CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX er niet sterker op. Onze vladderende vrind schopte na de rust nog een hattrick bij elkaar, waardoor iedere Ajax-vriend tevreden naar huis of naar zijn appératif kon vertrekken. Minder mooi was de ontmoeting in het Gooi. Laten we den Gooiers geen knollen voor citroe nen verkoopen. Ze kunnen er niet veel vanHet is een scherp spelende ploeg, met ruwe kantjes, waarbij nog veel taktiek, nog veel technische kennis ontbreekt. Veel meer dan tweede klasse was het spelletje niet. Onze achterhoede hield de zaak smetteloos en in onze voorhoede wist „Cor" (geen pseudo) twee goede punten te scoren. Misschien een aanwijzing voor onze Selectie commissie om met de kampioensmatches in zicht, geen verdere proefnemingen te doen, maar om nu te laten zitten wat zit Een reprise van de twijfelachtige successen het vorige jaar in de kampioenswedstrijden geboekt, moeten wij ditmaal voorkomen!,Men zegt dat een dui zendtal Amsterdammers het snoepreisje naar het Gooische Haagje me.demaakten. Deze sup porters hebben in ieder geval kunnen juichen, want voor de meesten geldt: „Als Ajax maar wint", zonder zich te bekommeren om het peil van het spel der tegenstanders. Iedere week brengt ons dus dichter bij het kampioenschap. Persoonlijk doet het me plezier dat onze mid denlinie steeds beter gaat spelen, vooral omdat dit in de komende weken van groot belang kan zijn. Het blijkt echter dat de Technische Com missie in den N.V.B. dit niet heelemaal met mij eens is. Noch in de Próefwedstrijden, die de Olympische ploegen op 19 Febr. a.s. zullen spelen, noch in het elftal dat „de Zwaluwen" op 21 Febr. (Mardi Gras) te Brussel tegen de Roode Duivels in het veld brengt, zie ik een Ajax-half. Dat Wim Anderiesen in al deze ploegen verge ten wordt, verbaast me niet weinig! Dat de H.V.V.'er Vis aan Anderiesen kan tippen geloof ik niet en het is me een raadsel, waarom onze fighter lAndérïesen met vette letters in het „vergeetboekje" staat ingeschreven. Aan den anderen kant ben ik er échter blij over, omdat Ajax nu voor het volle pond van Anderiesen kan profiteeren, waar anders het N.V.B.-voetbal op een deel van zijn kracht zou beslag leggen. In de Olympische ploegen zien wij alleen Jan de Boer en Van Kol opgesteld: een slechte oogst! In vroegere jaren zag je halve Ajax-elftallen in vertegenwoordigende ploegen, doch dat nu onder de 44 uitblinkers slechts twee Ajax-shirts voorkomen, lijkt me wel heel minnetjes! Van de lagere elftallen lezen we de afgeloopen weken weer veel goeds. Vooral de twee overwinningen van Ajax II spreken boekdeelen, doch ons derde moet zich met een paar frappante overwinningen nog naar boven werken, om geen spelbreker te worden. Op dat laatste is het wachten! J. J. Gw I zfc ONZE GROOTE CONCURRENTEN, j j r~~ 162 De Feyenoord-courant, het lijfblad van den Feyenoorder, zond het vorige jaar een specialen verslaggever naar StormvogelsAjax om de kat eens uit den boom te kijken en om het Feye noord-elft al vooraf eens te vertellen wat Ajax nu eigenlijk wel presteerde! Was er een mooiere gelegenheid dan Blauw WitFeyen- oord om hetzelfde te doen? Van mijn huis naar het Stadion is "only a step" en het Rotterdam- sche-, meer bedoeld het Feyenoord-spel zou me zeker geert spijt van mijn open tribunetje bezor gen. Laat ik den lezers het maar zonder veel om wegen zeggen: Feyenoord speelt sterkZeer sterk!! Daar stond weer de fanatieke, iets te scherpe Dijke, die den bal met één beenbewe- girig uit de eene goal in de andere trapt, met voor hem een drietal brillante halfs, waarvan van Heel in topvorm was. De man was in super- internationale vorm en dat de kleine Gerritse geen schijn van een kans zou krijgen was al in de eerste tien minuten op je vingers uit te reke- neri. Bul was bul, d.w.z. vinnig en tactisch tegelijk. Ik mag dat spel wel! Ook Rikxoort, de rechts half, een nieuweling kan er zijn. Hij past pre cies in het kader van het Rotterdamsche spel. Denkt U zich daarvoor een voorhoede van 5 uit de kluiten gegroeide, zegt U maar lang- beenige jorigelui die het eene moment long-pas sing en een minuut later een zuiver wiskunstig short-passing spelen, die alle vijf goed en hard schieten, die uitstekend koppen, die onder lei-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 2