CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Direct na den aftrap is Blauw-Wit in den aanval, het is de eerste 10 minuten ook het sterkste, maar juist wij komen aan een goedkoop doelpunt Een kalm geplaatste bal van ten Have wordt door Gil even van richting ver anderd en huppelt zoo in het Blauw-Wit doel. Van af dit moment zijn beide partijen aan elkaar gewaagd. Maar nu is het Blauw-Wit, dat gelukkig is als een zachte boog- bal in ons net verdwijnt. Asbeek Brusse, nog al vrij ge laten door Piet Vunderink, gaf diverse fraaie voorzetten. Een omzetting van Piet naar de rechtshalfplaats en Hangard als back is een goede verbetering. Van af dit moment heeft Piet een uitstekenden wedstrijd gespeeld en Hangard deed niet minder. Asbeek was nu niet zoo gevaarlijk meer. Dan valt Blauw-Wit een vrije schop, juist buiten het strafschopgebied, ten deel. Deze wordt langs den grond goed geplaatst, een onzer verdedigers stopt den bal, maar deze springt twee Meter van doel voor een Blauw-Witter, die deze kans weet te benutten. Goede met slechte momenten wisselen elkaar af en als bij een aanval Rutte den bal vrij heeft, valt een Blauw-Witter juist met zijn hand voor den bal. De toegestane straf schop wordt door v. Deijk onberispelijk in een doelpunt omgezet. Als weer is afgetrapt, krijgt Wiegel, die heer lijk kalm stond te verdedigen, een trap tegen zijn knie, zoodat hij het veld moet verlaten. Vrij spoedig hierna komt de rust. Na de thee verschijnt v. Os in de plaats voor Wiegel, v. Os gaat linksbinnen, de Bois linkshalf en Wesling linksback spelen. Nu, in de tweede drie kwartier waren wij de sterksten. Er werd dikwijls best gespeeld en de voorhoede, goed gesteund door de halflinie, roert zich flink, vooral onze rechtervleugel Iseger-Smit is actief, maar helaas doelpunten komen niet. Bij een goeden aan val van Blauw-Wit laten onze menschen den bal voor elkaar loopen, met het gevolg dat de Bl.-Wit linksbinnen onhoudbaar doelpunt. Wij zijn nog niet van den schrik bekomen, als weer wordt afgetrapt. Blauw-Wit bemach tigt weer den bal, een voorzet volgt, de back en doel man begrijpen elkaar niet en Blauw-Wit maakt zijn vierde goal. Nog geven wij niet gewonnen, maar de Blauw-Wit verdedigers houden, met Heeswijk als de beste, dapper stand. Zij kunnen echter niet verhinderen, dat ten Have bij een voorzet van rechts onhoudbaar den achterstand verkleint. Er zijn nog een tien minuten te spelen, als Jo Smit bij een kleine wending weer last krijgt van zijn knie en het veld moet verlaten. Wel houden wij met zijn tienen dapper vol, maar de verdiende gelijkmaker blijft uit en met een 43 nederlaag komt het einde. Bij Blauw-Wit viel vooral het goede spel van v. Asselt op, terwijl ook de andere heeren er zijn mogen. Bij ons heb ik al enkele namen genoemd; allen hebben hun best gedaan en Piet v. Deijk bijzonder, ook met zijn mond, maar dat wordt ook beter (ik bedoel minder). Wat ik nog vergat, is dat na rust Slingerland ver vangen werd door een invaller. Wiegel en Jo Smit, beterschap en spoedig hoor. Tot ziens. W. de B. 129 AJAX III—HAARLEM III. Haarlem's captain raadt goed, dus brengt Wim den bal aan het rollen. De eerste aanvallen zijn voor de rood- broeken, die met mooi open spel ons doel angstig dicht benaderen. Er zijn slechts enkele minuten gespeeld, als Koppen wegens een enkelblessure het veld moet verlaten en daar er niet zoo gauw een invaller aanwezig is, krij gen wij het hard te verantwoorden. Na een kwartier spelen zet de Haarlem linksbuiten keurig voor en hun middenvoor geeft met een hard schot in den uitersten hoek onzen doelman het nakijken (10). Even later wederom een mooie voorzet en de bal vliegt van den voet eens tegenstanders tegen den rechtbinnen en stuit zoo in ons doel (20). Als Mohrman ons elftal komt completeeren is het met Haarlem's overwicht gedaan en worden de bezoeken van onze voorhoede aan hun veste steeds talrijker. Doelpunten blijven echter uit en met ongewijzigden stand komt de rust. Na de thee is Haarlem weer direct in den aanval en het duurt dan ook niet lang of nummer 3 ligt in ons net. Onze jongens laten den moed niet zakken en het gelukt Hali een mooi tegenpunt te maken. De vreugde is echter van korten duur, want als een onzer spelers den bal met de hand bewerkt, krijgt Haarlem een penalty toegewezen en de stand is 4—1. Onze voorhoede valt nu verwoed aan en het is wederom Hali, die met een keurig schot den achterstand verkleint. Hoe er verder ook gezwoegd wordt, gescoord wordt er niet meer en met een 42 overwinning heeft Haarlem de in Haarlem geleden nederlaag gewroken. GOALTIE. AJAX III. Zondag 20 November. Gierend loeit de gure Noordoosten-wind door den Meerschen polder. In de trieste eenzaamheid ligt het wei land, oftèwel voetbalveld, waar straks 22 jonge kerels hun spel, hun mooie voetbalsport zullen beoefenen. Koud, akelig koud snijdt de alles doordringende wind door je wintersche kleeren en geeselt het gelaat. Ik loop te rillen op het modderig sintelpad, dat naar het voetbal-home van Watergraafsmeer leidt en bedenk, dat 1Y2 uur van nijpende koude op het door regen door weekte, kale land mijn doel zal zijn. Prettig vooruitzicht! Neen, met zulk hondenweer is voetbal geen ontspanning meer, maar een marteling, vooral op het geheel onbe schut, ver van de bewoonde wereld liggende Watergraafs meer veld. Hij, die in zoo'n Siberische temperatuur op dit veld moet spelenlaat alle hope varen. Met 31 moesten wij de vlag voor onze blauw-witte stadgenooten strijken en staan nu vaster dan ooit op de onderste plaats. Spelers van Ajax III, dit is een plaats ons team onwaardig. Ajax III, jaren en jaren achteréén kampioen der Reserve 2e klasse, de trots van onze club, hekkensluiter! neen, never, dat mag en zal niet ge beuren. Play up, boys! GOALTIE.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 5