r v CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX In de Reserve tweede klasse A blijft Ajax III nog altijd zoo goed als hopeloos onderaan ben gelen! Toch hebben we nog altijd een tikje ver trouwen dat uit de resteerende zes wedstrijden voldoende punten komen om het veege lijf te redden. Maar dan moet er vanaf dit oogenblik met heilig vuur worden gespeeld, terwijl het mis schien mogelijk is dit elftal, dat zeven van de acht wedstrijden heeft verloren, nog iets te ver sterken. Persoonlijk heb ik tot mijn spijt ons derde dit seizoen nog niet in actie gezien en ben dus niet in staat de Elftal Commissie in deze richting een paar „tips" te geven. Doch met een zoo groote schare goede spelers in de reserve moet de E. C. toch een team kunnen opstellen dat redding brengt. Als men het eens in die geest probeerde!?! J. J. G. Westelijke 1ste klas A: Bijgewerkt t/m Zondag 11 Dec. 1927: Ajax 10 1 18 259 1.80 D. F. C. 11 2 2 16 38—23 1.45 R. C. H. 11 2 12 27—26 1.09 Hilversum 9 1 25—21 1 U. V. V. 11 2 10 23—34 0.90 Exselsior 9 1 7 18—19 0.77 H. B. S. 11 37—36 0.72 V. U. C. 10 7 27—38 0.60 V. 0. C. 10 1 1 15—42 0.30 ^1 gesp. gew. gel. verl. punt. goals gem. V. t. 9 7 5 4 4 4 9 4 5 3 5 4 7 8 3 6 8 3 EDO II—AJAX II. Naar Haarlem beteekent voor ons: je best doen, want anders verlies je zeker. Ook nu was aanpakken de bood schap, maar met een gehavend elftal gelijk te spelen, is niet onverdienstelijk; 44 was de uitslag van dezen in teressanten wedstrijd. Vóór den match was de stemming al patent en daar was reden voor. Piet Vunderink was officieel verloofd en vriend Hoogland was jarig. Joop Smit had op de wijze van Piet Hein op het verloofde paar een lied gedicht, gedrukte exemplaren hiervan waren in omloop en u be grijpt: we zongen er lustig op los. Voetballen moesten we echter ook en om twee uur, prachtig op tijd, stellen wij ons als volgt op: 137 de Bruin Kriek Provily Hangard Vunderink Schetters Iseger Wesling W. Smit Jurriaans de Bois Zoo ik vernam is Jan Becker ernstig ziek. Jan, namens ons allen geheele beterschap gewenscht. Nauwelijks is afgetrapt of Edo maakt het eerste doel punt. Maar Jurriaans, die pas een Matrozenfuif achter den rug had, was in prachtconditie, bepaald een scherp schuttersborreltje gedronken, want hij scoorde alle goals, waaronder een penalty. Cor maakte dan ook spoedig ge lijk. Het spel golfde van doel tot doel, maar Edo wist nog al het net te vinden en stond zelfs met 31 voor. Maar, zooals gezegd, Cor was op stoot en van 31 voor Edo, werd het 43 voor ons. Kort voor de rust maakte Edo weer gelijk. Onze Frits vertelde in de rust dat hij best ingespeeld was en gelijk had hij: het gelukte Edo niet hem weer te passeeren in de tweede helft. Maar ook ons lukte het niet! Wel gaf Iseger, die als rechtsbuiten best op dreef was, fraaie voorzetten, maar het gevaarlijke schot bleef uit. Helaas, kort voor het einde een incidentje. Na dit geval was de pret er af, maar spoedig kwam, het werd al donker, het einde. Provily moet ik nog een complimentje maken voor zijn pittig spel. Ons vlug verkleed en naar het café, leve de pret! Hoogland gaf een rondje, Piet bleef niet achter. Elly en Piet kregen bloemen namens de geheele ploeg, maar ook hier was een slot en in de beste stemming keerden we huiswaarts. A.F.C. II—AJAX II. Dezen wedstrijd speelden we met het volgende elftal: v. d. Heuvel Couton Wiegel Hangard Vunderink Schetters Iseger Heins W. Smit de Bois Mosheuvel Of het kwam doordat het nogal koud was, weet ik niet, maar wat hebben de jongens best gespeeld! Direct na den aftrap was het te zien, dat de zaak klopte. We boften nu dat het derde niet speelde en we dus de beste invallers in ons team kregen, wat anders met het oog op het degradatie-gevaar van het derde niet gaat. Nu, A. F. C. mag er ook zijn. De heeren weerden zich krachtig, maar toch lukte het onzen linksbinnen een makkelijke kans te accepteeren en ons de leiding te be zorgen. Onze achterhoede werd ook aan de tand gevoeld, maar deze was in conditie en gaf niet thuis. Eén keer echter moest v. d. Heuvel ver uitloopen; hij wierp zich voor de voeten van eerf A.F.C.-speler, wien het bijna was gelukt gelijk te maken, maar Wiegel bracht redding. Hierbij had onze doelman, die zich zoo voortreffelijk weerde zich nogal bezeerd. Maar even wrijven en op persen en Jan was weer fit. Kort hierna rust. Nu, in de tweede drie kwartier waren wij een stuk

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 3