CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX =ïAl Cs- 163 ding staan van den ietwat op z'n retour zijnde heer Pijl, doch die overigens zijn plaats nog ten volle waard is), dan begrijpt U dat het met de club van het Stadion huilen was! Ik heb geen moment vari den wedstrijd den indruk gekre gen dat de hard werkende Blauw Witters zou den winnen. Maar wat me spijt is dat ze er zeil blijkbaar óók zoo over dachten. Men vertelde mij dat ze tegen de Spartaan uit een heel ander vaatje tapten, dat men meer systematisch te werk girig. Die duivelsche Rotterdammers schij nen me echter in staat om elk systeem grondig om zeep te brengen en ik maak mij sterk, dat juist daardoor de Stadion-menschen zoo hope loos in de minderheid bleven. En daartegen wil ik nu juist in deze paar regels waarschuwen. De Feyenoord-menschen weten niet wat ze dit sei zoen aan Ajax zullen hebben en ik ben absoluut niet van plan om hen dit in ons eigen lij for gaan te gaan wijsmaken. Wat ik echter wel doe dat is op een paar puntjes te wijzen, waar we-zelf plezier van kunnen beleveri. In de eerste plaats dan is het me opgevallen dat de nazaten des Heeren Weber vartaf het beginsignaal tot de laatste minuut werken en hard werken ook. Niet één enkeling, een paar, maar alle elf! Dat de voorhoede, vooral de linkervleugel hoogst ge vaarlijk is! De linksbinlnen combineert voor namelijk met den linksbuiten (een tip voor on- zeri rechts-half!en deze outside-left beschikt over een schijnbaar nonchalante maar toch ge vaarlijke voorzet. Meneer Anderiesen: Pijl is geen pijl meer, maar toch nog gevaarlijk genoeg dat U hem 2 maal drie kwartier als een fox- terrier zult moeten volgen. Hij is voornamelijk de man die het tempo aangeeft en regelmatig op den keeper inloopt. Jan de Boer (de storm bal hier in de hoogte) weest op uw hoede! Het gevaar is vari rechts iets minder groot. Ik geloof wel dat Dolf de Heeren Koonings en Heusden zal houden. Die Heer Heusden zal het intus- chen wel leereri, let U eens op! Onze rechter vleugel zal het tegen van Heel zeer zwaar te verantwoorden hebben. Activiteit, samenspel en snelheid Hamelgeen trucs tegen van Heel, de man is in hyp er-sup er-int er nationale vorm! Voor de voorhoede geldt sjouwen en schieten! Kijk, en nu komt het zwakke punt bij Feyenoord. Ik wil niets kwaads van Dekker, den Feyen- oord-man zeggen, zooals hij daar rustig in het doel staat. Maar ik twijfel voorhands toch aart zijn capaciteiteri. Hij is geen Jan de Boer, daar ben ik zeker van. Wij gaan dus schieten, akelig veel schieten. Trapt U ze maar zuiver en hard mijnheer Vogel, U zult zien dat ik goed kijk, Dekker laat er een paar glippen! En tenslotte aan Feyenoord een go&ie raad. Wij Amsterdam mers hebben Zondag tegen Blauw Wit al ge zien wat U kunt. Spant U zich tegen Ajax maar niet te erg in. In de eerste plaats weten we het nu al dat U erg goed speelt en in de tweede plaats kunt U zich tegert Ajax de luxe wel per- miteeren het een beetje minder te doen. x) GROOTJAN. L) We zijn bang dat ze je snappen in het Feyenoordkamp. REDACTIE. LANGS DE LIJNEN. Ajax—V.U.C. 4-0. Een zeer vediende overwinning, waarin naast de „Ajax-kern" de Boer-v. Kol-W. Anderiesen, ook Martens en v. d. Meer zeer op den voorgrond traden. Joop ver deelde z'n capaciteiten op de juiste wijze in defensieve en offensieve richting en snoepte door z'n verrassend snelle sprinten herhaaldelijk den V.U.C.'ers den bal af. In de voorhoede was v. d. Meer 'n doorloopend gevaar voor het Haagsche doel. Diverse harde en rake schoten gingen van z'n voet op A'ndeweg's heiligdom. Jammer dat z'n mooiste schot, vóór de rust in vollen ren gelost, geen doelpunt opleverde. Andeweg was reeds gepasseerd, toen de bal van de lat in het veld terugstuitte. Met de andere schoten was onze centervoor niet zoo onfortuinlijk en 3 maal rrioèst Andeweg en 1 maal de voor hem na de rust ingevallen Becker visschen. Vooral de 2e en 3e goal waren op fraaie wijze gemaakt. Hoe onlogisch het ook schijnt, juist het feit dat hun keeper uit moest vallen, behoedde de V.U.C.'ers voor 'n zwaardere nederlaag. 't Verwisselen van doelman, gaf hun juist na 'n hevig offensief van Ajax even den tijd om weer wat op lucht te komen, waar verschillende Haagsche spelers 'n drei gend tekort aan kregen. In ieder geval was het dank zij de wanhopige pogin gen van V.U.C. om Ajax in z'n zegetocht te stuiten, 'n aardige interessante wedstrijd. HilversumAjax 0-2. De strijd tegen Hilversum is geen fraaie geworden. Be halve de middenlinie vertoonden de Hilversummers een

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 3