CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX iv A speltype, dat in het voëtbaHargon als „Driehoog-voet- bal" wordt aangeduid. Het heele elftal werkte ëéfrter zeer hard en trachtte door niets ontziende lichaamskracht het tekort aan voet balcapaciteiten te completeeren. Vermakelijk was het, 't rustige, beheerschte spel van vv Kol te vergelijken met het trap maar raak- en desnoods dóór-systeem van de groenwitten. Zoo gebeurde het dat bij 'n hooge bal, twee Hilver summers elkaar te pletter liepen en v. Kol rustig met den bal er vandoor ging, terwijl dé twee Hilversummers in- tusschen de schuldvraag onderling trachtten op te lossen. 't Publiek was navenant. Vóór ons stond een als heer 1 verkleed persoon, die bij elk missen van 'n Ajacied, dub bel van de pret lag, doch tien minuten vóór tijd, toen de overwinning van Ajax, ondanks al z'n lol, nagenoeg 'n. feit was, maar verdween. Ook in 't algemeen en wé zaten nota bene nog op de le rang demonstreerde het publiek om ons heen 'n duidelijk surplus aan onbeschoft heid. Na de rust gaven de Hilversummers aanschouwe lijk onderwijs wat er zooal in art. 9 verboden is, en toen dat door Dr. Vuylsteke met eenige vrije schoppen en 'n paar waarschuwingen bestraft werd, riep Jan publiek: „Hup Scheidsrechter". De 2-0 voorsprong werd vóór die rust reeds verkregen en zou daarna gemakkelijk op te voeren zijn geweest. Onze voorhoede prefereerde echter een 2-0 overwin ning zonder blessures boven 'n grootere mét. 'n Stand punt dat zeker te billijken valt. Over den wedstrijd zelf nog het volgende: Direct na den aftrap gaat het spel snel op en neer. v. Kol krijgt reeds na 3 minuten 'n feilen aanval te stuiten. Twëlker passeert mooi, 'n voorzet, v. d. Meer schiet juist naast, 'n Mooie aanval van v. MeerN. N. Hamel volgt, welke eerst in laatste instantie onder broken wordt. Twelker rent naar binnen, schiet, Meinders werkt corner. De hoekschop belandt bij N. N., welke het leder linea recta in den bovenhoek dreunt. 0-1. De Ajax-voorhoede blijft dan geruimen tijd aan het woord. N. N.-Hamel geven eenige keurige staaltjes com binatiespel te zien. Vooral het plotseling naar buiten loo- pen van N. N. verraste de Hilversumsche verdediging keer op keer. Hilversum herstelt zich dan en W. Anderiesen en v. Kol krijgen 'n paar keer moeilijk werk. Ook de Boer komt eenige keeren in actie en wordt door de inloopende Hil versummers fel op z'n huid gezéten. Asbest en kalmte is echter Jan's systeem en dat faalde ook nu niet. De in loopende groen-witten laat Jan mooi in de touwen zeilen en met 'n forsche trap gaat het leder dan weer naar onze voorhoede. Hamel brengt mooi op en besluit z'n ren met 'n scher pe voorzet in den doelmond. Meinders stompt uitloopend weg, echter onvoldoende, de bal belandt bij Twelker, welke langs Meinders en rakelings langs het leege doel kopt. Twelker passeert de H. verdediging, centert voor doel waar v. d. Meer opvangt en ineens op doel kogelt. Mein ders stompt weg. Onze midvoor breekt dan in snelle rush door de half en hoeklinie en lost 'n nijdige kogel, welke Meinders slechts met z'n vuisten weet te keeren, de bal springt naar N. N., welke zonder talmen m. 2 scoort. Hilversum doet nog eenige wanhoopspogingen, waarbij v. Kol weer 2 maal schitterend onderbreekt. Na de hervatting doet Hilversum eenige felle aanvallen. De Boer onderschept keurig 'n voorzet van links. Hamel-N. N. kris krassen weer mooi door de H.-ver- dediging, de bal gaat echter juist iets over de uitlijn. Volkers dribbelt mooi langs eenige tegenstanders, schiet in benedenhoek doch Meinders stopt. Hilversumsch linkerhelft wordt keer op keer door Schetters gestuit. Tot belooning wordt Theo 'n paar keer op z'n kop gezet, 'n oogenblik later moet v. Kol er aan gelooven. Ons team speelt ondanks alle provocaties kalm verder. Hoé meer het einde nadert, hoe beter Hilversum het nuttelooze van haar pogingen inziet. Het is en blijft 2-0 voor Ajax en na afloop voeren de supporters van rood wit 'n vreugdedans uit. Zeer goed was N. N., de groote of juister gezegd de kleine onbekende. Met Hamel samen werd 'n snel mooi aanvalsspel te zien gegeven, en met Volkers medewerking werd 'n buitengewoon goed verband tusschen halflinie en voorhoede gevormd. Ajax Adsp. A.Z.F.C.A. 4-0. Een keurige overwinning door inderdaad goed spel verkregen. Onze boys beginnen uitstekend, goed gesteund door de halflinie onderneemt de voorhoede een serie mooie aanvallen, waar Z.F.C. slechts enkele uitvallen tegenover weet te stellen. De Zaansche doelwachter moet herhaaldelijk ingrijpen. Ook Horstmeijer komt in actie bij een aanval van den linkervleugel. Op keurige wijze onderschept onze doel man den voorzet. Snel gaan v. d. Berg, Knyn, Stam op het Zaansche doel af en v. d. Berg scoort. 1-0. Direct hierop brengt Koedijk mooi op, zet voor, Knyn schiet, doch de Z.F.C.-keeper stopt. Z.F.C. doet hierop eenige tegenaanvallen, kan echter niet langs de becks Kroese en Maassen komen. Belmer brengt op, passeert naar Schrama, een ren langs 't lijntje, een voorzet, Koedijk vangt op, geeft door aan Stam en met een keurigen omhaal gaat nr. 2 langs den Zaanschen doelman. Na de thee zijn onze jongens verre in de meerderheid. Koedijk scoort ook een voorzet van links, nr. 3 en even later via een Z.F.C.-hoek nr. 4. Al was 't vertoonde spel goed, soms zelfs zéér goed, toch willen wij nog een paar spelers op hun tekort komingen wijzen. Zoo speelde v. d. Berg bijv. te lang zaam en te zelfzuchtig. Tempo, jongeman! En niet zelf een goal willen maken als 2 medespelers in veel betere

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 4