136 CLUBNIEUWS KRONIEK. Laat ik beginnen in dit nummer de stand van ons eerste elftal, dat alleen een goede eindspurt noodig heeft om opnieuw kampioen te worden, te publiceeren. gesp. gew. gel. verl. goals punt v. t. Ajax 10 9 0 1 25— 9 18 We worden gevolgd door D. F. C. met: gesp. gew. gel. verl. goals gem. v. t. D. F. C. 11 7 2 2 38—23 16 zoodat we een veilige voorsprong op onze con currenten behaalden. Deze keurige cijfers zijn het gevolg van twee achtereenvolgende overwinningen op E. D. O., thuis, met 10 en op D. F. C. in Dordrecht met 21. Zonder overdrijving behooren deze ontmoetingen tot de zwaarste van het seizoen en dat ons elftal uit deze matches vier winst punten heeft behaald is een gelukwensch ten volle waard. Zoowel tegen E. I). O. als tegen D. F. C. hebben Martens c.s, onze verwachtin gen niet beschaamd en vooral in Dordrecht heeft het elftal zich van een geheel goede zijde laten kennen. Er is hard gewerkt, maar dat niet alleen „er is goed gevoetbald ook"! Geluk kig maar! Ajax heeft niet alleen een reputatie hoog te houden, dat het meerendeel der wed strijden wordt gewonnen, men heeft daarnaast, de traditie getrouw, een spelpeil te ontplooien dat van eerste klasse capaciteiten getuigt. En dat ons huidige elftal zich in het kader van fraai voetbal thuis voelt is een feit dat mij wel zeer verheugt! Met Ajax binnen de lijnen verwacht het voet bal-minnend publiek van 't laatste decennium steeds hoogstaand voetbal en dat het meeren deel der wedstrijden in fraaien stijl door Ajax werd gewonnen is een bewijs, dat de rood witte ploeg nog voldoende met de geheimen van techniek en practijk is vertrouwd. Slechts de tweede helft van, den strijd Ajax— E. D. O. stond niet in dit teeken, doch overigens kan iedere speler met zijn prestaties tevreden (V DER A. F. C. AJAX zijn. Vermeer heeft Ajax tegen E. D. O. met een hard schot aan twee punten geholpen daar ver dere goals uitbleven. E. D. O. heeft haar beken de vlugge spel ontplooid, doch Van Kol was in internationaal vorm, terwijl De Boer knap werk onder de lat deed. De tweede helft was minder mooi, maar toch kon ieder Ajacied juichen om dat we weer een pas verder naar het kampioen schap waren. D. F. C.Ajax werd opnieuw een succes voor onze verdedigers, die zich door een du- bieuse penalty, slechts in de laatste minuut ge passeerd zagen. Piet v. Deijck speelde ditmaal rechtshalf, terwijl Cor Jurriaans als rechtbinnen Ingenbleek verving. Na een spannende eerste helft heeft eerst Wim Volkers en toen Twelker het net gevonden, zoodat we een veilige 20 voorsprong hadden. Na een ietwat zenuwachtig slot won ons team met 21, hierdoor revanche nemende voor de op onzen grond geleden nederlaag. Ik heb me door menschen, die het weten kunnen, laten vertellen dat De Boer, v. Kol en W. Anderiesen prachtig gewerkt hebben, terwijl onze jonge reservist Jurriaans een spel letje van sta-vast gespeeld heeft Doch onze zegslieden waren daarnevens van meening dat het geheele elftal krachtig en goed heeft ge speeld. Alleen het doodelijke schot ontbrak, waardoor ik den voorwaartsen nog eens advi seer dit onderdeel flink onder handen resp. voe ten te nemen. Zooals hierboven reeds gezegd verwacht ik en de heele Ajax-schare met mij, thans een hernieuwd kampioenschapAlles wijst er op, dat het dien kant opgaat! Volhou den, mannen! Het tweede elftal dat j.l. Zondag o a. A.F.G. 2 met 2—*0 sloeg, blijft tot de gegadigden van een eere-plaats behooren. Het staat thans nummer drie met vier verliespunten meer dan Blauw Wit II, dat de eerste plaats inneemt en één ver- liespunt meer dan R. O. H. II dat op Blauw Wit II volgt. We hebben dus nog een mooie kans, als de kinderen van Drilling tenminste nog een paar keer willen verliezen. Voor hunne medewerking houdt zich de Meersche club bij voorbaat beleefd aanbevolen. r~-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 2