ÏT CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX IV. Het nieuwe jaar zette voor de Ajax-courant met een belangrijke wijziging in daar door het bedanken van ondergeteekende als secretaris, de leiding van ons orgaan door een commissie KoolhaasDesmitGrootmeijer overgenomen werd. Verschillende personen, die ons in ons werk, in het achter ons liggende jaar, steunden zijn wij dankbaar voor die medewerking en wij houden ons bij voorbaat voor de toekomst aan bevolen. De heer M. J. Koolhaas werd in Ja nuari tot secretaris benoemd, terwijl in de op 8 Juli plaats gehad hebbende Jaarvergadering de heer G. de Jongh tot tweeden penningmees ter werd gekozen. Een belangrijke mutatie was ook dat de heer J. C. A. Smit met het secreta riaat der E. C. werd belast. In deze vergadering werd het belangrijke voorstel M. Smit aange nomen om de E. C. voortaan uit zeven personen te doen bestaan en de B-commisie op te ruimen. Trainer Castle werd opnieuw voor een jaar met de training onzer mannen belast. Twee van de belangrijkste matches in het afgeloopen jaar waren de ontmoetingen Blauw Wit—Ajax en omgekeerd, die wij wonnen met 10 en 50! Tot genoegen van de heele Ajaxgemeenschap won ons eerste elftal het afdeelingskampioen- schap, doch slaagde er niet in het kampioen schap van Nederland te winnen. Op het oogen- blik heeft het er veel van dat Ajax opnieuw de eerste plaats zal behouden en wenschen wij in deze korte Nieuwjaars- en Oudejaarsbe- schouwing Martens c.s. bij voorbaat meer succes als het tenminste zoover komt! Een Ajax-gezelschap maakte in het voorjaar een trip naar Engeland en wist zoowel van Clapton als Wimbledon te winnen. Behalve dat Van Kol in de laatste jaren ge regeld onze internationaal is gebleven en met veel succes heeft gespeeld, werden Jan de Boer, v. Kol, Anderiesen Jr., Schetters en Vol kers in de keurploegen van de Technische Commissie uit den N. V. B. gekozen. Wij hebben goed vertrouwen dat in de komende Olym pische Spelen enkele Ajacieden met de Oranje trui zullen getooid worden. De zomersporten zijn weer met veel animo beoefend en alhoewel nog geen groote successen behaald werden, juichen wij van harte het beoefenen van honkbal en cricket toe, omdat wij onze spieren fit hou den en zoodoende in September weer flink aan den start kunnen komen. Als leider van de afdeeling cricket is de Heer de Munnik, die zeer .veel bijdroeg voor de pro paganda van deze mooie sport, door den Heer Exmann vervangen, welke laatste eveneens een erkend cricket-expert is. De leiding bleef dus in uitstekende handen. De Clubavonden Commissie, die op 3 Juli een prachtige boottocht naar Bergen organiseerde met de salonboot Holland, was paraat om de clubbijeenkomsten nog meer aan gezelligheid te doen winnen. Zij slaagde daar volkomen in en eiken Vrijdagavond kan men een goed deel van de Ajax-familie vinden in de Nieuwe Karse- boom. De Heer Jan Schoevaart werd na langjarige zitting in deze commissie op zijn verzoek door een ander (Koolhaas) Vervangen. Wij meenen dat dit zoo ongeveer de belangrijkste gebeurte nissen van 1927 zijn. De kwestie huur-terrein blijft nog steeds de moeilijke kwestie, die door het Bestuur moet opgelost worden. Veel verbe tering is er in den toestand niet ingetreden, vooral waar wij met een contract op zeer korten termijn zitten. Laat ons hopen dat 1928 uitkomst in de terreinhuur-kwestie zal brengen. Besluiten wij met de verwachting, dat 1928 veel successen voor de club zal brengen en dat de kolommen van de Ajax-courant hiervan zullen kunnen getuigen. De Olympiade zal ons aller aandacht vragen en wij vertrouwen dat Nederland een waardig figuur zal slaan. J. J. G. vt/ i i Burgelijke Stand i vk. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte onzer dochter R I E 149 JAN KRAMER LENY CRAMER-MUSSERT AMSTELVEENSCHEWEG 174 boven Hartelijke gelukwenschenRedactie

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1928 | | pagina 3