F CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX ==Nl ,2) 139 We stellen ons voor, dat bij een zelfde spelverhouding en spelverloop in b.v. een Holland-Zweden of Holland- Duitschland wedstrijd dezelfde verslaggevers betoogd zouden hebben, dat Holland in het veld weliswaar in de minderheid was, maar dat voetbal nu eenmaal een spel is, waarin doelpunten beslissen en dat als die partij wint, die de meeste goals maakt en zulks op normale wijze gebeurd, een overwinning zeker verdiend is. We zullen niet ontkennen, dat de Haarlemmers fraaier aanvalsspel vertoonden dan onze menschen, welke het voorbeeld van Holland volgende, een partijtje opportuni- teitsvoetbal ten beste gaven. Als men echter van pech gaat spreken, dan beweren we, dat juist de Ajax-aanval pech had. Een gemakkelijke kans verknoeien, zooals meer dan eens in de E.D.O.- aanval gebeurde, dat is geen pech. Echter een schot tegen de lat, als kort na het begin door v. d. Meer gelost, en een ingezette bal, welke langs een uitgeloopen doelman rakelings langs het doelvlak huppelt, dat zijn wij zoo vrij als werkelijke pechmomenten te kwalificeeren. Verder viel een vergelijking tusschen de middenlinies niet in ons nadeel uit. Weliswaar speelde Martens be neden zijn gewonen vorm, doch de spil Anderiesen was weer een tikje beter dan Dinkla bij de Haarlemmers. Een inderdaad zwakke plek was v. d. Windt, wiens wegwer ken vooral onvoldoende was. Als men echter al het goede van Kuijl en Boerée tezamen voegt, zou men nog niet aan die hoeveelheid schitterend werk komen als dien middag door van Kol vertoond. Voor wiens spel wij dan ook geen voldoende adjectieven kunnen vinden om het naar behooren te omschrijven. Dan rest ons nog tenslotte een vergelijking tusschen de beide doelwachters, waarbij wij het zonder reserve houden op onzen Jan de Boer. We komen dus tot de eindconclusie, dat de overwin ning zeker niet onverdiend was. Hetgeen echter niet weg neemt, dat de Ajax-ploeg in haar geheel beneden vorm gespeeld heeft. De prestaties van een voetbalteam volgen echter nu eenmaal, grafisch voorgesteld, geen rechte lijn en laten we hopen, dat na twee middelmatige wedstrijden, Zon dag a.s. tegen D.F.C. plots de topvorm weer gevonden wordt! DE SLAG AAN DEN MARKETTENWEG. 't Was Zondag j.l. een bijzondere dag voor Amster- damsch en Dordtsch rood-wit. Een overwinning van D.F.C. zou Lebret c.s. aan het hoofd van de ranglijst brengen, daarentegen een nederlaag der Dordtenaren hen, voorloopig althans, uitschakelen. Alles en alles werd er in de Merwestad op gezet om haar favorieten tot de uiterste krachtsinspanning te brengen. Het Clubnieuws der D.F.C. schreef: D.F.C.—AJAX. 11 December. D.F.C. vrienden in Noord of Zuid, Oost en West, komt dan naar Dordt! Helpt de oude club op dien beslissings dag! Heil Algemeen Sportblad voor Dordrecht kwam met een extra nummer uit, bevattende diverse foto's van D.F.C. en een uitvoerige beschrijving van alle spelers. Strooibiljetten in verband met de Community Singing, brachten liedjes mefi den wensch, dat het een vreugdedag voor rood en wit zou warden. Daar hebben Martens en de zijnen intusschen voor gezorgd, al zal het zóó de be doeling niet geweest zijn. - De wedstrijd zelf was een sportief succes, ondanks het feit dat er voor beide partijen alles op het spel stond, werd er zeer fair gespeeld en zelfs stond Ajax 20 minuten voor het einde nog een invaller toe voor den geblesseer den D.F.C.-linksbinnen de Vries. Een goed sportman moet een nederlaag kunnen dragen en de D.F.C.-ers be wezen na afloop tot die categorie gerekend te moeten worden. Inplaats van den heer Eymers, zooals het programma aangaf, verscheen de heer Mutters als arbiter. Om 2.07 stellen de volgende elftallen zich op: Ajax. De Boer H. Anderiesen van Kol P. v. Deijck W. Anderiesen J. H. Martens E. Hamel G. v. d. Meer H. Twelker C. Jurriaans W. Volkers Versluis de Vries Lebret Ruisch v. Dam Piantoni v. Twist Bierens de Bruijn Litz Born D. F. C. Direct pakt Ajax flink aan. Hamel profiteert van een missen van de Bruijn, brengt snel op, geeft over aan v. d. Meer, die echter overschiet. Twee snel opeenvolgende Dordtsche attaques worden door van Kol onschadelijk gemaakt. Volkers haalt den bal op, geeft een mooien pass aan Hamel. Een goede voorzet volgt, Jurriaans schiet in, Born stopt vallend. Volkers snelt toe en ontfutselt den naast z'n doel liggenden keeper den bal en plaatst naar Twelker. Drie D.F.C.-ers stellen zich in het verlaten doel op. De voorzet wordt tegen een D.F.C.-er aangetrapt en de kans is verkeken. Een Dordtenaar slaat den bal vlak voor doel vallend met de hand weg; tot algemeene ver bazing geen penalty! Ruisch schiet, na een opbrengen in combinatie met v. Dam, over. D.F.C. komt onstuimig opzetten. Lebret ko gelt in den hoek, de Boer stopt keurig. Vlak hierop een keurige aanval van D.F.C. Ruisch en van Dam brengen op, keurig zet laatstgenoemde voor, de Vries kopt vallend naast. Diverse verre, doch harde schoten krijgt de Boer te verwerken, wat hem keurig af gaat. Een gevaarlijk ver schot van Versluis wordt door H. Anderiesen gestuit. Bij een volgenden snellen aanval redt de Boer uitloopend. v. d. Meer breekt door, doch schiet, inplaats van over te geven naar den vrij voor doel staanden Twelker. IV

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 5