CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX V C 10 Dat Ajax ongetwijfeld de sterkste ploeg uit afd. I is, staat als een paal boven water. De verdediging behoort tot de sterkste in den lande, terwijl de middenlinie een uitstekend begrip van haar taak heeft. De voorhoede, ja eerlijk gezegd, kan zij ons nog steeds niet bekoren. Een betere spelverdeeling is nog mogelijk, terwijl de schotvaardigheid nog steeds te wenschen overlaat. De geest in 't elftal is echter subliem en wie weet, blijkt Ajax in staat het kampioenschap van Nederland in Amsterdam te brengen. Aan Ajax thans onze hartelijke gelukwenschen, aan 't elftal voor de prestaties vandit seizoen, aan het bestuur voor haar kranige organisatie. Proficiat! Het „Handelsblad" De strijd om het kampioenschap in afdeeling I is ge ëindigd: zooals te verwachten was, is ons Ajax er in ge slaagd, de eereplaats definitief in te nemen. Toch zal dit Amsterdamsch elftal nog beter moeten spelen, dan het gisteren tegen Hilversum deed, om met kans op succes tegen Feyenoord opte treden. In ieder geval wenschen wij Ajax met dit eerste succes van harte geluk en wen schen haar toe, dat zij er in moge slagen straks het lands kampioenschap eveneens voor Amsterdam te veroveren! De Tijd en de Amstelbode zeggen o.m,: Ajax heeft, evenals Feyenoord, het afdeelingskampioen- schap geprolongeerd en dank zij de inderdaad keurige prestaties van beide clubs zullen zij dus wederom geza- melijk het Westen vertegenwoordigen in de slot-compe- titie om het kampioenschap van Nederland. Het komt ons echter voor dat het elftal dit jaar beter speelt dan in het vorig seizoen en de kans lijkt dus niet gering, dat Ajax ditmaal weer den hoogsten eeretitel aan haar naam zal verbinden. De Sportkroniek geeft een uitvoerige beschouwing ten beste, waarvan den aanhef als volgt luidt: AJAX KAMPIOEN! Zulk weer en dan 't populaire Ajax kampioen, dat maakte een blijde sportdag voor de hoofdstad. Het weer was als op een helderen dag in 't hooggebergte en waar er verder in Groot-Mokum in de open lucht niets te beleven viel, werd er ditmaal voor 't eerst sedert langen tijd voor een uitverkocht huis gespeeld, een buitenkansje dat penningmeester Oudheusden genoe gen gal hebben gedaan, daar de ontvangsten tot dusverre een 10.000 minder waren dan in 't vorig seizoen. Toen was Ajax kampioen en Ajax is het wéér. Het is het vijfde kampioenschap van deze sedert een tiental jaren populairste club van Nederland. Trouwens over al die jaren van de glorieuse rentrée in de eerste klasse af tot nu toe heeft geen enkele vereeniging gepresteerd wat Ajax deed. De gezamenlijke cijfers van Ajax over al die jaren worden door geen enkele club geëvenaard en de prestatie in de jaren '16'18 evenmin. Overigens zijn pr in 'n vroe ger tijdperk door H.V.V. en Sparta een paar kampioen schappen meer veroverd, maar wie even logisch nadenkt en 'n vergelijking maakt tusschen de concurrentie toen en thans zal wel gaan begrijpen dat de verrichting van Ajax heel wat hooger aangeslagen moet worden. Alleen over 't laatste tijdperk is er een club die volkomen gelijkwaardig bleek en zelfs nog ietwat beter doorsnee-cijfers behaalde, n.l. Feyenoord. Daarom is 't zoo volkomen juist dat Feyenoord en Ajax tezamen het Westen zullen moeten vertegenwoordigen in den strijd om 't landskampioenschap. Wij hopen dat de provincialen weer even kranig van zich afbijten zullen als in de laatste jaren, doch tevens dat de Westelijke vertegenwoordigers nu eindelijk eens hun volle kracht in deze slof-competitie zullen ontplooien, Ajax 3 Hollandia 2 0—2. Onze aanwezigheid schijnt ongunstig te werken op ons derde elftal. Ten tweede male trokken we, nu gesti muleerd door 3 overwinningen in successie, naar Frits de Bruijn en z'n mannen en eveneens ten tweede male moeten we 'n nederlaag recenseeren. Toch viel er nog veel goeds waar te nemen, althans veel meer als bij ons eerste bezoek. Daar waren in de eerste plaats weer 2 oude bekenden, Kriek en Lindeman, welke elk voor zich en ook in samen werking 'n zeer goede partij speelden. Tevens waren we getuige van 'n aardig staaltje clubliefde van 'n jong en bescheiden voetballer. Jong en bescheiden haast altijd 'n antithese vormend, vertoonden nu 'n synthese, belichaamd in G. v. Gelder. Er was n.l. één speler te weinig en de keus ging tusschen v. Gelder, voorzien van officieele aan schrijving en F. Koppen welke toevallig aanwezig was. Wie moet invallen? Natuurlijk Koppen was Gerrit's meening, want die speelt beter dan ik! Bravo Gerrit van Gelder, zóó blijven dan wordt je 'n Ajacied van de super klasse! Ondanks z'n bescheidenheid kreeg deze reserve elftalier toch nog z'n kans. Na 10 minuten spelens viel André de Kruyff uit wegens 'n onwillige spier. De sprong van Ajax 7 naar Ajax 3 is groot en dit in aanmerking genomen, kunnen we v. Gelder behalve voor z'n houding ook nog met het vertoonde spel complimen teeren. Na de rust viel ook Hali uit en wordt vervangen door Evert Muller welke ook op niet onverdienstelijke wijze z'n taak vervulde. De diverse wijzigingen kwamen het elftal in z'n geheel natuurlijk niet ten goede, vooral het uftvallen van André was 'n leelijke handicap. Ook bij het spelverloop was rortuna meer op de hand van Hollandia. 'n Listigheidje van 2 achter elkaar over de bal heenspringende spelers, bij 'n vrije schop, waarna no. 3 inschopt gaf Hollandia de leiding. Verschillende goede aanvallen van ons had den geen succes. Na den rust benutte de linksbuiten van Hollandia 'n voorzet van den rechtsbuiten en was 't pleit beslechts en 'n 20 nederlaag ons deel. Ajax A adsp. Blauw-Wit A adsp. 4—4. Onze benjamins hebben voor 't eerst van 't seizoen 'n puntje verspeeld, o.i. het gevolg van nervositeit bij het naderen van het ongeslagen kampioenschap, wat intus- schen nu op 1 wedstrijd na 'n feit is.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 10