fr CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 138 =^1 sterker. De A.F.C.-verdediging hield dapper vol. Een goed moment: Wim Smit maakte den bal vrij, plaatste dezen langs den doelman heen, maar de A.F.C. linksback redde schitterend en kopte den bal corner. Onze voorhoede, goed gesteund door de halflinie, blijft actief. Eindelijk lukt het Wim Smit met een prachtschot den zoozeer ver dienden tweeden goal te fabriceeren. Nog eénige ver- geefsche aanvallen en de scheidsrechter, die prettig leidde, floot het eindsignaal. Nu jongens, jullie hebben den aanwezigen trouwen Ajaxmenschen een prettigen middag bezorgd. En of schoon ik deze week in de Sportkroniek las, dat alleen het eerste bij Ajax nog meetelde en de reserves niet veel beduiden, heeft de heer Hoven gelijk wat het derde en vierde betreft, maar het tweede blijft nog onder de sterkste reserves behooren. Het zit dit seizoen niet mee en ook sukkelen wij met invallers door het degradatie gevaar van het derde, zoo ik reeds schreef. A.F.C. zou ik de goede tip willen geven de corner- vlaggen aan stokken vast te zetten en niet aan dikke, vierkante palen; daar kome nongelukken van heeren. W. de B. STORMVOGELS II—AJAX III: 2—0. Ook dezen keer is het ons niet gelukt^ de tweede over winning te behalen. Met een vrij zwak team, ten minste op papier, want in het veld werd aardig, gespeeld, stellen wij ons om ruim 2 uur met zeven invallers met het vol gende elftal op: v. d. Heuvel v. Gelder Arens Bartelsman Bakker Bieshaar Heins v. Willigen v. Os v. Hesteren Mosheuvel Bij Stormvogels zien wij eenige bekenden, o. a. Veld kamp, v. d. Velde en Boekelaar. In het begin wegen de partijen goed tegen elkaar op, met Stormvogels iets meer in den aanval. Vooral de lin- kerwing bij Stormvogels, Boekelaar-v. d. Velde, is zeer gevaarlijk, maar Bakker, v. Gelder, J. v. d. Heuvel en Bar telsman weren zich kranig en wéten tót de rust het doel voor doorboring te vrijwaren. Na rust is Stormvogels steeds in den aanval geweest, want Bieshaar en Arends waren totaal uitgespeeld. Bij een dezer aanvallen wordt een niet opzettelijken hands bal te zwaar gestraft en de scheidsrechter kent penalty toe, waaruit Stormvogels onhoudbaar doelpunt en zoo doende goedkoop aan den eersten goal komt. De onzen laten het er niet bij zitten, doch onze voorhoede brengt er niet veel van terecht. Een misverstand in de achter hoede bezorgt Stormvogels het tweede doelpunt. Tegen het einde komt onze voorhoede pas los en v. Willigen krijgt een prachtkans, maar benut haar niet. Zoodoende heeft Stomvogels met twee zeer gelukkige doelpunten gewonnen. Vooral J. v. d. Heuvel verdient een pluim voor zijn schitterend keepen. Men ziet: als het derde dus volledig uitkomt, zullen er heusch nog wel eenige overwinningen komen, want deze nederlaag is toch heusch nog niet zoo onverdienstelijk. Dus jongens, den volgenden keer geheel volledig en winnen hoor! Come on boys! NAP. VAN ZESBé. 11 Dec. '27: Ajax 6B—R.C.W. III: 9—2., Zesbé gaat nog maar steeds voort op het pad der over winning en slaagde er heden in de Weespenaren met 92 te kloppen. Wij telden dit keer niet minder dan 3 invallers, en wel voor den goalkeeper, linksback en linkshalf. De man, die zich bij ons voor aanvoerder uitgeeft, schitterde door af wezigheid. Hoe zit dat, mannetje? Laat jij Zesbé in den steek? De luxe van een eigen doelverdediger kunnen wij ons nog maar steeds niet permitteeren! Ik zal me maar niet aan het geven van een geregeld verslag gaan bezondigen, aangezien ik doodsbenauwd ben voor de „grasduin"-manipulaties van den Redacteur! Veel is er de moeite van 't vermelden niet waard. Voor eventueele statistici diene, dat de doelpunten werden ge maakt door Melchers (4), K. K. (3) en Gézie (2). Vooral die goals van Gézie waren „sjuweeltjes". Een free-kick even buiten 't penalty-gebied, G. plaatst zich achter den baleen geweldigen knal en 't is gebeurd. De tweede maal van hetzelfde laken een pak. De tegenpunten waren een gevolg van het feit, dat de achterhoede tengevolge van het lange nietsdoen bijna bevroren was. Bij de tegenpartij speelde Lon Chaney mee, bekend uit „De klokkenluider van de „Notre-Dame"." Hij speelde anders nogal woest, heelmaal niet „klokkeluiderachtig". Na afloop een warme douche. Wat een luxe! Wij wis ten ons van verwaandheid bijna geen raad. A.s. Zondag D.E.C. V op ons terrein. Wij winnen, hè? Wij hebben nog een kleine kans op het kampioenschap. Denkt aan 't diner en de „plakkies". A. V»/ LANGS DE LIJNEN. AJAX—EDO: 1—0. ONVERDIEND? Is het onverdiend, als die partij verliest, welke wel iswaar in het veld in de meerderheid is, doch voor doel gekomen, öf de kansen niet weet te benutten, öf te plet ter loopt op de tegenspelende verdediging? Is het onverdiend, als die partij wint, welke weliswaar in het veld de mindere is, doch voor doel gekomen over een grootere doortastendheid toont te beschikken? 't Lijkt misschien zonderling om een wedstrijdverslag te beginnen met een tweetal langgerekte vragen. De eigenaardige (meer eigen dan aardige) verslag- geverij van sommige' sportrecensenten dwingt ons hier echter toe, de kwestie: al dan niet verdiend gewonnen van E.D.O. eens nader te bekijken. J

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 4