespelers en het pu bliek bleek thans duidelijk, zoowel in als buiten het veld Hilversum geeft niet op, zelfs eenmaal is de Boer bijna gepasseerd, doch onze doelman weet met 'n bewonde renswaardig lenigen uitval het leder nog te pakken. Onze aanval gaat dan ook inzien dat ook zij nu wel eens een goal mogen maken en het lukt dan eindelijk ook Twelker, welke al verschillende goede schoten gelost had, echter zonder de noodige dosis geluk, slaagt er in bijna vanaf den doellijn den bal over Meinders vingertop pen in het net te plaatsen. Schetters en Hamel probeeren het ook nog eens, komen echter niet lager dan de lat. Ondanks de feeststemming willen we toch een beschei den woord van kritiek laten hooren. NI. op de omzetting van JurriaansVolkers na de rust. Volkers is er o.i. van alle binnenspelers het best in geslaagd Twelker's capaciteiten tot ontplooiing te bren gen. Bovendien vormt „spring in 't veld Jurriaans" zoo'n pittige vleugel met Hamel, dat verbetering ons niet mo gelijk lijkt. Speciaal het plotseling naar buiten loopen van Jur., om dan van Hamel den bal recht doorgespeeld te krijgen, is zeer verrassend. We zouden dan ook Martens willen adviseeren de op stelling niet te wijzigen. Doelschutterslijstje. Niet onaardig is het, nu het Kampioenschap behaald is, even na te gaan wie de 50 doelpunten bij elkaar trapten: v. d. Meer 17 Volkers 9 Ingenbleek 8 v. Kol 3 Jurriaans 3 Twelker 3 Hordijk 2 i V 9 Hamel 1 Martens 1 W. Anderiesen 1 div. tegenpartijen 2 Totaal 50 goals Persoverzicht. „De Telegraaf". Door een 40 overwinning op Hil versum heeft Ajax gisteren definitief beslag gelegd op het kampioenschap van Afdeeling 1. Dit kampioenschap is het vijfde, dat de Amsterdamsche club sedert haar hernieuwde intrede in de eerste klasse in het seizoen 1917/1918 behaalde. In dien tijd was het, dat Ajax op het toppunt van haar roem stond. Reeds in het voorgaande jaar, als tweede klasser, werd de Amster damsche club door velen als de sterkste in den lande be schouwd, een uitspraak, die het Ajax-elftal bevestigde door in het eerste jaar van haar eerste-klasserschap niet alleen het afdeelingskampioenschap, doch tevens dat van Nederland te winnen. Ook het daarop volgende seizoen 1918/19 werd de hoogste eere-titel haar deel en thans nog, bijna tien jaar later, leeft het fraaie combinatiespel van het toenmalige elftal in de herinnering voort als het beste, dat ooit door een Nederlandsche club is vertoond. En met die herinnering tevens de namen van eenige in die periode op den voorgrond tredende spelers als De Natris, Broekman, Gupfert, Hordijk e.a. Het blad bespreekt dan verder de verschillende up and downs van Ajax in de volgende jaren en eindigt als volgt. Vanzelfsprekend hopen de talrijke aanhangers, dat het resultaat in deze competitie gunstiger moge zijn, dan het vorige jaar, een wensch die zeer zeker kans heeft in vervulling te gaan, indien het Ajax-elftal zijn spel op dezelfde hoogte weet te houden, als in enkele wedstrijden der thans bijna beëindigde competitie bereikt werd. Aan de N. R. Crt. ontleenen we het volgende: „Amsterdam heeft zijn zin, Ajax heeft zijn zin. Ajax is weer kampioen, evenals 't vorig jaar, evenals vijf malen eerder. Men wist dat Feyenoord kampioen zou worden en ondanks den heftigen tegenstand van D. F. C. wist men eveneens dat Ajax 't weer halen zou. Men is dat zoo gewend: Ajax en kampioen zijn, 't past bij elkaar en lukt het eens niet dan is Ajax altijd heel dicht bij de leiders geëindigd. „Over de 12 jaren eerste klasse voetbal van Ajax, heeft geen enkele club in Nederland zulke fraaie totaalcijfers. „Intusschen heeft de voorhoede nog wel een extra lesje noodig, om in de kampioenswedstrijden de vruchten te plukken van 't mooie werk dat in dit seizoen geleverd is. De Cetem: De harten van vele duizenden Amsterdammers zijn van vreugde vervuld. Rood-Wit is kampioen. En welke plaats de club van de Meer in Amsterdam inneemt, is voldoende bekend.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 9