f7' CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX IV_ 172 Olympiade-land van de grootste Europeesche sport, die wereldvermaard is." Zoo staat het in het lijfblad van de groote Rot- terdamsche club en deze woorden spreken voor zich! Mogen ook onze spelers een kampioenschap, juist in dit jaar, naar waarde weten te schatten. Het tweede belangrijke punt is dat in den loop der jaren de provinciale kampioenen zich her haaldelijk naar voren drongen. Go ahaed, Enschedé, Heracles, om er maar een paar te noemen, hebben successievelijk het Westelijk voetbal een stevigen opstopper naar beneden ge geven. De jaren dat de kampioen van het Westen zonder veel omslag kampioen van Nederland werd, liggen ver achter ons. Feyenoord en eventueel Ajax hebben thans de taak om het Westen zijn meerderheid boven de provinciale clubs te doen bewijzen. Vooral in dit jaar, dit belangrijke jaar! En als Ajax het niet kan bolwerken, dan moet in vredesnaam Feyenoordhet maar doen. In dezen geest heb ik j.l. Zondagavond tusschen de gestoofde kabel jauwstaart au jus en het gesmoorde rundvleesch met pruimedanten, een paar woorden gezegd, en vergis ik me niet, dan waren ze het in het Rotter- damsche kamp roerend met me eens. Als Feyenoord het niet voor elkaar krijgt, dan moet Ajax het maar worden, vertelde me Pijl. Als we 't maar in het Westen houden! ledereen siiapt, dat de provincie zich van deze koffie-met-likeur-praatjes niet veel zal aantrek ken en ons voot den zooveelsten keer naar den achtergrond zal dringen, als ze daar kans toe ziet! Doch het komt me voor dat èn bij Ajax èn bij Feyenoord dit jaar een heilig vuur waar te nemen is om het kampioenschap van Nederland te winnen, respectievelijk in het Westen te houden. Feyenloord-Ajax; Ajax-Feyenoord! Alleen die vier woorden bezorgen een normaal supporter inmiddels al koude rillingen en zenuwstuipen!! Het belooft wat GROOTJAN. Blauw-Wit-Jun. A.— Ajax-Jun. A 4—3, 9/ "i" In 'n goed, doch door ons minder gelukkig gespeelden wedstrijd hebben onze boys de vlag moeten strijken voor hun blauwwitte concurrenten, welke daarmede het afdee- lingskampioenschap behaalden. Voor de rust hadden onze boys den storm mee, doch konden desondanks toch niet tot 'n groot overwicht ko men. Voornamelijk was dat het gevolg van het slappe voorhoedespel waarin de spelers wel afzonderlijk zoo nu en dan aardig spel lieten zien, doch zonder overtui ging en het in deze wedstrijden noodige feu sacré speel den. Desondanks hadden we, nadat Henk Holtzappel met 'n fameuse kei den stand op 20 had gebracht, nog hoop op 'n overwinning. Toen echter door twee ongelukkige momenten in onze verdediging BI. Wit den stand nog vóór half time gelijk had gemaakt vreesden we dat het na de rust 'n groote nederlaag zou worden. Ook daarin bleken we ons achter af beschouwd te hebben vergist. Na de thee speelde het heele team plotseling 'n stuk beter. Brons bleek z'n vrees voor de imponeerende figuur van BI. Wit's rechts back overwonnen te hebben en leidde met Reitz menig goeden aanval op het Zebra-doel. Ook Blomvliet kwam beter op draf en zette keer op keer fana tiek door, het doelpunt na rust door hem gemaakt, was van uitstekende kwaliteit. Bovenal viel echter na de rust het spel van de ver dediging te prijzen. ScholtenSmit verrichtten wonderen. Vooral het kop- werk was te prijzen. Ook de halflinie gaf na rust uitstekend spel, zoowel defensief als offensief te zien. Bakkers' glijtactiek afgekekeft van Anderiesen Jr.? had veel succes en Bracht's beheerscht rustige speel wijze waarbij baltechniek nr. 1 was, gaf voldoening. Manheim deed na de thee ook uitstekend werk, doch kreeg door het kordate optreden van de verdediging verhoudingsgewijs niet veel te doen. Erg jammer was het tenslotte dat door hands 'n overigens volkomen gemotiveerde penalty tegen ons gegeven werd, welke ons tenslotte de nederlaag bezorgde. Hesch Holtzappel maakte ondanks z'n goede spel op mij den indruk physiek niet voldoende sterk te zijn voor de vermoeiende spilplaats. Zou de elftallen-com missie er niets voor voelen, nu er toch niets meer op 't spel staat, Holtzappel in de back-linie te plaatsen? Scholten, van huis uit kant-half, zou weer z'n oude plaats, rechts-half, kunnen innemen. De zware taak van mid-half zou o.i. het best vervuld kunnen worden door Bakker, 'n speler van flinke lengte, en bezitter van 'n stevige corpus, welke tevens door z'n onvermoeid sjou wen op ons den indruk maakte ook de noodige lucht voor 'n centre-halfpartij in voorraad te hebben.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 4