t j. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX I IV. LAAT U KEUREN BIJ HET „MEDISCH SPORTKEURINGSBUREAU" Formulieren verkrijgbaar Amsterd. Voetbal bond Amsteldijk 37. 166 Een zeldzame wedstrijd van ons tweede. E 4* Tegen H.F.C. II in Haarlem is altijd een van de span nendste wedstrijden van het seizoen. Meestal, ofschoon wij op eigen terrein geklopt zijn, trekken wij aan het langste eind, maar in dezen wedstrijd werd de overwin ning wel op bijzondere wijze behaald. Om twee uur van gen wij met het volgende elftal aan: v. d. Heuvel, Windt, Tiegel, Hangard, Vunderink, Bakker, Iseger, Addicks, W. Smit, de Bois, ten Have. Direct na den aftrap blijkt, dat beide partijen aan elkaar gewaagd zijn, ofschoon wij iets meer in den aanval zijn. Het succes komt eerst echter aan den kant van H.F.C. Onze halflinie is iets te veel opgedrongen. Een H.F.C.- uitval volgt, de linksbuiten zet fraai voor en de links binnen benut dezen voorzet door den bal keurig langs v. d. Heuvel te koppen. Het spel gaat van doel tot doel, maar de H.F.C.-ers profiteeren van een eenigszins weife lend optreden onzer backs en weten aldus in het eerste half uur een 4-0 voorsprong te behalen, waaronder twee fraaie kopballen. Eenige jongere H.F.C.—supporters zingen van Ajax die moet zakjes plakken, maar de spelers denken er an ders over en spelen enthousiast verder. Ten Have is de man, die ons eerste doelpunt scoorde, terwijl Addicks kort voor de rust na prima werk van Iseger onze tweede goal scoort. Zoodat met 4-2 in ons nadeel de rust ingaat. Tijdens de thee wordt onze kans nog eens besproken en besluiten wij ons uiterste best te doen. Nadat wederom is afgetrapt, blijkt dat de heeren woord houden. Onze backs weeren zich nu krachtig en de voorhoede, goed gesteund door de halflinie, is zeer actief. Wel blijft H.F.C. gevaarlijk, maar juist dit spoort ons tot nog grootere inspanning aan. En zoo weten wij door Wim Smit en Iseger achtereenvolgens een kwartier voor het einde den stand gelijk te maken. Thans de strijd om de leiding. Van beide kanten wordt naast goed voetbal, hard gewerkt. H.F.C. krijgt een cor ner te nemen. Deze, fraai door Daniels genomen, wordt door onzen doelman, die eenigszins door Windt gehinderd werd, via binnenkant paal in eigen doel ge werkt. Groote vreugde in het H.F.C.-kamp maar geen verslagenheid bij ons. Ieder geeft zich geheel en onze snelle vleugelspelers brengen aanhoudend door fraaie voorzetten het H.F.C.-doel in gevaar. Nog vijf minuten te spelen. Weer een voorzet van Iseger. De bal belandt bij ten Have, die met een hard schot den gelijkmaker in het net deponeert. De spanning is op zijn hevigst en het weinige publiek juicht beide partijen toe. Aan beide kan ten niet tevreden met een gelijk spel, wordt reusachtig om den winnenden goal gezwoegd. Nog een minuut. Iseger brengt snel op, een voorzet hard langs den grond volgt, de bal komt bij Wim Smit, die goed gedekt staat; op geroep van den linksbinnen tilt hij op het juiste mo ment zijn been op en laat den bal loopen, en deze weet de kans te benutten. De overwinning is ons. Wel wordt nog afgetrapt, maar even hierna fluit de scheidsrechter, de heer Visser, voor het laatst. Wat waren we verheugd met dit eigenaardige succes; nooit zal deze match door de medespelenden vergeten worden. Bijzonder onderscheiden hebben zich bij ons de aal- vlugge vleugelspelers en onze halfs Vunderink en Han gard. Dat de anderen ook een complimentje verdiend hebben, spreekt vanzelf. Bij H.F.C. ook diverse goede krachten, die nog heel wat belooven, alleen nog wat licht. Dat de geheele ploeg, met reserves en dames, de elf- tal-commissie-leden de Kruyff, Vunderink en Hoogland, beide laatsten met rust gekomen, een extra glas ranja op de overwinning bij Brinkman gedronken hebben, spreekt vanzelf. Het was dan ook dicht bij zeven, eer de vroolijke ploeg in Amsterdam arriveerde en met hoogen borst huiswaarts keerde. Ajax II—D.E.C. II. Reactie. Na het keurige spel van den vorigen wedstrijd, was deze match een danige teleurstelling. Het verband was niet best, de menschen speelden mat, zoodat het 'n slappe vertooning was. Dat vond wel eenigszins zijn oorzaak in het zware veld en het onbenullige spel der tegenpartij. Misschien had D.E.C. diverse invallers, maar ook wij waren nogal gehavend en misten o.a. Iseger, Vunde rink, Jurriaans en v. Dijk. Het was tot nu toe de zwakste tegenpartij die wij ontmoetten, want ondanks ons zwakke spel, wonnen wij nog zeer verdiend rriët 6-1. U hier iets bijzonders van vertellen doe ik niet, alleen dat met rust de stand 4-0 was. Ten Have doelpuntte en Wim Smit scoorde de hattrick; terwijl na rust Ten Have en Addicks nog een goaltje scoorden en D.E.C. de eer wist te redden. Tot slot onze combinatie, die er als volgt uitzag: de Bruyn, Windt, Wiegel, Hangard, de Vries, Dekker, Heins, Bieshaar, W. Smit, Addicks, Ten Have. Voor rust vervangen door v. Gelderen. O, bijna vergeten: onze back Frits stond weer in de goal en was het niet verleerd, gelukkig! W. DE BOIS Jr.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 6