iv_ 170 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX KRONIEK. Alle kampioenskansen van Ajax I ten spijt, zullen de echte Ajacieden de laatste twee Zon dagen met ongeduld de resultaten afgewacht hebben van de wedstrijden door Ajax III ge speeld. Zoolang het derde zich nog in een rayon bevindt, waaruit degradatie kan voorkomeri. moet alles wijken! Het derde kan en mag niet degradeeren! Dat zou zelfs met een hernieuwd kampioenschap van Nederland te duur betaald blijken!! Gelukkig dat de Elftalcommissie en verschillende nog prominente spelers dit gevaar juist ingezien hebben. De laatste twee Zon dagen brachten ons twee overwinningen: 5 Febr. j.l.: Ajax 3—Watergraafsmeer 2: 72* 12 Febr. j.l. V.V.A. 2Ajax 3: 23; waardoor het derde elftal een flinke stap in de goede rich ting heeft gedaan. Wel is waar kunnen wij nog niet zeggen dat de patiënt heelemaal hersteld is, dat-ie weer in de avondlucht mag, maar den goeden weg naar beterschap is de patiënt toch ingegaan en met wat versterkende middelert krijgen wij het elftal zeker weer op gang. Tot die versterkende middelen behoort onge twijfeld de medewerking van lui als André dé Kruyff, Bieshaar, J. Pelser, Addicks e.a., die de laatste weken bij afwisseling het derde verster ken. Ik herinner me nog heel goed dat een jaar of tien geleden Bieshaar een prima rechts- en de Kruijff een dito linkshalf in ons tweede was. En zie ik thans dergelijke menschen weer op nieuw in de roodwitte kleuren dan constateer ik tegelijk met vreugde, dat we toch nog steeds mensdhen hebben die ten allen tijde klaar zijn om de club daar waar noodig, te steunen. Kijk, dat moest mij nu tcch even uit de pen, in deze dagen dat vrijwel iedereen zich blind staart naar de prestaties van Ajax I, die „an und für sich" natuurlijk eveneens belangrijk zijn. Wat ik ook met genoegen heb bemerkt heeft de Technische Commissie, d.w.z. de Elftal-Com missie van Ajax het derde met moederlijke bezorgdheid vertroeteld en versterkt, waaraan het succes der laatste weken niet vreemd is. Dat verder een der jongeren, n 1. Wim Smit met een half dozijn doelpunten in twee wed strijden een heel stuk tot de twee overwinnin gen bijdroeg, moet eveneens in deze rubriek geboekstaafd worden. Ik herhaal nog eens dat Ajax III nog niet ge decideerd binnen is, doch het zou al heel droe vig zijn als we nu het herwonnen terrein weer moesten prijs geven. Nog een paar punten en vereenigingen op artikel 69, al. 8 van het Huishoudelijk Reglement. Hierbij is het aan leden van den NV.B. verboden deel te nemen aan wedstrijden, waarvoor geen toestemming van den N.V.B. is verkregen behoudens een op zich zelf staanden wedstrijd tusschen tot den N.V.B. of een er kenden Bond toegelaten vereenigingen, en waarvoor niet een prijs is uitgeloofd. Tot heden werd aan dit verbodsartikel zoodanige uit legging gegeven, dat dergelijke onderonsjes zonder toe stemming waren geoorloofd. Gebleken is evenwel, dat bedoelde wedstrijden tot allerlei ongerechtigheden hebben geleid. Het Bondsbestuur zal daarom streng de hand houden aan dit artikel, zoodat in het vervolg toestemming moet worden gevraagd voor het deelnemen aan deze wedstrij den, onder nauwkeurige vermelding van de voorwaarden waaronder ze zullen worden gespeeld. De besturen der toegelaten- vereenigingen zullen goed doen dit artikel onder de aandacht der leden te brengen. André de Kruijff, die de laatste Zondagen ons derde elftal versterkte en er niet weinig tot de drie achtereen volgende overwinningen bijdroeg.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 2