158 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX LAAT U KEUREN BIJ HET „MEDISCH SPORTKEURINGSBUREAU" Formulieren verkrijgbaar Amsterd. Voetbal bond Amsteldijk 37. -^j ver op te drijven. Spil Berghuis was vooral voor 't ver dedigende deel van z'n taak volkomen berekend; zal echter goed doen aan 't plaatsen wat meer zorg te besteden. G. v. Gelder speelde als linkhalf 'n zeer goede wedstrijd enwe zagen hem slechts twee maal pingelen! Eigenaardig speelde de voorhoede, uit diverse moeilijke posities werd goed geschoten en daartegenover verschil lende gemakkelijke kansen gemist. Zeer vlot en snel speel de de rechtervleugel Kantde Vries. Meyer wacht slechts op 'n dosis enthusiasme om 'n promotie van eenige elftallen maken. Blomvliet, dien we geruimen tijd niet hadden zien spelen, was 'n stuk voor uitgegaan. Hoofdzakelijk schoot hij in tempo te kort en liet z'n medespelers daardoor onnoodig buitenspel loopen. Maassen anders rechtsback in Adspiranten A, viel nu in als linksbuiten, welke moeilijke taak naar behooren ver vuld werd. Adé. AJAX II—HILVERSUM II. vfc. Zie zoo eindelijk weer eens voetballen; dat was de meening van diverse spelers en bepaald de oorzaak, dat er in dezen wedstrijd de eerste drie kwartier zoo pittig gespeeld is. De tweede helft was een stuk minder, waar de ongetraindheid en het zware veld ook schuld aan hadden. Om ruim twee uur wordt afgetrapt en blijkt dat Ajax met de volgende combinatie in het veld staat: Thuman, Wind, Couton, Hangard, Vunderink, Wesling, Iseger, Adicks, Bieshaar, de Bois, ten Have. Hilversum lukt het onmiddellijk den bal na den aftrap mede te nemen en zonder dat een Ajacied den bal maar geraakt had is Thuman al gepasseerd. We keken elkaar eens half lachend aan, U weet wel als het bekende Boertje, maar pakten tevens zoo aan, dat de 10 achterstand omgezet werd in 31 voor ons. Wel lukte het Hilversum haar tweede goal te fabriceeren, maar kort voor rust wisten wij door doortastend op treden den voorsprong te vergrooten. Hierna rust. Nauwelijks is afgetrapt voor het tweede gedeelte en elk denkt daar gaat de vijfde voor Ajax, als de bal van den binnenkant van den paal in het veld terug springt. Nu volgt een periode van onbenullig spel. Vooral voor onzen goal wil de bal maar niet weg. Hilversum profiteert er van om haar derde en laatste doelpunt te maken. Dit is tevens het sein om wat beter aan te pak ken. Er volgen enkele goede aanvallen van ons en als de bal in het doel ligt, verklaart de scheidsrechter dezen zuiveren goal ongeldig. Ofschoon Hilversum zich dapper weert spelen wij toch! een stuk beter en eindelijk werd het dan ook beloond door onzen vijfden goal. Veel bijzonders gebeurt er niet meer en zijn wij tevreden als de scheidsrechter voor het laatst gefloten heeft. Ten Have fabriceerde 3 en Bieshaar en Iseger elk een goal. Iseger en ten Have, beide prima spellers^ begaan veel de fout naar den cornervlag te drijven en hun zelf op te sluiten. Sneller voorzetten of met den bal schuin naar doel toe loopen is beter. Ik geloof wel, dat ze dit zelf wel weten, maar het andere leuker vinden, wat toch fout is. Overigens respect voor hun snel heid. Wesling kan maar niet leeren -den bal vlugger af te geven. Hij maakt zich zelf onnoodig moe en zorgt tevens dat onze menschen gedekt komen te staan. Hij werkt wel hard, jammer dat zijn loudspeaker veel te krachtig is, zelfs de tegenpartij hoor je soms zeggen: wat brult die vent. Als gasten waren aanwezig Addicks en Bieshaar, die zeker ook hun aandeel in de over winning hadden. Op de tribune zat een kleine Mijnheer, die oorspronkelijk mee had moeten spelen. Helaas hij stopt op jeugdigen leeftijd, waar hij de vereeniging en zich zelf geen dienst mee bewijst. Wat wij toch moeten hebben is spelende, werkende leden en geen kijkende werkende leden, mits zij daartoe in staat zijn. De zaak is toch: hoe meer actieve bruikbare krach ten, hoe sterker de lagere elftallen, en tevens de geheele club. De oorzaak dat onze lagere elftallen een betrekke lijk pover figuur maken is volgens mij dat er door vele Heeren zonder energie gespeeld wordt. Pratende willen zij hooger op en dat gaat niet. Zorgen dat je fit bent, zoo dat je tijdens een wedstrijd je volle kracht geven kan dat is een voornaam punt. Niet om gezochte redenen afschrijven of als je soms volgens eigen meening te laag speelt, gaan kankeren op elkaar, volhouden, je best doen en dan vindt elke bruikbare kracht zijn weg wel. En vergeet niet dat teleurstellingen, die ook in het dagelijksche lef/en voorkomen, ook in de sport niet achterwege blijven; de volhouders en sterkeren komen onherroepelijk op de hoogste sporten, maar niet de slappen en kankerpitten. Eén ding: er kunnen maar elf menschen in het eerste elftal, en dat er soms wel eens tusschen eenige spelers van gelijke kracht keus gemaakt moet worden, dat altijd blijven voorkomen, maar wanhoop niet, houdt vol en de kansen keeren en ook Uw dag zal komen. H. DE BOIS Jr.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 4