v CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX APPELLEER NOOIT. 128 BL.-W1T A—AJAX A: 0—1. Weinig hebben we kunnen vermoeden, dat we met het zitting nemen in de commissie voor het adspiranten- voetbal een zóó aangename taak op ons namen. Het goede spel, enthousiaste werken ensteeds volledig opkomen van onze A-adspiranten geregeld waar te nemen is zonder twijfel een genoegen op zich zelf. Zelfs in den verre uitwedstrijd tegen Bl.-Wit, op het Nieuwediep-terrein, waren, ongeacht het door en door gure weer, alle aangeschreven boys, inclusief de reserve, present. En niet alleen waren ze aanwezig, maar ze hebben met een vuur, overtuiging en wilskracht gespeeld, dat Bl.-Wit's jongere garde ten slotte het hoofd moest buigen voor een zoo energieke rood-witte krachtsont plooiing. Ondanks den hinderlijken, bijna dwars over het veld staanden wind, werd van beide zijden goed voetbal te zien gegeven. Vooral ons backstel gaf een solide, be- heerschte partij ten beste en nog wel onder zeer on gunstige omstandigheden. Onze jongens waren n.l. den geheelen wedstrijd door in de meerderheid, waardoor juist de snelle uitvallen van Bl.-Wit's voorhoede bijzonder gevaarlijk waren. Kroese-Maassen gaven echter geen pardon en in diverse moeilijke situaties werd de bal onberispelijk weggewerkt. In één adem met de backs mag wel het spel van center-half Thiry enkeeper Horstmeyer genoemd worden. Thiry speelde een enthousiast spelletje, greep keer op keer resoluut in en was bijna altijd iets sneller bij den bal dan zijn tegenstanders. En toch zouden we waarschijnlijk den wedstrijd Verloren hebben, als op het meest critieke moment niet Horstmeyer zijn mooiste staaltje keepwerk te zien had gegeven. De tweede helft was n.l. reeds voor 50 verstreken, toen de Stadioneezen onder begrijpelijke vreugde van al wat Bl.-Wit was, een penalty toegewezen kregen. Keurig werd de schop genomen, doch meer dan keurig wierp onze doelman zich languit vallend op den bal en voor kwam een zeker schijnend doelpunt, dat waarschijnlijk een nederlaag ten gevolge zou hebben gehad. Met ver nieuwde energie toog ons aanvalsquintet, dat nog niet anders dan tegenspoed had gehad, ten aanval. En toen kwam het tweede groote en nu beslissende moment: v. d. Berg bracht den bal op, welke na een duel met den Bl.-Wit rechtsback bij v. Wateringen belandde. Onze midvoor zet zijn schoen er onder, Bl.-Wit's keeper maakt een hopelooze beweging en een moment later juicht al wat rood-wit is. Nog eenige malen wordt het Bl.-Wit doel door fiksche aanvallen in gevaar gebracht. Bl.-Wit doet nog eenige wanhoopspogingen, doch Horstmeyer-Maassen-Kroese blijven de baas tot groote vreugde van onze boys en ADé. AJAX II—Z.F.C. II. Een scherpe koude Oostenwind, een zwaar bespeel baar veld waren omstandigheden, welke niet meewerkten tot een goeden wedstrijd. Veel te genieten is er dan ook niet geweest, maar er is gewonnen en dat vergoedt veel. Ons elftal verscheen in een eigenaardige opstelling, o. a. waren de oud-strijders de Kruyff en Wesling van de partij. Wij kwamen in de volgende opstelling uit: v. d. Heuvel Vunderink Wiegel Hangard v. Deijk Wesling Smit Iseger de Kruyff de Bois ten Have Om even twee uur wordt afgetrapt en reeds spoedig blijkt, dat de partijen aardig aan elkaar gewaagd zijn. Bij een schermutseling voor ons doel gelukt het Z.F.C. v. d. Heuvel den bal afhandig te maken en te doelpunten. Wij maken kort hierna gelijk, als ten Have een penalty, welke eerst nog door den Z.F.C.-doelman gestopt werd, weet te benutten. Na eenig onbenullig heen en weer ge- trap volgt eindelijk een fraaie aanval, waarbij Jurriaans de kroon op het werk zet door keurig in te koppen. Z.F.C., dat bijzonder fair speelde, gaf zich nog niet ge wonnen en bij een ver schot, waarbij v. d. Heuvel aan den grond bleef kleven, verdween de gelijkmaker in ons net. Er wordt weer afgetrapt, nog even wisselen de kan sen, maar dan komt de rust; een kopje thee doet goed. Het tweede gedeelte van den wedstrijd kregen wij wind mee, maar goals maken deden we niet, ondanks dat we nu sterker waren. We verknoeiden nog al eens een kansje. Maar eindelijk weet de Kruyff de goede richting te vinden, als hij een through pass in een doelpunt om zet, wat voor ons de winnende goal beteekende. Panny- bif heeft nog bijna succes met een Turksch tooverschot, maar nog juist verdwijnt de bal over de lat. Veel bij zonders valt er niet meer voor en allen zijn blij als de scheidsrechter het eindsignaal fluit. Z.F.C. viel eenigszins tegen wat spelkwaliteit betrof, maar ook wij deden niet veel beter. De heeren van de oude garde bedankt voor de mede werking en tot de volgende gelegenheid. W. de B. AJAX II—BLAUW WIT II. Zoo hebben wij ten tweede male dit seizoen van Bl.- Wit II verloren, terwijl wij ook nu zeker een gelijk spel verdiend hadden. Tevens is hiermede onze laatste kans op de bovenste plaats verdwenen. Nu een kampioenselftal hebben wij niet direct, daar wordt te wisselvallig voor gespeeld, maar zeker zijn wij tegen de sterkste opgewassen. Enfin, ik zal u iets van deze vaak interessante match vertellen. Ons elftal ziet er als volgt uit: v. d. Heuvel Vunderink Wiegel Hangard v. Deijk Wesling Smit Iseger Rutte de Bois ten Have Bij Blauw-Wit zijn diverse bekenden, o a. v. Heeswijk, v. Asselt, Gil, Slingerland, Gerritsen en Asbeek Brusse.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1927 | | pagina 4