\r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Ajax III kan de twijfelachtige eer van het spelen van degradatiewedstrijden aan een ander overlaten. Voor Ajax III, dat jaar-in, jaar-uit een leidende plaats heeft ingenomen, zou de blamage te groot geweest zijn. Met evenveel voldoening is een groote schare ooggetuigen present geweest bij de twee over winningen van ons eerste elftal op H.B.S. I en V.O.C. I, twee thuiswedstrijden, die wij vrij gemakkelijk hebben gewonnen. H.B.S. moest met 51 en V.O.C. met 3—1 onze meerderheid erkennen. Niettemin blijft D.F.C. op denzelfden afstand volgen. We hebben thans uit twee matches nog één punt noodig en iedereen houdt het er op, dat Ajax dat punt in de wacht zal sleepen, om een gevaarlijken beslissingswedstrijd tegen D.F.C. te voorkomen. Tegen H.B.S. heeft ons elftal een stuk beter gespeeld dan tegen V.O.C., doch ik kan mij levendig voorstellen dat de ploeg niet in iedere ontmoeting in top-vorm kan zijn. De flinke overwinning op H.B.S. met 51 zal voor menigeen een verrassing geweest zijn en dat H.B.S. in Den Haag alles in het werk zal stellen revanche te nemen, staat als de bekende paal boven water. Het aantal doelpunten door Ajax gemaakt, n.l. 46 stuks, begint er nu een beetje op te lijken! Doch de tegengoals, slechts 13, bewijzen de groote sterkte van onze achterhoede. Ik zie in de gehèele eerste klasse Nederland- sche competitie geen club die minder goals tegen zich gescoord zag. Velocitas (Gr.) met 15 goals tegen komt het meest onze cijfers nabij. Het blijkt verder dat onze E. C. van plan is de formatie van onze hoofdploeg thans voor het verdere deel van het programma te handhaven, iets wat men van alle kanten zou toejuichen! Ons tweede elftal behoefde geen der Zon dagen binnen de lijnen, doch daar Blauw Wit 2 van E.D.O. 2 verloor en tegen Hilversum 2 gelijkspeelde, vliegen we op de ranglijst om hoog. Met een beetje geluk, wie weet?! Over alle linies dus spanning en iederen Zondag kan voetballeed, doch ook voetbal- vreugde brengen. 171 Laat ik maar hopen, dat we bij het scheiden van de markt weinig voetballeed en veel voet balvreugde te boekstaven Jiebben. De laatste bocht ligt voor ons, de- laatste eindspurt wordt ingezet mannen. Veel succes! J. J. G. j I Feyenoord westelijk kampioen, j Nadat ik Zondag mijn arbitrale fluit in mijn scheidsrechters jas gestoken had, na op dit in strument het eindsignaal gegeven te hebben van den wedstrijd Feyenoord-A.D.O., was ik er getuige van hoe honderden Feyenoordsupporters hun elftal ingehaald hebben. Ik ben er tevens getuige van geweest hoe in intiem gezelschap aan een gezelligen maaltijd Pijl en zijn makkers lof gebracht is voor de prachtige prestaties in het afgeloopen seizoen geleverd. Tegen A.D.O. heeft een ieder zich weer van de capaciteiten der Feyenoord-spelers kunnen overtuigen. De Rotter dammers waren vrijwel anderhalf uur in de meer derheid en een behoorlijke kans op een overwin ning heeft A.D.O. niet gehad. Wat mij aan dezen feestdisch goed deed was het gejuich, dat op steeg toen Koolhaas namens Ajax per draad- bericht de hartelijke gelukwenschen deed hooren. Toen de tafelpresident, de heer Zandvliet, de in hartelijke bewoordingen gestelde gelukwensch had voorgelezen, daverde de zaal van de toe juichingen. De Redactie van dit orgaan sluit zich volgaarne bij de genoemde gelukwerïschen aan en hoopt alleen maar dat wij het hierbij kurinen laten en dat wij Martens c,s. met het behalen van ,,'s lands kampioenschap" kunnen feliciteeren. Ik acht het van belang, twee punten in dit artikeltje naar voren te brengen, twee punten, die j.l. Zondagavond een paar maal aan de or de waren. In de eerste plaats moet erkend worden de enorme waarde die dit jaar het win- neii van het kampioenschap van Nederland zal hebben. Het Feyenoord-orgaan omschrijft het als volgt: ,,Er is een eer te behalen met een landskam pioenschap als nooit gekend. Kampioen van het

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 3