CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 141 veldwerk was beter dan tegen E.D.O. en in ieder geval in stijgende lijn. Jurriaans speelde keurig; diverse schoten kon Born slechts op het nippertje houden. Te zamen met Volkers heeft hij door het ophalen van ballen diverse malen de verdediging ontlast. Hamel, last not least, gaf verschillende fraaie voor zetten en was een der beste voorhoedespelers van het veld. Zijn enthousiast op den bal zitten veroorzaakte menige verwarring in de Dordtsche verdediging. De meening van Koolhaas: Een aardige, spannende wedstrijd. De ruststand 00 gaf de juiste verhouding weer, doch de eindstand, 12, was geflatteerd voor D.F.C. Vooral het enthousiasme van onze jongens viel te prijzen. Henk Anderiesen zei na afloop: 't Valt niet mee, als je een paar wedstrijden „Windt" achter gehad hebt en dan „Zon" tegen krijgt! Captain Martens was zeer tevreden. Met zoo'n elftal met zulk een geest, zulk een wilskracht het veld in te gaan, is een genoegen. Joop loofde ook het faire karak ter van den strijd. De vraag of hij niet bang was, dat na de behaalde resultaten door onderschatten van tegen standers, vooral tegen V.O.C., nr. laatst van de com petitie, op a.s. Zondag verloren zou worden, beant woordde hij ontkennend. Neen, geen sprake van, ant woordde onze captain, we gaan het veld in, stroopen de mouwen op en werken, onverschillig tegen wie! Bovendien, de resultaten door V.O.C. in de laatste wedstrijden behaald, waarschuwen ons reeds. Persoverzicht. Handelsblad. „Ajax heeft gewonnen. En verdiend ook! De Amster dammers hebben rustiger en verstandiger gespeeld dan de Dordtenaren, die vooral in de tweede helft de kluts geheel kwijt waren." „Scheidsrechter Mutters leidde op de hem eigen be sliste wijze. Het leek evenwel of hij tegen het einde de D.F.C.-ers met alle geweld aan een doelpunt wilde hel pen. Hij bestrafte Anderiesen Jr. ten minste binnen tien minuten drie keer wegens ongeoorloofd afhouden, een opinie, die zeker niet door iedereen werd gedeeld. Bij de laatste gelegenheid 2 minuten vóór het eindsignaal werd het een strafschop." De Telegraaf. „Litz, die overigens uitstekend verdedigde, sloeg een maal den bal al vallende met de hand weg, maar de scheidsrechter, blijkbaar van meening dat dit niet op zettelijk geschiedde, gaf geen strafschop. In de laatste minuten kende de scheidsrechter aan D.F.C. een straf schop toe, waarvan de reden ons helaas niet bekend is." „Het was over het geheel geen slechte wedstrijd, hoe wel het spel toch geenszins op hoog peil stond." Nieuwe Rotterdamsche Courant. De duizenden zijn getuige geweest van een goeden wedstrijd, waarin vooral van den kant van Ajax goed, meermalen zelfs zeer goed voetbal werd gegeven en waarin D.F.C. in de eerste helft uitstekend partij gaf. In de tweede helft kwam het grootere uithoudingsvermogen van Ajax een krachtig woordje meespreken, waardoor de in alle opzichten verdiende overwinning van Ajax dat zal zelfs de meest verstokte bewonderaar van D.F.C. moeten toegeven een feit werd. Jammer was het, dat eenige minuten voor het einde scheidsrechter Mutters, die overigens verdienstelijk leidde, aan D.F.C. een strafschop toekende voor een feit dat o. i. geen strafschop verdiende." Voorwaarts. „Dezen strijd heeft Ajax gisteren in haar voordeel be slist en laten wij bij voorbaat zeggen, dat de cijfers nog slechts onvoldoende het krachtsverschil weergeven." „Kwam dit eenerzijds doordat de Amsterdammers voor het doel juist dat tikje enthousiasme misten, dat noodig is om de kroon op het werk te zetten, waarbij ook het geluk geenszins aan hun zijde was, anderzijds en deze reden is sportief veel droeviger vond het zijn oorzaak in het zeer bedenkelijke fluiten van den scheidsrechter." „Dat een scheidsrechter, die tot tweemaal toe par donneert, dat een speler binnen het strafschopgebied den bal met de hand speelt, een klein vergrijp van de tegen partij zoo er van vergrijp gesproken kon worden op den rand van het strafschopgebied onmiddellijk met een strafschop bestraft, komt ons hoogst bedenkelijk voor." Het Volk. „O. i. verzuimde Mutters tot tweemaal toe tegen D.F.C. wegens hands van Litz een strafschop te geven." „Ajax heeft ten volle verdiend de zege bevochten." Centrum. „De groote strijd is in een verdiende overwinning voor Ajax geëindigd." „Een vooral goed door Ajax gespeelde wedstrijd." De Tijd. „Het was een spannende wedstrijd, die het overtalrijk publiek zonder twijfel de overtuiging heeft gegeven, dat D.F.C. minder aanspraak heeft op de eerste plaats dan de Ajacieden." Het overweldigende offensief, dat Ajax na de hervatting ontwikkelde en waaraan de gastheeren zich te vergeefs trachtten te ontworstelen, toonde duidelijk aan, dat tus- schen de twee kampioenscandidaten nog wel eenig ver schil bestaat en dat een vergelijking dezer ploegen in het nadeel van D.F.C. uitvalt." Naschrift. We hopen, dat deze tot dusver niet gebruikelijke uitvoerige beschouwing over de schitterende prestaties van Ajax I in den smaak zal vallen bij het talrijke nieuwsgierige Ajax-contingent, dat Zondag j.l. geen ge legenheid had den wedstrijd in Dordt persoonlijk bij te wonen. ADé.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 7