7 CLUBNIEUWS DER A. Bij het Grafisch Overzicht. In de eerste plaats den lezer m'n excuus dat ik hem op een zoo ongewone wijze het verloop der competitie duidelijk wil maken. Ik heb nu eenmaal een zwak voor lijnen trek ken niet te verwarren met lijntrekken! Indien ik bij de hander ware geweest, zou ik reeds als zuigeling grafostatistisch het aantal voedingen per dag vastgelegd hebben. In m'n studententijd ging ik mij later te buiten aan allerhand soorten grafieken, o.a. een van m'n vermogenstoestand, welke 'n zeer karakteris tieke kromme opleverde, die op de helft van de maand altijd onder 0-liin dook. Het zwak voor grafostatistiek is mij tot op heden bijgebleven en meermalen krijg ik lust om verschillende verschijnselen in het Ajax- leven in lijntjes vast te leggen. Bijv. het aantal sigaren door Tump per com petitiewedstrijd gerookt of het aantal balmas- qué's per week en de vorm van captain Mar tens! Edoch laat ik het nieuwe jaar niet al te on serieus inzetten en een en ander meedeelen omtrent de nevenstaande grafiek. Het overzicht begint op den 2en competitie dag, echter heb ik de resultaten van den len competitiedag volledigheidshalve vóór 't begin van de grafiek vermeld. Horizontaal zijn de competitie Zondagen uit gezet en genummerd 1 t/m 12, Verticaal de plaats door de verschillende vereenigingen in genomen op de competitie ranglijst. De plaatsen door elke club van wedstrijd-Zondag tot wed strijd-Zondag ingenomen, zijn door steeds anders geteekende lijnen met elkaar verbon den. Hierdoor kan men op gemakkelijke wijze de rol door elke club tot dusver gespeeld volgen. Ajax duikelt bij 3 tengevolge van de neder laag tegen D.F.C. naar beneden, herstelt zich bij 4 door 'n overwinning op V.O.C. en neemt de leiding bii 5 door 'n zege op Excelsior. Roodwit blijft dan op 6, 7 8 bovenaan door te winnen van R.C.H., H.V.V. en V.U.C., doch moet wegens niet soelen bij 9 (AjaxHilver sum terrein afgekeurd) de eereplaats afstaan aan D.F.C., dat met 93 van H.B.S. won. Bij 10 verspeelt D.F.C. tegen E.D.O. een punt en hernemen we de leiding door van Excelsior te winnen, welke nadien niet meer afgestaan wordt. tv F. C. AJAX 151 Eigenaardig is het met z'n drieën stn'gen op de competitieladder van Hilversum, D.F.C. en Excelsior, in het begin der competitie, de vreugde is echter alleen voor Dordt van lan- geren duur. Excelsior zakt na de nederlaag tegen Ajax en Hilversum nadien tegen E.D.O. af. Ook de liin van ViU.C., dat na eerst de leiding te hebben gehad, steeds meer afzakt en nu no. 9 staat is merkwaardig. Trouwens ook blijkens de doelcijfers vallen deze Hagenaars schnnbaar van 't eene uiterste in 't andere. Overwinningen met 6—1 op Hilversum en 72 on R.C.H. worden met nederlagen van 16 en 310 tegen V.O.C. en D.F.C. afgewisseld. De meest eenvoudige en meest merkwaar dige lijn is die van V.O.C., de rechte lijn onder aan de rangliist: jammer voor de svnmathieke roodzwarte Rotterdammers! We vertrouwen met deze korte verklaring diegenen, die aan niet grafieken gewend zijn, over het doode ount heen geholpen te hebben en laten verder de lijnen voor zich zelf spreken. Adé. P. S. Teneinde de grafiek niet al te lang te laten worden zijn we zoo vrij geweest een nieuwe tijdseenheid in te voeren. N.l. die van wedstrijd- Zondag. Een Zondag zonder wedstrijden is 'n onding niet waar? Hoogstens goed voor 'n secretaris van de elftallencommissie om eens even uit te blazen. Daarom stond ik 't vorig seizoen ook vriendschappelijker tegenover voetballooze Zondagen als thans. Wat moet 'n arme clubblad persmuskiet met z'n tijd doen als er niet bal geschopt wordt. Dan vervalt hij in de onmogelijkste tijdverdrijven, wat U trouwens uit deze paar bladzijden wel gebleken zal zijn, en de clubbladlezers zitten er mee. O ja, dat is waar ook, ik zou U nog even in lichten over het begrip wedstrijd-Zondag, Een wedstrijd Zondag, is een Zondag waarop in de competitie van Ajax, dus le klasse afd. I minstens 1 wedstrijd gespeeld wordt. Ziedaar de definitie. Zondagen waar op Inter nationales gespeeld worden of niets, tellen dus niet mee!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 5