17~ CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Hoera we zijn weer kampioen, 't Leek dit jaar veel op Poker, Met Dolf van Kol of Jan de Boer, Hadden we steeds de Joker, Met Joop, de Spil, en van der Meer, Vast een stralght(tje) van de heer. En kocht de vijand soms een full, Een Oppie of drie vrouwen, Dan kreeg Joop Martens juist Carré, Een drietje, of vijf blauwen, Het zat ons mee, en speelden vaak, Voor Double in the Dark. Alleen hier tegen D.F.C., Toen zat het leelijk tegen, En heeft Ajax de oude Griek, Een flinke mep gekregen. 12 netjes inkopt. Wel wordt weer afgetrapt, maar spoedig is het rust. Tijdens de rust werd onze kans druk besproken en elk was overtuigd dat zoo spoedig mogelijk nummer drie gemaakt moest worden voordat wij eenigszins safe waren. En warempel, zoo trappen wij voor de tweede helft af of de bal wordt razend snel van den een naar den ander gespeeld, zoodat tot slot Wim Smit zijn been slechts be hoefde uit te steken en nummer drie was daar. Dit zelfde spelletje herhaalde zich direct hierna, zoodat wij drie minuten na rust met 41 voorstonden. Doordat wij niet overmoedig werden, niet in de fout vervielen de Racing in te sluiten, kon onze voorhoede haar spel goed ont plooien en bereikte men hiermede dat nog een 4-tal goede doelpunten aan de score toegevoegd werden. Wie precies de fabrikanten hiervan waren weet ik niet meer, maar een 81 overwinning op nummer drie van de ranglijst; het was in orde. De talrijke toeschouwers, een record voor het tweede, zullen zeker een goeden indruk van de Ajax-reserves mee genomen hebben. Vooral de groote snelheid en handig heid onzer beide vleugelmenschen zal ieder opgevallen zijn. Moet ik nog andere menschen noemen? Neen ik doe het niet, want er is nog zooveel goeds te vermelden, dat ik m conflict zou komen met de Redactie van ons clubblad over de plaatsruimte. Allen Heeren mijn hulde voor het goede productieve spel van dezen middag. R.C.H. liep het niet mee, maar als prettige sportlui wist men de groote nederlaag spor tief te accepteeren. Tot slot de scheidsrechter, die bedankt wordt voor zijn prettige, rustige leiding. D. E. C. 2 Ajax 2 3-1 Op een.zeer hobbelig veld, wat goed spel moeilijk toe liet, wisten wij een kleine overwinning te behalen. Er is niet bijzonder goed maar vol vuur gespeeld, wat op een dergelijk terrein tegen een hard werkende tegenpartij wel noodig is. Verdiend was de overwinning zeker, maar tegen een nogal robuste verdediging valt het maken van doelpunten niet mee. Een verslagje zal ik maar achterwege laten, want ge regeld zou ik moeten vermelden: door een groote hobbel raakte A. of B, den bal kwijt of miste, wat niet zoo leuk is. Met 31 behaalden wij de overwinning. Vunderink, Koomen en Mohrman maakten elk een goal en ten Have. een zeldzaamheid, geen doelpunt, wat in hoofdzaak komt doordat hij driekwart van den wedstrijd midvoor speelde. Blijf maar op den vleugel Bob, dat is je plaats. En jon gens, volhouden in de volgende drie wedstrijden; je kunt nooit weten. W. de B. lAjax 3-A. F. C. 3 5-0 v!/ Onder mooi zomerweer mocht het ons gelukken weder 2 kostbare puntjes te bemachtigen ,en zoodoende de eer van degradatie-wedstrijden te spelen over te laten aan Watergraafsmeer 3 of A.F.C, 3. Tot dit succes hebben ook onze veteranen krachtig mede gewerkt, w.o. André de Kruyff, Bieshaar en Addicks, wie een woord van dank zeker op zijn plaats is. Met de volgende opstelling werd aangevangen: v. d. Heuvel Arens Provily Lindeman de Wit v. d. Zwaan Heins Bieshaar Smit v. Hesteren Mosheuvel Onmiddellijk na den aftrap ontwikkelde zich een vlug en aantrekkelijk spel en werd wederzijds flink aangepakt, daar voor beide elftallen de uitslag yan. belang was. Reeds spoedig mocht het Smit gelukken den A.F.C.- keeper het nakijken te geven, hetgeen onzen jongens aan spoorde er nog eene een extra schepje op te leggen. A. F. C. liet zich echter niet ontmoedigen en viel fana tiek aan, zoodat v. d. Heuvel eenige lastige ballen te ver werken kreeg, hetgeen hem naar behooren afging. Ook onze middenlinie liet zich niet onbetuigd en zette de voor hoede regelmatig aan het werk. Wederom was het Smit die ons den 2den goal bezorgde, waarna het spoedig rusten was. Na de thee bleek het duidelijk dat iedere speler met den besten wil bezield was om te winnen en werd er door allen terdege aangepakt. Reedé spoedig werd onze moeite ook beloond en de score geleidelijk tot 50 opgevoerd waarvan W. Smit, die zich den laatsten tijd zeker in het goalschieten ge oefend had, er nog 2 voor zijn rekening nam en Hester- man 1. Hiermede is alle gevaar geweken en rest ons nog onze laatste uitwedstrijd tegen Alcmaria te winnen, wat dan ook kan en moet. R. E De hartelijke gelukwensten aan Captain Joop en z'n team, van de poker ploeg.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 12