r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX APPELLEER NOOIT. den bal in ons doel. 'n Keihard schot van v. d. Meer stuit van de lat terug. Dezelfde speler schiet na 'n doorloopbal nog eens fraai op doel. Radsma weet echter den bal te keeren. Na de thee was Ajax in 't veld sterker en legde R.C.H. zich hoofdzakelijk op verdedigen toe. 't Gevolg was 'n opeenhoping van spelers voor 't Haarlemsche doel, waardoor scoren 'n moeilijke taak werd. 'n Mooi staaltje gaf v. d. Meer te zien door vallend 'n bal langs den uitgeloopen doelman te koppen, de bal rolde echter juist naast 't leege doel. Hamel leidde hierop 'n keurigen aanval en zet den bal mooi voor doel, Ingenbleek kogelt in, Radsma stopt. Wat we reeds vreesden, n.l. dat het te ver opdringen van ons noodlottig zou worden, gebeurt dan. Roelfsema, welke voor v. Dam ingevallen is, maakt na 'n uitval R.C.H.'s 2e doelpunt. Van Kol gaat dan naar voren en geeft de voorhoede nieuwe inspiratie. En 't lukte inderdaad! V. d. Meer krijgt 'n moeilijke kans, welke hij op keurige wijze weet te benuten. 22. Nog 5 minuten zijn te spelen. Luid aangemoedigd door 't publiek doet Ajax i ng eenige pogingen, doch R.C.H. weet door hartstochte lijk verdedigen 't gelijke spel te behouden. Naast v. Kol verdient Wim Anderiesen genoemd, zoo wel om z'n keurig verdedigend spel als om z'n mooie openen van 't voorhoedespel. Zeer fraai geplaatst waren diverse ballen op de vleugels. Jammer dat onze spil bij z'n poging om 't spel open te houden niet voldoende gesteund werd. Van de voorhoede was Hamel gedecideerd de beste. AJAX 5—METEOOR 2. Zoo lang er zulke elftallen zijn is Ajax niet verloren! Dezen tekst zouden we met n' variant op 't lied van Polenblut willen zingen, als we terugdenken aan het spel van Ajax 5, Meer als jammer is het dat zoo'n vlotte aardige en faire wedstrijd als Ajax 5Meteoor 2 tenslotte gestaakt moest worden door 'n even ongelukkig als betreurens waardig incident, daar de doelman van Meteoor een been brak. Van den aftrap af ontwikkelde zich ondanks 't zware veld 'n vlot combinatiespel. Eykmans fungeerde weer als de motor voor de voorhoede en bracht het Meteoor-doel in samenwerking met Mohman keer op keer in gevaar. Iets minder hoewel ook zeer goed was de rechtervleugel KnaackGraafland. Van de verdediging blonk vooral uit spil Dukker en linksback Klaver en linkshalf Doon, welke elkander steeds keurig aanvulden. Dat was het zwakke punt in de rechterverdedigingshelft. v. Rooy en v. Deven 157 ter speelden op zich zelf keurig, doch sloten niet zoo op elkaar aan als dat links gebeurde. Met dat al vormde het elftal 'n goed geheel en liet 'n snel aantrekkelyk samenspel zien, waardoor de tegenstander, nr. 3 van de competitie, reeds in de eerste 45 minuten 'n 14 achterstand kreeg, waarbij onze boys nog niet 't geluk op hun hand hadden. Graafland moet ook als hij niet den bal heeft aan 't spel deelnemen, 'n paar offside gevallen waren daardoor te voorkomen geweest. NEERLANDIA 2—AJAX 6: 2—3. Ajax begint met 10 man en is aanvankelijk in 't veld in de minderheid. Toch is het eerste succes voor roodwit. De rechtervleugel gaat snel combineerend door de ver dediging en Kant doelpunt met 'n hard laag schot. Dreesde veroorzaakt hij 'n Neerlandia-aanval onnoodig n' corner. Maassen komt even hierna 't elftal completeeren. Ajax neemt dan 't spel in handen. Meyer zet enthusiast door, schiet echter voor doel juist naast. Zwart onderbreekt keurig 'n aanval van Neerlan- dia's linkervleugel. Ons doel beleeft 'n benauwd moment als Dreesde 'n schot onvoldoende stopt. Onze rechter vleugel doet nog 'n paar mooie aanvallen en uit een daar van brengt Kant met n' mooi diagonaal schot den stand op 02. Maassen brengt 'n bal mooi snel op, komt echter vlak voor de uitlijn te vallen. Zeer fortuinlijk ontkomt het Neer- landia_doel aan 'n doorboring als 3 maal achtereen het leder ingezet wordt, waarvan het eens via den binnenkant van den paal weer in 't veld springt. Neerlandia's linkervleugel doet eenige vergeefsche pogingen om langs Knaack-Zwart te komen. Na de rust krijgt Meyer spoedig 'n mooie kans; de keeper stompt het leder echter nog juist weg. Goed door zetten van Kant schept 'n kans, welke Blomvliet benut. 0—3. We denken met dezen voorsprong zoo goed als binnen te zijn, wat echter niet waar blijkt te zijn. Dreesde valt i bij 'n schot van rechts over den bal. Even later 'n hooge bal, onze doelman stompt in plaats van te vangen. De bal gaat recht de lucht in en wordt in ons doel geloopen. 2—3. Oogenblikkelijk hierop mist Neerlandia 'n prachtkans op de doellijn. Onze jongens spannen zich nogmaals tot het uiterste in en wéten door hard werken de meer dan verdiende over winning in de wacht te sleepen. Doelman Dreesde's vangen, stoppen, opstellen en weg werken was onvoldoende, de rest ging wel. Zeer goed was Zwart als rechtsback, welke samen met Knaack een soliede rechter-verdedigingshelft vormde. Ook de linksback Schuurman gaf 'n goede partij ten beste, al verviel hij zoo nu én dan in z'n oude fout te

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 3