IT CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Van ons Tweede» J\ 11 Vooral doelman Horstmeijer maakte den indruk met z'n zenuwen overhoop te liggen of werd ongunstig be- influenceert door het zwakke spel van Blauw Wit's doelman. Deze liet vrij spoedig 2 houdbare ballen glippen en reeds leek het 'n vrij gemakkelijke overwinning van Rood Wit te zullen worden. Onze keeper beging echter de tegen- beleefdheid ook twee ballen te laten glippen en 't was 22. 32, 33, 43 en 44 waren de volgende cijfers, waaruit wel blijkt dat beide partijen er alles opgezet hadden de overwinning te behalen. Dat onze boys juist tegen Blauw Wit eenigszins 'n off day hadden is jammer, doch de boog kan niet altijd ge spannen zijn .En één verliespunt in 'n heele competitie is echter toch 'n prachtprestatie. Dat het bij dit ééne verloren puntje blijven zal daarvan ben ik overtuigd. Vooruit boys nu nog 'n waardige slotvoorstelling tegen A.V.V.! Ajax B jun. D. E. C. A 10 Een onaangename wedstrijd! Van den aftrap af waren de D.E.C.'ers in de meerder heid doch 't wilde bij hun niet vlotten, deels door slecht afwerken van den aanval, deels door subliem verdedigen van enkelen der onzen. Dat scheen de roodhemden te irriteeren en verleidde hen tot 'n overmatig gebruik van hun physieke kwaliteiten wat begrijpelijkerwijze niet on beantwoord bleef. En waar de scheidsrechter niet in staat bleek het spel binnen de perken te houden, werd het tenslotte 'n on aangename vertooning, v. d. Onzen maakte de eenige goal van den wedstrijd. Niet alleen figuurlijk, stak Landzaat met hoofd en schouders boven alles uit! Met onverbiddelijke zekerheid werden alle schoten waaronder verschillende op luttele meters afstand gelost, door hem onschadelijk gemaakt. Vóór hem speelde v. Galen 'n staande, vallende, glij dende, trappende, koppende enthousiaste back-partij, dat het 'n lust was er naar te kijken. Ook de halflinie KnaackDiepgrondBotschuyver speelde zeer goed. De minste linie was zonder twijfel de voorhoede, waarvan weinig kracht uitging. Eerst toen plm. 15 minuten voor tijd H. Blomvliet in viel kwam er leven in de brouwerij en 't was meer geluk dan wijsheid dat D.E.C.'s doelman niet een van z'n wel gerichte schoten langs zich zag gaan, 't Bleef 10. Ajax B Adsp. D.D.S. Adsp. 21 Eindelijk heeft Paternotte het geluk mogen smaken, een overwinnend elftal aan te voeren. Iets wat ons voor dezen captain, die met onwankelbare trouw z'n elftal bleef aanvoeren en dat ondanks de serie nederlagen, een bijzonder genoegen doet. Van de 60 gespeelde minuten, zijn onze boys er zeker 50 in den aanval geweest en dat desondanks slechts op 't nippertje gewonnen is en de ruststand zelfs 11 was, pleit niet voor de voorhoede. De achterhoede kreeg weinig te doen, doch leek ons toch wel voor haar taak berekend. In de halflinie blonk Paternotte uit niet alleen in z'n spel, doch ook en dat was jammer in z'n pingelen. Stop met pingelen Paternotte, je bederft er anders je spel volkomen mee. De voorhoede stelde teleur, doch we kunnen op de leef tijd van 1415 jaar nog niet te veel van de jongens ver langen. v. Wateringen was in deze linie de gevaarlijkste en doelpuntte vrij spoedig na 't begin met 'n hoog schot van af de rechsbuitenplaats. Geruimen tijd omzwermen dan de Ajaxiedjes het D. D. S.-doel, doch zonder succes. D. D. S. is met een harer uitvallen succesvoller en maakt gelijk 11. Na de thee wordt de zaak op denzelfden voet voort gezet, d.w.z. Ajax belegert en D. D. S. breekt af en toe door. 'n Wijziging in de opstelling brengt succes, bij 'n alge- meene aanval gaat de bal ten tweede male langs den D. D. S.-doelman, iot groote vreugde van onze pukken, (fie hiermede hun eerste overwinning in de wacht sleepten Adé. v!/ Een schittterende wedstrijd van onze Reserves. Een prachtige Zondag, ik mag wel zeggen voorjaars- Zondag, heerlijke temperatuur zoowel voor spelers als toeschouwers, een goede tegenpartij heeft ons een fijnen voetbaldag bezorgt. Met het volgende sterke elftal verschenen wij in het veld: v. d. Heuvel Windt Wiegel Hangard v. Deyk de Bois Iseger Jurriaans W. Smit Addicks ten Have Onmiddellijk na den aftrap blijkt dat de Heeren heel wat van plan zijn. In snel tempo volgt de eene aanval den anderen op en R.C.H, moet zich dan ook in hoofdzaak tot verdedigen bepalen, wat haar voorloopig goed afgaat. Vooral haar doelman weert zich geducht en weet eenige pracht-schoten van ten Have keurig te verwerken. Gelei delijk werkt de Racing zich iets los en door goed open spel verkeert ons doel eenige malen in gevaar. Wij blijven echter sterker en vooral onze snelle vleugels in combinatie met de binnenspelers brengen groote verwarring in de Racing-verdediging. Succes kan dan ook niet uitblijven en het is ten Have die onhoudbaar ons eerste doelpunt scoor.t Spoedig gevolgd door het tweede, ontstaan uit een strafschop, keurig door Jurriaans benut. De Haarlemmers geven niet op en zien hun volhouden beloond als de rechtsbinnen uit een fraaie voorzet van den linksbuiten

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 11